Brzoskwiniowy cień do powiek – trudna decyzja

0
2640
Domowe farbowanie włosów - kluczowe porady

Cienie do powiek znajdują się w kosmetyczce każdej kobiety. Wybór cienie do powiek obecnie jest olbrzymi. Mamy do wyboru całą gamę kolorów i rodzajów cieni do powiek. Są one najpopularniejszym kosmetykiem, obok korektora, podkładu, pudru, różu do policzków, tuszu do rzęs, kredki oraz szminki. Wybór cieni do powiek jest sprawą niezwykle istotną, nawet trudną. Cień do powiek powinien pasować do naszej karnacji, koloru oczu, włosów, a nawet całego wizerunku. Przy tak bogatej ofercie trudno dokonać właściwego wyboru koloru.
Brzoskwiniowy cień do powiek jest często wybierany przez kobiety. Jak najlepiej wybrać ten kosmetyk? Jeżeli chodzi o kolorystykę, pamiętajmy, że cienie pastelowe, jasne, a takim cieniem jest brzoskwiniowy cień do powiek, wybieramy na dzień. Ten kolor będzie idealny do makijażu, który robimy do pracy, na spotkania biznesowe, na co dzień. Kolory ciemniejsze, pełniejsze, bardziej intensywne wybieramy do makijażu wieczorowego, imprezowego, lub nawet na bale maskowe. Wybierając brzoskwiniowy cień do powiek, musimy pamiętać o jednej rzeczy. To jest specyficzny kolor, tak jak kolor różowy, może on powodować efekt „płaczących oczu”. Należy, więc, uważać przy jego używaniu. Jednak jeżeli jesteśmy w stanie zrobić makijaż, nie powodując takiego efektu, brzoskwiniowy cień do powiek jest strzałem w dziesiątkę.
Pamiętajmy, że dokonując wyboru koloru cieni do powiek, musimy pamiętać, żeby kolor ten współgrał z kolorystyką innych kosmetyków, takich jak, tusz do rzęs oraz róż do policzków.
Bogactwo wyboru stawia nas przed trudnym zadaniem jaki cień wybrać. Mamy cienie prasowane (w kamieniu), cienie sypkie lub cienie w sztyfcie. Poza tym opakowania też są różne. Możemy nabyć brzoskwiniowy cień do powiek w osobnym opakowaniu, tzw. cień pojedynczy. Może on być z pędzelkiem lub nie. Jeżeli pędzelek nie jest dołączony do opakowania, możemy aplikować cień na powieki przy pomocy koniuszków palców. jest to metoda polecana przez znanych wizażystów. Wówczas efekt jest bardziej naturalny. Brzoskwiniowy cień do powiek może być pakowany do opakowań podwójnych lub potrójnych. Może on występować jako osobny kolor w połączeniu z innymi kolorami, np. beżowym lub zielonym, a może także być zestaw składający się z kilku odcieni brzoskwiniowego koloru. Brzoskwiniowy cień do powiek może znajdować się w dużym zestawie kosmetyków, składającym się z pudru, cieni do powiek, różu do policzków oraz szminek. Zaletą takiego zestawu jest trzymanie wszystkich kosmetyków w jednym miejscu, pod ręką. Jednak zestawy takie nie są wygodne, aby zabrać je do torebki lub spakować do walizki, gdyż zajmują dużo miejsca. Brzoskwiniowy cień do powiek w osobnym małym opakowaniu jest wygodniejszym rozwiązaniem, jeżeli chcemy go używać poza domem.
Wybierając brzoskwiniowy cień do powiek, pamiętajmy, że należy do niego prawidłowo dobrać kredkę do oczu i tusz do rzęs. Dobrym wyborem mogą być kredki w ciepłych, brązowych kolorach oraz tusz do rzęs w kolorze brązowym.
Aby przekonać się, że brzoskwiniowy cień do powiek będzie cieniem w naszym kolorze, dobrzej jest przetestować go przed zakupem. Każda dobra drogeria lub sklep z dobrymi perfumami proponują testery cieni do wypróbowania. Możemy udać się do sklepu i użyć testera do zrobienia makijażu. Najlepiej zrobić to w godzinach porannych lub przedpołudniowych, żeby przekonać się czy dany cień do powiek będzie dobrze się trzymał. Dobrym rozwiązaniem też będzie udział w sesji pokazu makijażu. W wielu sklepach z kosmetykami są organizowane takie pokazy, który prowadzi doświadczony wizażysta. Możemy poprosić o wykonanie makijażu, podstawą którego będzie brzoskwiniowy cień do powiek. Oprócz wykonania makijażu, wizażysta będzie mógł nam doradzić rodzaj cienia do kupienia oraz producenta.
Jeżeli zależy nam na tym, aby brzoskwiniowy cień do powiek trzymał się długo, możemy zastanowić się nad zakupem wodoodpornego cienia do powiek. Oferta kosmetyków wodoodpornych jest niezwykle bogata, i brzoskwiniowy cień do powiek na pewno znajdzie się wśród nich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here