Farbowanie włosów a łysienie androgenowe

0
6093
Farbowanie włosów a łysienie androgenowe

Specjaliści stanowczo odradzają farbowania włosów przy jakimkolwiek rodzaju łysienia. Przedstawicielki płci pięknej powinny mieć świadomość, że w ich przypadku bardzo istotna jest wczesna diagnoza łysienia androgenowego. Jest to równoznaczne z wcześniejszym rozpoczęciem leczenia. Każda koloryzacja będzie wpływała bardzo niekorzystnie na jakość włosów. Na szczęście obecnie panie mają do dyspozycji bardzo szeroki wachlarz zakładów fryzjerskich, specyfików, a także wiedzy ekspertów, dzięki czemu możliwa jest minimalizacja negatywnych procesów farbowania. Można nawet wpłynąć na wzmocnienie włosów przez właściwie dobraną przez specjalistów pielęgnację. Problem będzie pojawiał się dopiero przy jakimkolwiek rodzaju łysienia, gdy dojdzie do osłabienia słabych włosów. Farbowanie włosów a łysienie androgenowe, jak należy z tym walczyć?

Warto wiedzieć, że łysienie jest trwałym lub przejściowym wypadaniem włosów na ograniczonej powierzchni albo obejmującej cała owłosioną skórę głowy. Oczywiście najpierw będą pojawiały się zakola, następnym etapem będzie wybrakowane koło na czubku głowy. Ubytki regularnie będą się powiększały, później złączą, co w konsekwencji doprowadzi do powstania łysiny.

Ponadto androgeny pełnią bardzo ważną funkcję zarówno u przedstawicielek płci pięknej, jak i u mężczyzn. Regulują nie tylko popęd płciowy, ale również wzrost włosów. Z kolei na wystąpienie takiej dolegliwości będą wpływały nie tylko czynniki genetyczne, ale również środowiskowe. Warto mieć świadomość, że łysienie androgenowe jest chronicznym oraz długotrwałym procesem, który będzie postępował przez wiele lat powodując systematyczną degradację mieszka włosowego.

We wczesnym stadium leczenie łysienia androgenowego będzie polegało przede wszystkim na wzmacnianiu mieszków włosowych, a następnie opóźnianiu wypadania włosów.

Bardzo pomocne w tych czynnościach będą różnego rodzaju preparaty na porost włosów, do których należy zaliczyć przede wszystkim odżywkę, szampon czy serum. Kompleksowe działania pomogą zatem nie tylko bardzo dokładnie oczyścić mieszki włosowe, ale również wpływać na wytwarzanie włókna włosowego przez cebulkę.

Wpływ farbowania na włosy

Nie wszyscy mają jeszcze świadomość, że występuje bardzo duża zależność między farbowaniem, a wypadaniem włosów. Warto jednak zaznaczyć, że ich utrata będzie nietrwała. Należy zdawać sobie sprawę, że chemikalia, które występują w farbach mogą oddziaływać na łamanie się włosów. Co prawda przyczyny łysienia są bardzo różne, jednak chemikalia obecne w farbach mają bardzo negatywny wpływ na kondycję włosów. Nie jest zatem rekomendowane farbowanie włosów, by nie wpływać na ich osłabianie. Warto ponadto mieć świadomość, że praktycznie każdy rodzaj farby ma negatywny wpływ na włosy. W przypadku łysienia androgenowego, gdy włosy są dodatkowo zniszczone, słabe oraz skłonne do wypadania, należy koniecznie wystrzegać się jakiejkolwiek koloryzacji. Każde farbowanie będzie bowiem wpływało na utratę kosmków tego dnia. Nie wszyscy wiedzą, że włosy powinno się farbować tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie konieczność. Warto zatem bardzo dokładnie zastanowić się dwa razy przed podjęciem decyzji o farbowaniu włosów.

Podsumowanie

Jak wiadomo zdecydowana większość przedstawicielek płci pięknej jest zainteresowana zobaczeniem, jak wyglądałaby w innym kolorze włosów. Panie dokonują zatem domowego farbowania włosów, albo udają się do fryzjera w celu koloryzacji. Czy jest to na pewno dobra decyzja? Według specjalistów niestety nie. Jak zostało wspomniane wcześniej każdy rodzaj koloryzacji będzie bardzo negatywnie wpływał na jakość włosów, nie ma znaczenia czy będzie to farbowanie w domu czy u profesjonalnego fryzjera. Dodatkowy problem pojawi się w momencie, gdy dana osoba będzie cierpiała na łysienie androgenowe. Liczne koloryzacje mogą jeszcze bardziej wpłynąć na słabej jakości włosy. Jak można temu zapobiec? Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie wczesne zdiagnozowanie tego problemu i jak najszybsze przejście do leczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here