Farbowanie włosów sombre

0
2632
Farbowanie włosów sombre

Zdecydowana większość przedstawicielek płci pięknej wie jak wygląda ombre. Jest to trend w farbowaniu polegający na tonowej koloryzacji. Zdecydowanie najlepiej prezentuje się u szatynek. Włosy w ombre od połowy długości były jak wiadomo rozjaśniane do blondu. na punkcie ombre w pewnym momencie szalały praktycznie wszystkie panie. Ten trend niestety zaczyna odchodzić powoli w zapomnienie. Na jego miejsce pojawia się bowiem zdecydowanie ładniejsza i bardziej subtelna – sombre.

Dla kogo jest sombre?

Sombre jest przede wszystkim zdecydowanie bardziej naturalne w porównaniu do ombre. Ponadto mogą sobie na nie pozwolić przedstawicielki płci pięknej o każdym kolorze włosów. Sombre dodatkowo sprawia, że fryzura będzie zdecydowanie bardziej przestrzenna, nie wymaga również częstych wizyt u fryzjera. Oczywiście zdecydowanie najlepiej zda egzamin w na włosach długich i półdługich.

Jak powinna wyglądać koloryzacja sombre?

Zdecydowanie najlepsze efekty zostaną uzyskane, w przypadku, gdy efekty będą stopniowe. Należy również pamiętać, by rozjaśnianie pojedynczych pasemek nie rozpoczynało się od samej nasady, a 6-7 cm niżej. W sombre bardzo istotne znaczenie będzie miało również pokrycie refleksami zewnętrznej część włosów. Rekomendowane jest, by włosy od spodu miały naturalnie ciemniejszy kolor. Taka koloryzacja może zostać wykonana praktycznie na każdym kolorze włosów.

Jaka jest różnica między ombre a sombre?

Farbowanie ombre jak wiadomo daje przede wszystkim bardzo widoczny efekt rozjaśnienia końcówek. Niestety nie będzie on pasował do każdego typu włosów przedstawicielek płci pięknej. Na włosach krótkich taki rodzaj przejścia kolorystycznego będzie wyglądał bardzo sztucznie, z kolei na włosach kruchych,, pozbawionych objętości czy cienkich będzie prezentował się nieatrakcyjnie płasko. Ponadto w przypadku koloryzacji ombre przejście między kolorami rozpoczyna się bliżej końcówek niż nasady włosa, jest nie tylko jednolite, ale również stopniowe.

Farbowanie włosów sombre także polega na rozjaśnianiu włosów, jednak różnica polega na rozjaśnieniu o 1 do maksymalnie 3 tonów. Rozjaśniane są nie tylko końcówki, ale również pasemka, bo zbliża całą technikę do bardzo znanego balejażu. Nie wszystkie panie mają również świadomość, że koloryzacja sombre świetnie będzie się prezentowała także na włosach cienkich i krótkich. Dzięki temu, że u nasady włosów zostawiany jest naturalny kolor, nie trzeba później martwić się ewentualnymi odrostami. Z kolei fryzura będzie wyglądała świeżo nawet do 90 dni.

Jakie są zalety koloryzacji sombre?

Zaletą najczęściej wymieniają przez przedstawicielki płci pięknej jest uzyskanie uniwersalnej fryzury. Nie wszystkie panie mają również świadomość, ze profesjonalnie wykonana koloryzacja zda egzamin praktycznie u każdej kobiety. Sombre dodaje bowiem włosom objętości, dzięki możliwości przeplatania się włosów. Jasne pasemka wokół twarzy są wstanie nie tylko ją rozświetlić, ale również odmłodzić. Tego rodzaju fryzura będzie wyglądała spektakularnie przede wszystkim latem w promieniach słońca. Ponadto warto wiedzieć, że sobre nie będzie wymagało od kobiety częstych wizyt u fryzjera. Dla podkreślenia efektu świetnym rozwiązaniem będzie lekkie podkręcenie włosów na końcówkach. Przejście kolorystyczne zginie bowiem wtedy w zagięciach loków na różnych wysokościach, co w rezultacie będzie wyglądało bardzo świeżo, naturalnie i przede wszystkim niezwykle kobieco.

Nie wszystkie przedstawicielki płci pięknej są jednak świadome, że tak, jak w przypadku każdej innej ingerencji w strukturę włosa, tak samo po koloryzacji sombre konieczne jest zwrócenie szczególnej uwagi na pielęgnację włosów, ze szczególnej uwzględnieniem końcówek. Warto również zdawać sobie sprawę, że nawet najlepiej wykonane sombre przez najlepszego fryzjera, całkowicie straci urok, gdy włosy będą suche, a końcówki rozdwojone. Świetnym rozwiązaniem będzie jak najczęstsze stosowanie masek. Z kolei do układania włosów rekomendowane będzie używanie jedwabiu lub naturalnych olejków. Odradzane jest zatem stosowanie typowych produktów przeznaczonych do stylizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here