Dlaczego warto kupować profesjonalne farby do włosów?

0
2016
Dlaczego warto kupować profesjonalne farby do włosów?

Profesjonalne farby do włosów, nazywane również farbami fryzjerskimi, przede wszystkim są wykorzystywane w salonach fryzjerskich i salonach urody. Sięgają po nie często fryzjerzy w trakcie swojej codziennej pracy. Warto jednak wiedzieć o tym, że nie są one przeznaczone jedynie dla specjalistów. Każdy może takie farby nabyć w internecie, albo w specjalnych sklepach zajmujących się ich sprzedażą. Takie farby są znacznie lepsze i posiadają bardzo wiele atrakcyjnych zalet.
Profesjonalne farby do włosów kupione u sprawdzonych producentów mogą przede wszystkich pochwalić się trwałością i lepszym efektem, niż w przypadku farb drogeryjnych. Choć farby drogeryjne są łatwiej dostępne i tańsze, to kolor utrzymuje się na włosach znacznie krócej, a zatem konieczne jest częstsze powtarzanie zabiegu koloryzacji. Oczywiście farby profesjonalne są znacznie droższe, ale co z tego, jeżeli co jakiś czas trzeba taki zabieg powtarzać. Cenowo więc ostatecznie wyjdzie podobnie, a mało osób zdaje sobie z tego tak naprawdę sprawę.
Wiele farb profesjonalnych może pochwalić się trwałym efektem przy jednoczesnej niskiej zawartości amoniaku Dzięki takiemu składowi można minimalizować ryzyko osłabienia włosów i niszczenia ich całej struktury, a przede wszystkim końcówek. Niektóre tego rodzaju produkty posiadają też skoncentrowane składniki aktywne oraz inne dodatki o działaniu pielęgnacyjnym i ochronnym. Są one więc znacznie bezpieczniejsze dla włosów. Nie niszczą się one w tak dużym stopniu, jak w przypadku farbowania farbami drogeryjnymi. Tym bardziej znacznie bardziej opłaca się kupować takie farby. Nie tylko ma się lepsze efekty, ale oprócz tego włosy są lepiej nawilżone i mniej zniszczone.
Inną niezwykle atrakcyjną zaletą farb profesjonalnych jest ogromna paleta dostępnych kolorów. W drogerii zwykle nie znajdziemy tak dużego wyboru. Kolory są naprawdę zróżnicowane i mieszane ze sobą. Możliwe jest za pomocą farby fryzjerskiej zrobić sobie przykładowo czarne włosy z przebłyskami fioletu, czerwieni, czy jeszcze innymi. W drogeriach można jedynie znaleźć podstawowe kolory, takie jak kilka odcieni blondu, brązu i ewentualnie czerni. Znalezienie innych kolorów graniczy tak naprawdę z cudem. Dlatego też farby fryzjerskie są jedyną opcją dla osób, które chcą zapewnić sobie unikalne fryzury.
Warto też dodać, że farba fryzjerska jest niezwykle precyzyjna i dokładnie pokrywa odrosty oraz wszystkie siwe włosy.
Profesjonalne farby do włosów to propozycja dla osób ceniących sobie trwałość, perfekcyjny efekt oraz wygodę i bezpieczeństwo. Warto dlatego też spróbować. Mimo, że takie farby posiadają bardzo wiele atrakcyjnych zalet, to trzeba zdawać sobie równie sprawę z niebezpieczeństwa ich stosowania na własną rękę. Posiadają one znacznie silniejszy skład, dlatego też skuteczniej działają. Tylko że, jeżeli nie będzie się ich stosować zgodnie z zaleceniami przedstawionymi na ulotce, to można narobić sobie więcej szkody. Farby posiadają wysokie stężenie niebezpiecznych składników, które można stosować jedynie w sposób, jaki przedstawia producent. Należy więc zapomnieć o trzymaniu farby dwadzieścia minut dłużej, bo kolor będzie mocniejszy, ciemniejszy, bardziej intensywny. To tak z pewnością nie działa. Kolor pokazany na etykiecie uzyska się przy trzymaniu farby tak długo, jak zaleca producent. Oczywiście w farbach drogeryjnych się to często nie sprawdza. Kolory wychodzą inne, a trzymanie farby dłużej nie wpłynie negatywnie na włosy, a jedynie sprawi, że lepiej się one zafarbują. Ponadto jeżeli producent dołącza specjalną odżywkę do farby, to konieczne jest jej zastosowania. Często ma ona za zadanie odżywić włosy po farbowaniu, które wbrew pozorom nie jest dla nich komfortowe. Oprócz tego nie należy stosować więcej farby, niż zakłada producent. Przy profesjonalnych farbach naprawdę wystarczy cienka warstwa, aby włosy zafarbowały się na oczekiwany kolor. Zbyt duża ilość farby może je jedynie zniszczyć, a nie im pomóc. Warto o tym wszystkim pamiętać przed zastosowaniem produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here