Domowe farbowanie włosów – kluczowe porady

Domowe farbowanie włosów - kluczowe porady

Wizyta w salonie fryzjerskim nie jest tak absolutnie niezbędna do zmiany koloru swoich włosów. Aby nadać im ciekawego blasku, odbijających się w słońcu refleksów lub totalnie odmienić ich odcień i intensywnie je przyciemnić, wystarczy nauczyć się przeprowadzać zabieg koloryzacji w domowych warunkach. A po prostu nie może być on specjalnie skomplikowany, skoro już co druga farbująca się kobieta przyznaje, iż nigdy w swoim życiu nie zmieniała koloru pasm u fryzjera. Polki zwykle robią to samodzielnie. Nie chcą płacić kilkuset złotych za balejaż czy parę jaśniejszych pasemek, który to zabieg już po miesiącu i tak musiałyby powtórzyć, po raz kolejny pozbywając się niemałych pieniędzy. Aby jednak takie domowe farbowanie było efektywne i bezpieczne, jeszcze przed zabraniem się za przeprowadzenie tego zabiegu należałoby odkryć kilka kluczowych zasad, jakimi fryzjerzy zawsze kierują się przy pracy. Farbowanie włosów mokre czy suche – to pytanie zadaje sobie większość kobiet już przy sięgnięciu po produkt do koloryzacji. Czy lepiej nałożyć go na włosy wilgotne, czy może na te zupełnie suche, a jedynie rozczesane? jaka struktura kosmyków pozwoli na lepsze przeniknięcie w nią barwnika? No i czy farbowanie włosów na sucho jest dla nich w ogóle bezpieczne, czy mogłoby im jednak zaszkodzić i doprowadzić do ich zniszczenia?

Pierwsza wskazówka dotycząca farbowania włosów w domowych warunkach mówi o tym, by nie decydować się od samego początku na drastyczne zmiany. Niektóre kobiety marzą o totalnej metamorfozie własnego wyglądu. Są z niego tak bardzo niezadowolone, że codziennie przy spojrzeniu w odbicie lustrzane dostrzegają kolejne swoje mankamenty, jeszcze bardziej obniżając swoją i tak już niską samoocenę. Czują, że tylko nowy kolor włosów pomógłby im to wszystko odmienić. Nie chcą jakichś delikatnych zmian. Nie interesują się subtelnym rozjaśnianiem poszczególnym pasm czy naturalnymi metodami przyciemniania brązowych włosów. Chcą z brunetek stać się blondynkami, a z szatynek rudzielcami, by każdy z ich znajomych mógł od razu dostrzec zmianę, do której doszło w ich wyglądzie zewnętrznym. W przypadku tak radykalnych zmian lepiej jednak mimo wszystko skorzystać z usług profesjonalnych fryzjerów. Domowe farbowanie, zwłaszcza te przeprowadzone po raz pierwszy w życiu, może nie dać oczekiwanych efektów, jeżeli nie zostanie odpowiednio przeprowadzone. A o ile blondynka da jeszcze radę stworzyć na swojej głowie kasztanowy odcień, tak dokonanie tego w drugą stronę, czyli przejście z brązu na popiel, nie jest już wcale takie proste. Włosy należy najpierw rozjaśnić, a dopiero potem pokryć je farbą. Wiele kobiet o tym niestety nie pamięta, a potem następuje płacz i zgrzytanie zębami, gdy okazuje się, że efekt w niczym nie przypomina zamierzonego rezultatu.

Farbowanie włosów mokre czy suche – no właśnie, a jak przygotować włosy do zabiegu koloryzacji, jeżeli już kobieta poczuje w sobie taką odwagę, by przeprowadzić go zupełnie samodzielnie, bez pomocy fryzjerów czy jakichkolwiek stylistów? Otóż różne są szkoły farbowania. Nawet fryzjerzy korzystają z odmiennych metod i gdyby ich samych spytać o to, czy lepiej nakładać farbę na włosy mokre czy suche, zdania byłyby podzielone, a to jedno proste pytanie doprowadziłoby do gorącej dyskusji, która na pewno nie zakończyłaby się zbyt szybko i łagodnie. O ile jednak doświadczony i wykształcony fryzjer wręcz powinien bawić się różnymi technikami farbowania i sprawdzać, która z nich odpowiada mu najbardziej, tak niezaznajomiona z tematem kobieta musi jedynie trzymać się tych wszystkich zaleceń, które zostały jej wyraźnie podane na opakowaniu produktu. Jak zatem farbować włosy? Krok pierwszy i najważniejszy to dokładne zapoznanie się z samym produktem. Należy odwrócić go i spojrzeć na jego tylną część bądź wyciągnąć z samego pudełka ulotkę z informacjami dotyczącymi zasad bezpiecznego korzystania z kosmetyku. Producent powinien zaznaczyć w nich, czy farba ma być nakładana na włosy mokre czy suche. Zanotowanej przez niego zasady nie należy łamać.