Czarna kredka do oczu – jaką wybrać?

0
1963
Trwała na rzęsach: co trzeba wiedzieć przed zabiegiem?

Obecnie wybór kredek do oczu na rynku kosmetyków dekoracyjnych jest bardzo bogaty. Producenci prześcigają się w propozycjach. Każda szanująca się firma kosmetyczna ma swojej ofercie całe spektrum kosmetyków dekoracyjnych. Są to: korektory, podkłady, pudry sypkie oraz w kamieniu, róże, szminki, cienie do powiek, tusze do rzęs oraz oczywiście kredki do oczu.
Ten ostatni kosmetyk często jest niedoceniany. Wiele kobiet przyznaje się, że nie używa kredki do oczu. Zastanówmy się czemu służy kredka do oczu. Jej zadaniem jest podkreślenie oczu. Oczy są duszą organizmu oraz zasługują na wyjątkowe traktowanie. Zdaniem wizażystów nie wolno pomijać kredki do oczu podczas nakładania makijażu, a czarna kredka do oczu jest, ich zdaniem, nie do zastąpienia.
Czarna kredka do oczu służy do podkreślenia konturu oczu oraz podkreślenia makijażu. Jednak kredki występują nie tylko w kolorze czarnym, są też kredki białe i kolorowe. W odróżnieniu od kredki w kolorze czarnym, kredka w kolorze białym służy do powiększenia oczu oraz likwiduje ewentualne oznaki zmęczenia oczu. Natomiast kredki kolorowe pomagają w stworzeniu fantazyjnego, rzucającego się w oczy makijażu. Więc, kredki kolorowe są doskonałe do makijażu wieczorowego, który wybieramy na imprezy, prywatki, dyskoteki, a tym bardziej bale kostiumowe. Jednak są także kredki kolorowe, które można stosować na co dzień. Tak, np. czarna kredka do oczu może nie pasować do szatynki z oczami koloru zielonego, wówczas najlepiej wybrać brązową lub zieloną kredkę do oczu.
Kredka do oczu, tak ja każdy inny kosmetyk, powinna być dobrana do naszej uroda, a także do okoliczności.Czarna kredka do oczu, bez względu na to, że jest kredką uniwersalną nie zawsze będzie nadawać się do wykonania makijażu dziennego. Mianowicie, będzie to miało miejsce wtedy, gdy zostanie użyta do namalowania grubych, rzucających się w oczy, strzałek na powiekach.
Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z makijażem, powinny używać kredek o delikatnej, kremowej konsystencji, które dobrze rozprowadzają się na powiekach i są łatwe do poprawienia. Ogólnie pamiętajmy, że dopiero rozpoczynając przygodę z kredkami do oczu, należy wybierać kredki miękkie. Miękka czarna kredka do oczu jest niezbędna dla osoby, która stosuje kredkę sporadycznie i nie ma jeszcze większego doświadczenia w używaniu tego kosmetyku.
Planując zakup kredki do oczu, najlepiej zaopatrzyć się w różne kolory kredek do oczu. Dokonując tego zakupu, pamiętajmy, że kolor kredki do oczu powinien być dostosowany do naszej karnacji i koloru oczu.
Na rynku dostępne są kredki do oczu różnych producentów, w cenie od kilku do kilkudziesięciu złotych. Zastanawiając się nad wyborem kredki, trzeba zwrócić uwagę na jej trwałość. Jak można więc to sprawdzić. Zacząć należy od przejrzenia magazynów o modzie i makijażu. W każdym z takich czasopism są artykuły dotyczące nowości kosmetycznych do makijażu. Czarna kredka do oczu, jak i kredki innych kolorów często są przedmiotem zainteresowania autorów artykułów w takich czasopismach. Często są publikowane wywiady ze znanymi wizażystami, którzy polecają stosowane przez siebie kosmetyki. Po zapoznaniu się z pismami drukowanymi, dobrze jest także sięgnąć do forów internetowych. W tych miejscach użytkowniczki wymieniają się doświadczeniem, dotyczącym kosmetyków dekoracyjnych. Czarna kredka do oczu na pewno jest kosmetykiem, który nie raz był omawiany na forach internetowych. Po zapoznaniu się z tematyką, możemy udać się do dobrej drogerii lub dobrego sklepu z perfumami, w którym dostaniemy też kosmetyki dekoracyjne. Tam na pewno będzie dostępna czarna kredka do oczu jako próbka. Będziemy mogły ją wypróbować, wykonując nią makijaż. W ten sposób będziemy mogły sprawdzić czy jest ona trwała, czy się rozmazuje czy nie, czy jest miękka czy twarda. Najlepiej próby takiej dokonać w godzinach porannych lub popołudniowych, żeby sprawdzić jak czarna kredka do oczu będzie sprawdzała się w ciągu całego dnia. Będziemy mogły także sprawdzić przy okazji kredki innych kolorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here