Farbowanie włosów dla alergików

0
1534
Farbowanie włosów dla alergików

Bardzo możliwe, że już wiele razy w swoim życiu zmieniałaś kolor włosów. Zabieg ten dotychczas nie był dla ciebie w żadnym stopniu bolesny czy nieprzyjemny i to niezależnie od tego, czy wykonywałaś go na własną rękę, czy jednak prosiłaś o pomoc koleżanką bądź korzystałaś z usług salonów fryzjerskich. Za każdym razem byłaś w miarę zadowolona z efektów bądź przynajmniej z przebiegu samej kuracji. Nigdy nie zdarzyło ci się, by farba wywołała u ciebie jakąkolwiek reakcję alergiczną, dlatego ostatnio przeżyłaś mocny szok, gdy po zastosowaniu ulubionego produktu do farbowania na twojej głowie pojawiły się dziwne czerwony plamy, wypryski, a skóra swędziała cię niemiłosiernie, tak, że nie byłaś w stanie przestać się drapać. Już w trakcie farbowania czułaś, że coś jest nie tak. Farba jakoś dziwnie drapała cię w oczy, a nałożona na głowę od razu wywołała uczucie pieczenia. Niespecjalnie się tym jednak przejmowałaś – zwaliłaś to wszystko na bark swojego przeziębienia i ogólnie złego samopoczucia, bo skoro z tego samego produktu korzystasz już od lat, nie spodziewałabyś się tego, że mógłby cię on uczulić. Teraz wiesz już jednak, że to właśnie ona bierze odpowiedzialność za twoją bolesną wysypkę i zmiany skórne. Tak bardzo się tym przeraziłaś, że obawiasz się zastosowania jakiegokolwiek innego produktu do farbowania, nie chcąc po raz kolejny przeżywać tych wszystkich katuszy i bólu. Możesz natomiast sprawdzić, jak powinno wyglądać farbowanie włosów dla alergików. Bo choć nie są to częste przypadki, niektóre kobiety czy nawet mężczyźni są uczuleni na składniki, które występują niestety w większości produktów przeznaczonych do farbowania włosów. Teraz ty też musisz ich koniecznie unikać. Nie rezygnując jednak z przeprowadzania samodzielnych metamorfoz.

Bo całe szczęście dalej możesz z nich korzystać. Musisz jedynie zastąpić te produkty, których używałaś dotychczas, preparatami bezpieczniejszymi dla twojej skóry głowy i włosów. Takimi, w których nie będą znajdować się żadne uczulające substancje. A dowiesz się tego, czytając skład preparatów. Pamiętaj jednak o tym, że skoro miałaś już taki problem z reakcją alergiczną, przy każdym kolejnym farbowaniu musisz zachować pewną dozę ostrożności. Zwracaj szczególną uwagę na to, jak na poszczególne produkty reaguje twoja skóra i same włosy. Jeżeli czujesz, że coś jest nie tak, bo już podczas aplikacji produktu głowa zaczyna cię swędzieć, a na jej powierzchni pojawiają się pierwsze zaczerwienienia, kategorycznie zrezygnuj z kontynuowania zabiegu – po prostu go przerwij, dokładnie oczyść głowę i włosy delikatnym szamponem, a farbę wyrzuć bądź oddaj koleżance. Nie ryzykuj kolejną reakcją alergiczną, która może nie zniknąć tak szybko jak ta ostatnia. Sama dobrze przecież wiesz, co jest dla ciebie dobre. A jeśli czujesz, że jakaś farba źle na ciebie wpływa, pod żadnym pozorem nie powinnaś jej nigdy używać.

Farbowanie włosów dla alergików – co zatem możesz zrobić, by bezpiecznie i ze spokojem na duchu korzystać z tych wszystkich preparatów do koloryzacji? Wielu producentów farb do włosów będzie ci radzić, abyś przed aplikacją ich preparatu przetestowała go w innym miejscu aniżeli na skórze głowy. Według tych założeń musiałabyś nałożyć go np. na fragment ręki, pozostawić na na noc i rano sprawdzić, czy na ciele nie pojawiły się żadne niepokojące zmiany. To znana technika, której opis niemalże zawsze pojawia się w instrukcjach obsługi farb do włosów. Skoro wszyscy producenci z niej korzystają, teoretycznie powinna być ona dla ciebie bezpieczna, ale jednak taka nie jest. Jeżeli rzeczywiście jesteś uczulona na którykolwiek składnik występujący w preparacie koloryzacyjnym, po nałożeniu go nawet na niewielki fragment skóry możesz odczuć płynące z tego przykre konsekwencje. Lepiej więc nie testuj tej metody, a zamiast tego złóż wizytę dermatologowi, który sam podpowie ci, co dla twojej skóry może być dobre. Takiej osobie możesz w pełni zaufać. To w końcu lekarz, który nie czerpie żadnych korzyści z polecania ci poszczególnych kosmetyków do włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here