Czym jest endermologia? Jak wygląda ten zabieg i kiedy się go stosuje?

0
1426
Czym jest endermologia? Jak wygląda ten zabieg i kiedy się go stosuje

Endermologia jest to podciśnieniowy masaż działający na tkankę łączną skóry. Ta skuteczna, naturalna i bezinwazyjna metoda mechanicznej stymulacji skóry w naturalny sposób reaktywuje metabolizm komórek. Endermologia powoduje uwalnianie tłuszczu poprawę własności skóry, a jednocześnie w pełni utrzymuje równowagę biologiczną ciała. Stosowane   technologie umożliwiają   uzyskanie spektakularnych efektów zabiegów oraz poprawę funkcjonowania całego organizmu łącznie z działaniem wyszczuplającym i odmładzającym. Podczas zabiegu endermologii tkanki są pobudzane do produkcji włókien kolagenowych odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry. Masaż jest połączony z podciśnieniem aktywującym metabolizm tkanki tłuszczowej odpornej nawet na forsowne ćwiczenia i stosowane diety. Zabieg ten pozwala w znacznym stopniu pozbyć się cellulitu, wymodelować sylwetkę, jak również poprawić kontur twarzy.

Dla kogo polecany jest zabieg endermologii?

Intensywny masaż podciśnieniowy stosowany w endermologii stymuluje naczynia krwionośne, poprawia krążenie krwi i limfy, w efekcie drenuje nadmiar płynów, wzmaga wymianę międzykomórkową i usuwa toksyny z organizmu. Działanie terapeutyczne endermologii wykorzystuje się do leczenia uszkodzeń więzadeł i ścięgien, redukcji bólów mięśni, likwidacji obrzęków i likwidacji bólu pleców, szyi i stawów. Endorfiny wydzielające się podczas zabiegów koją ból, powodują uczucie odprężenia i zadowolenia. Właściwości terapeutyczne endermologii są z powodzeniem wykorzystywane w medycynie estetycznej i kosmetologii. Masaże podciśnieniowe są szeroko stosowane do zabiegów ujędrniania i poprawy elastyczności skóry, redukcji cellulitu tłuszczowego, redukcji obrzęków i likwidacji cellulitu wodnego, poprawy elastyczności i wygładzenia skóry, oraz w wyszczupleniu i wymodelowaniu całej sylwetki. Zabiegi endermologii stosowane w medycynie estetycznej, dają dobre rezultaty w redukcji miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej w obszarach takich, jak brzuch oraz i okolice.  Niwelują również cellulit i wiotkość skóry, poprzez jej stymulację do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Przeciwwskazaniem do zabiegów endermologii jest zapalenie żył, aktywna choroba nowotworowa, czynna infekcja, bielactwo ciąża i karmienie piersią oraz przyjmowanie leków rozrzedzających krew.

Gdzie można skorzystać z zabiegu endermologii?

Zabiegi endermologii, od opatentowania tej techniki w 1986 roku, wykorzystują z dużym powodzeniem metodę   inteligentnej symulacji skóry i ciała w gabinetach medycyny estetycznej. Ponad 30 lat badań i doświadczeń pozwoliło wypracować rewolucyjne, bezinwazyjne metody mechanicznej stymulacji naturalnie pobudzającej metabolizm komórkowy. Nowoczesny sprzęt i wyszkolona kadra umożliwiają intensywne przeprowadzenie zabiegu endermologii z zachowaniem maksymalnego komfortu. Najczęściej widoczne efekty pojawiają się już po 3 zabiegu. Na przykład w gabinetach medycyny estetycznej Grupy Scanmed zabiegi są wykonywane za pomocą nowego patentu endermologie® Alliance dającego często widoczne efekty nawet po pierwszym zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here