Depilacja laserowa – przebieg, przeciwwskazania, koszt

0
623
Depilacja laserowa

Jedną z najbardziej bezpiecznych opcji usuwania zbędnego owłosienia jest depilacja laserowa. Ta metoda pozwala na długotrwałe lub stałe usunięcie niechcianych włosów na ciele.  Wszystko jest możliwe dzięki nowoczesnej technologii, która stale jest rozwijana. Dowiedz się, jak przebiega zabieg, jakie są przeciwwskazania do jego wykonania oraz ile wynosi koszt takiej usługi.

Depilacja laserowa – przygotowanie i przeciwwskazania do zabiegu

Aby uniknąć niechcianych efektów ubocznych po wykonaniu depilacji laserowej, należy się do niej odpowiednio przygotować. Przed samym zabiegiem należy ogolić partię ciała, która ma zostać poddana zabiegowi. W dodatku, przed usuwaniem niechcianych włosów nie wolno używać wszelakich balsamów, samoopalaczy, czy też kremów do depilacji. Trzeba też szczególnie zadbać o nawilżenie skóry. Depilacja laserowa nie może się odbyć na suchym fragmencie ciała. Zalecane jest również, by działania zacząć w okresie jesienno-zimowym, by nie narażać skóry na dodatkowe podrażnienia od słońca. Oprócz wymienionych, nie są wymagane szczególne dodatkowe czynności.

Przed zabiegiem należy zapoznać się z ograniczeniami. W innym przypadku depilacja laserowa może nieść ze sobą przykre konsekwencje. Do czynników wykluczających zaliczymy:

  • Nowotwory
  • Ciąża i karmienie piersią
  • Depilacja woskiem lub pęsetą – trzeba odczekać min. 4 tygodnie, by wykonać zabieg.
  • Kremy posiadające witaminę A, krem z nagietkiem i maści sterydowe – odstawić min. 3 tygodnie przed zabiegiem
  • Opalenizna, kremy samoopalające, solarium – nie stosować do 2 tygodni przed zabiegiem
  • Epilepsja
  • Dawkowanie izotretynoiny – trzeba czekać aż 6 miesięcy, by móc przystąpić do depilacji laserowej

Depilacja laserowa – przebieg i koszt

Depilacja laserowa Piła polega na przyłożeniu główki lasera do ciała. Laser przesyła energię termiczną, która stale uszkadza korzenie włosów. Klinikę przyjdzie nam odwiedzić kilka razy, ponieważ skuteczne usuwanie owłosienia metodą laserową wymaga zastosowania serii kuracji. Dzięki temu, mamy szansę na całkowite i trwałe usunięcie niechcianego zarostu. Efektem końcowym dla pacjenta będzie gładka skóra już do końca życia. Zabieg musi zostać przeprowadzony przez wykwalifikowanego lekarza. Czas pobytu u specjalisty jest zależny od miejsca i wielkości obszaru, na którym wykonuje się depilację. Przeważnie wizyta w klinice trwa od pół do maksymalnie dwóch godzin. Jeżeli chodzi o ból, to wszystko jest zależne od tolerancji na jego odczuwanie. Każdy z nas może inaczej przechodzić zabieg, więc nie można jednogłośnie oznajmić, czy usuwanie włosów laserem jest bolesne. Na ogół pacjenci czują lekki dyskomfort, większe bóle mogą pojawić się przy cienkiej skórze.

Cena zabiegu, podobnie jak czas jego trwania, jest zróżnicowana. Na cenę wpływa przede wszystkim wielkość obszaru, na którym wykonywany jest zabieg, położenie placówki oraz doświadczenie osoby wykonującej depilacje. W przypadku małych fragmentów skóry cena będzie oscylować w przedziela 100-300 zł. Natomiast wykonując depilacje laserową większych partii ciała jak nogi czy plecy, możemy się spodziewać kosztu sięgającego 700 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here