Czego unikać w makijażu?

0
2167
Czego unikać w makijażu?

Dobrze dobrany i umiejętnie wykonany makijaż nie tylko sprawi, że będziesz wyglądać zdrowo i zadbanie ale także ma moc aby znacznie dodać Ci uroku. Co jeśli jednak nigdy się nie malowałaś i nie wiesz jak zabrać się do dzieła? Nie zwlekaj i rozpocznij swoją fascynującą podróż z makijażem już dziś. Kiedy zaczynamy mówić o makijażu zazwyczaj poruszamy temat tego co należy robić aby wyglądał on zdrowo i dobrze. Dziś dla odmiany zastanówmy się nad tym czego robić nie należy aby nasz makijaż odmładzał zamiast postarzać i poprawiał urodę zamiast ją zasłaniać. Pierwszym i bardzo mocno rzucającym się w oczy błędem popełnianym przez panie niezbyt dobrze znające się na podstawach malowania jest wykorzystanie zbyt jasnego lub zbyt ciemnego podkładu. Źle dobrany produkt będzie wyglądał sztucznie i zamiast dodać, zabierze nam uroku.
Dla przykładu fluid o zbyt jasnym kolorze sprawi, że Twoja twarz będzie wyglądać na chorą i zmęczoną. Dodatkowo jasne kolory uwydatniają wszystkie nierówności i niedoskonałości skóry. Podkład o zbyt ciemnym kolorze za to mocno Cię postarzy sprawiając, że Twoja twarz zatraci cały blask. Wybierając idealny dla swojej skóry podkład pamiętaj także aby nie decydować się na taki o bardzo mocnym kryciu ponieważ sprawi on że Twoja twarz będzie wyglądała nienaturalnie i ciężko.
Kolejnym popularnym błędem popełnianym przez amatorki makijażu jest dobieranie bronzerów i róży w zbyt mocnych i jaskrawych kolorach. Pamiętaj, że celem konturowania jest wymodelować Twoją twarz za pomocą produktów pogłębiając Twoje naturalne cienie i krzywizny twarzy. Dobierz odcienie naturalne, dobrze komponujące się z kolorytem Twojej skóry. Jeżeli nie wiesz jaki podkład i produkty do konturowania najlepiej sprawdzą się dla Ciebie, śmiało zapytaj o radę konsultantkę w drogerii. Specjalistka z łatwością dobierze Ci produkty nie tylko w odpowiednich tonach dla Twojej skóry, ale także na bazie swojego doświadczenia dobierze te o najlepszej trwałości i wydajności. Jeżeli nie jesteś przekonana, że dany produkt będzie Ci pasował możesz poprosić o próbki i sama w domu sprawdzić czy uzyskany efekt Cię zadowala.
Skoro już wiemy czego w makijażu twarzy należy unikać skupmy się na oczach. Jest bardzo wiele błędów w makijażu oka popełnianych od dawna, na szeroką skalę. Pierwszym przykładem niech będzie obrysowywanie oka za pomocą kredki do oczu lub eyelinera. Ten na pozór dobry pomysł w większości przypadków zdecydowanie się nie sprawdza. Jeżeli nie masz oczu dużych i wypukłych niczym modelka z reklamy prawdopodobnie tym sposobem jeszcze bardziej je sobie zmniejszysz. Makijaż działa w pewien sposób na zasadach matematycznych. Dobrze wykonany makijaż małego oka optycznie je powiększy lekko oszukując oko patrzącego. W zależności od tego jak duże są Twoje oczy oraz jak szeroko lub wąsko są one rozstawione potrzebujesz innych trików aby wizualnie jak najlepiej je uwidocznić. Kolejnym słabym pomysłem będzie nakładanie zbyt dużej ilości tuszu do rzęs. W tym przypadku ilość wcale nie idzie w parze z jakością. Jeżeli na swoje rzęsy nałożysz zatrważającą ilość czarnego jak węgiel tuszu sprawisz, że oko będzie wyglądało na ciężkie i zmęczone. Tak samo wygląda sytuacja z tuszem który nie został właściwie rozprowadzony. Nie pozwól aby Twoje rzęsy wyglądały jak trzy sklejone ze sobą włoski. Dobrze je rozczesuj i nakładaj taką ilość aby uzyskać naturalny, zachwycający efekt i dobrze podkreślić swoje spojrzenie. Dla pań, które chciałby z makijażem oka odrobinę zaszaleć dobrze sprawdzą się produkty kolorowe takie jak fioletowy lub niebieski tusz do rzęs. Będą one także jaśniejsze od czarnego dlatego uzyskany efekt okaże się delikatniejszy. Pamiętajmy także wykonując makijaż o odpowiednich proporcjach. Jeżeli Twoje oczy są mocno podkreślone za pomocą ciemnych produktów takich jak cienie do powiek, tusze i eyeliner postaw na szminkę o mniej wyrazistym kolorze. Jeżeli zależy Ci, aby wyraźnie podkreślić usta, na powiekach postaw na minimalizm wykonując makijaż oka tylko tuszem i cielistymi cieniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here