KONTAKT PLATFORMA E-LEARNINGOWA

Akademia położnej – doskonalenie kompetencji położnych w zakresie opieki nad ciężarną i noworodkiem

Kompetencje: Kompetencje nabywane w trakcie kursu: umiejętność świadomego stosowania zasad medycyny, dietetyki, kosmetyki i nauk o kulturze fizycznej opartych na wiedzy; umiejętność projektowania i stosowania indywidualnie dobranych, interdyscyplinarnych programów profilaktycznych i pielęgnacyjnych.  Kompetencje samodzielnej pracy oraz umożliwiające współpracę ze specjalistami innych dziedzin.

Ilość godzin w programie: 48h

Lokalizacja: ul. Drawska 27, 02-202 Warszawa

W programie:

1. Fizjologia ciąży i połogu
    1. Zmiany fizjologiczne wpływające na kondycję fizyczną.
    2. Zmiany fizjologiczne wpływające na kondycję skóry w ciąży i w połogu. Zmiany właściwości fizycznych i biochemicznych skóry w ciąży i połogu.
    3. Zmiany fizjologiczne wpływające na cykl wzrostu włosów w ciąży i po porodzie.
  1. Pielęgnacja skóry i włosów noworodka i niemowlęcia oraz kobiety ciężarnej
    1. Budowa skóry noworodka i niemowlęcia – cechy charakterystyczne, różnice w stosunku do skóry osób dorosłych. Skóra i bariera naskórkowa wcześniaków.
    2. Prawidłowa pielęgnacja niemowlęcia z punktu widzenia położnej – warsztaty prowadzone przez położną.
    3. Kosmetyki dla noworodków i niemowląt – bezpieczeństwo, składniki, możliwości stosowania – wprowadzenie.
    4. Kosmetyki dla noworodków i niemowląt – analiza składu preparatów rynkowych.
    5. Pielęgnacja skóry i włosów kobiety w ciąży i połogu – wskazania i przeciwwskazania, prawdy i mity dotyczące skóry i włosów w ciąży i po porodzie, analiza składów kosmetyków rynkowych.
    6. Komunikacja z pacjentem – cz.1. – warsztaty – analiza merytoryczna internetowych porad dotyczących pielęgnacji noworodków.
  1. Dieta kobiet ciężarnych i w czasie karmienia piersią
    1. Prawdy i mity dotyczące zasad odżywiania w okresie ciąży i podczas karmienia piersią.
    2. Analiza i dyskusja obiegowych opinii dotyczących diety ciężarnych.
    3. Nauka tworzenia prawidłowych zestawów posiłków – warsztaty, analiza przypadków.
    4. Suplementy diety – moda czy konieczność? Analiza przypadków.
  1. Aktywność fizyczna w ciąży i połogu – nauka i doskonalenie technik pracy – warsztaty
    1. Przygotowanie fizyczne kobiet do wysiłku porodowego.
    2. Utrzymanie formy w czasie ciąży.
    3. Ćwiczenia ułatwiające poród i zmniejszające bóle porodowe.
    4. Powrót do formy po połogu.
    5. Profilaktyka nietrzymania moczu kobiet po porodzie.
    6. Czynniki ryzyka powstawania przepukliny i profilaktyka z wykorzystaniem ćwiczeń fizycznych.
    7. Ćwiczenia profilaktyczne zmniejszające powstawanie żylaków, obrzęków i otyłości w ciąży.
  1. Masaż w ciąży i w połogu
    1. Podstawowe techniki masażu wspomagające poród.
    2. Podstawowe techniki masażu ograniczające bóle przedporodowe.
    3. Masaż małą piłką i inne techniki masażu przyrządowego.
  1. Rozwiązywanie problemów pacjentek – warsztaty
    1. Konwencjonalne i niekonwencjonalne techniki relaksacyjne.
    2. Współpraca ze specjalistami innych dziedzin (lekarzami, fizjoterapeutami, trenerami, instruktorami fitness, podologami, kosmetologami), określanie potrzeb pacjentek na podstawie wywiadu, określanie specjalisty właściwego do współpracy, charakterystyka typowych potrzeb.
    3. Wskazania i przeciwwskazania do wykonywania określonych zabiegów i procedur, analiza i dyskusja obiegowych opinii .
    4. Komunikacja z pacjentem – cz.2. – analiza merytoryczna porad.
    5. Komunikacja z pacjentem – cz.3. – szkoły rodzenia

Cena regularna: 4200 zł brutto

Wakacyjna promocja tylko 2600 zł!

Zainteresowanych uprzejmie prosimy o wysyłanie zgłoszenie na kursy@wszkipz.pl

W przypadku uzbierania wystarczającej ilości uczestników (min. 10 osób), zaproponujemy termin realizacji kursu.

Regulamin Szkoleń