Fryzury dla kręconych włosów

0
2220
Fryzury dla kręconych włosów

Włosy kręcone, mimo że są bardzo kobiece, to jednak nie cieszą się wielką popularnością wśród kobiet. Wiele z nich, mając naturalną tendencję do kręcenia się włosów, spędza na co dzień długie godziny przed lustrem, z prostownicą w ręku. Robią to z kilku powodów. Po pierwsze: istotne jest, że przez długi czas idealnie proste włosy były zwyczajnie modne. Po drugie, kręcone włosy wyglądają często na zaniedbane, jeśli się puszą, są przesuszone i brakuje im blasku. Dlatego kobietom wydaje się, że lepiej już jest zafarbować. Zupełnie niepotrzebnie. Istnieje sporo ładnych fryzur, które wydobywają piękno naturalnie kręconych włosów, nawet gdy te nie są w dobrym stanie. Dodatkowo, warto wybrać się do fryzjera, który będzie w stanie przeprowadzić fachowe cięcie tych włosów i wydobyć z nich ładny kształt, pasujący do rysów twarzy.

Dobry specjalista będzie w stanie ocenić, jak silnie kręcą nam się włosy i po d tym kątem dobrać rodzaj strzyżenia. Zdarza się na przykład, że przy mocnym skręcie loków, skrócenie fryzury o jeden tylko centymetr powoduje, że fryzura podniesie się o 3 centymetry i twarz będzie już wyglądała zupełnie inaczej: czasami niestety negatywnie. Dlatego bardzo ważne jest, żeby fryzjer potrafił przewidzieć efekt finalny. Inaczej to wygląda u kobiet, którym włosy kręcą się tylko lekko: wówczas lekkie strzyżenie nie wpłynie tak mocno na zmianę fryzury. Fachowy fryzjer będzie w stanie zobaczyć, jak włos rośnie u nasady: między ludźmi występują tutaj istotne różnice.

Fryzjerzy decydują się często na to, aby wycieniować włosy kręcone przy twarzy, aby odsłonić rysy. Zdarza się, że gdy kobieta ma bardzo geste włosy, to czupryna zasłania połowę czoła. Wówczas warto zdecydować się na grzywkę oraz właśnie na cieniowanie wokół twarzy, jednak nie może to być zbyt duże cieniowanie, bo można osiągnąć niemodną fryzurę w stylu Ludwika XIV. Cieniowanie włosów kręconych było modne w początkach lat 2000, gdy zmniejszało się w ten sposób objętość fryzury włosy kręcone.

Kręcone włosy to dobry materiał na zrobienie sobie boba: tak naprawdę, jeśli fryzura jest umiejętnie wykonana, to nie będzie powiększała optycznie twarzy. Kręcone włosy w takiej fryzurze niekoniecznie muszą sterczeć na wszystkie strony.
Często również kobiety, które mają kręcone włosy zastanawiają się, czy będą dobrze wyglądać w warkoczu. Odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna: oczywiście, że kręcone włosy nadają się do zrobienia pięknego, artystycznego warkocza. Warkocz dodaje głowie objętości przy kręconych włosach. Warkocz musi być luźno upięty. Najlepiej będzie wyglądał, gdy kobieta ma jasne pasemka. Dodatkowo, ciekawie jest wpleść w niego ozdoby: w lecie sprawdza się dobrze kwiaty żywe, a w innych porach roku warto dodać tam kokardki lub wstążki i wcale nie wyjdzie staromodnie!

Niektóre kobiety, które chcą zakryć zbyt wysokie i rozbudowane czoło, mogą podstawić na fryzurę dla kręconych włosów z grzywką. Grzywka może być prosta: wówczas jednak codziennie trzeba ją prostować. Może to być jednak grzywka, która będzie się kręcić. Wtedy jednak fryzjer powinien wyciąć niewielką część włosów dla grzywki. Ważne jest więc tutaj ustalenie przed cięciem, w jaki sposób chcemy dbać o włosy po ścięciu. Prosta grzywka dla kręconych włosów zawsze wymaga prostowania i używania kosmetyków utrwalających fryzurę. Można być pewnym, że takie codzienne modelowanie grzywki będzie czasochłonne, a po drugie będzie to niszczyło nasze włosy.

Fryzury dla puszących się kręconych włosów
Niezależnie od tego, jaki rodzaj cięcia wybierzemy, powinniśmy zawsze pamiętać, że włosy kręcone puszą się znacznie bardziej niż wszystkie inne. Jest to spowodowane kształtem włosa: jest on płaski, a nie okrągły, tak jak włosy proste. Ze względu na ten kształt, dystrybucja sebum na całej długości włosa jest utrudniona. Brakuje więc włosom kręconym naturalnej ochrony w postaci łoju wydzielanego przez organizm człowieka. Ta cienka warstewka tłuszczu nabłyszcza, chroni przed słońcem, mrozem i przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dlatego włosy kręcone trzeba natłuszczać olejkami (ale tylko w rozsądnych ilościach). Ze względu na to, że włosy kręcone będą zawsze się puszyły, warto mieć w zanadrzu wyćwiczony zestaw fryzur, które są w stanie ukryć puszenie się włosów. Wiele z nich wymaga na przykład zaplecenie cienkiego warkoczyka z części włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here