Fryzury dziecięce

0
2192
Fryzury dziecięce

W dzisiejszych czasach większość dzieci chce prezentować się modnie. Najmłodsi często wzorują się na wizerunkach swoich idoli, na przykład piosenkarzy, piłkarzy, blogerów czy aktorów. Czerpią inspirację na oryginalne fryzury z filmów dla dzieci.
Zarówno mali chłopcy jak i dziewczynki chętnie odwiedzają fryzjera.
Oczywiście u dziewczynek można stworzyć więcej ciekawych fryzur niż u chłopców.
W przypadku chłopców z krótkimi włosami najczęściej bardzo krótko obcina się boki, a górę pozostawia się odrobinę dłuższą. Modne jest stworzenie wyrazistego przedziałka, za pomocą bardzo wąskiego ostrza w maszynce. Dodatkowo, po bokach przy pomocy specjalnej maszynki można wyciąć oryginalne wzorki, na przykład ząbki, falę czy wzór przypominający pajęczynę. W profesjonalnym salonie fryzjer może stworzyć dowolny wzór, wzorując się na fotografiach.
U chłopców, którzy mają włosy średniej długości bądź długie najlepiej prezentuje się tak zwane obcięcie na grzybka lub uczesanie na samuraja. Obcięcie na grzybka należy odpowiednio pielęgnować. Grzywka powinna być podcinana regularnie, najlepiej co dwa tygodnie aby nie wchodziła do oczu. Takie obcięcie jest idealne dla drobnych chłopców o bardzo łagodnych rysach twarzy.
Aby stworzyć fryzurę samuraja boki należy dokładnie wygolić, a długie włosy na czubku głowy związać w koczek. Fryzura ta jest bardzo wygodna, prezentuje się modnie i estetycznie.
Różne fryzury dziecięce dostępne są na stronach i portalach internetowych oraz w wielu czasopismach.
Dziewczynki z długimi włosami mogą nosić dowolne fryzury. Najczęstsze uczesania to warkocz dobierany, kłos, tradycyjny warkocz bądź warkocze bokserskie. Zaplatanie idealnych warkoczy wymaga wprawy i umiejętności. Warto obejrzeć instruktażowe filmy, które dostępne są na wielu stronach internetowych. W krótkich filmach krok po kroku pokazane jest wykonywanie dowolnej fryzury, co jest dla wielu osób ogromnym ułatwieniem.
Na większe wyjścia, na przykład rodzinne przyjęcia, pięknie prezentują się wianki wykonane z zaplecionego warkocza w okół głowy. Oczywiście dla małych księżniczek odpowiednią fryzurą są loki, które można stworzyć za pomocą papilotów czy lokówki. Warto pamiętać, że włosy dzieci są bardzo delikatne, dlatego należy zachować szczególną ostrożność, aby ich nie zniszczyć poprzez zbyt wysoką temperaturę lokówki lub prostownicy.
Piękne fale można stworzyć na włosach bez użycia lokówki. Wystarczy mokre bądź wilgotne włosy zapleść na noc w ciasne warkoczyki.
Dziewczynki zawsze także doskonale prezentują się w kucykach bądź kokach. Fryzurę można dodatkowo przyozdobić poprzez wpięcie sztucznych lub prawdziwych kwiatów bądź ozdobnych spinek.
Włosy średniej długości, najczęściej wystarczy po prostu wysuszyć na grubej, okrągłej szczotce, aby fryzura miała odpowiednią formę.
Z kilkuletnią dziewczynką warto udać się do salonu fryzjerskiego, gdzie specjalista podpowie w jaki sposób czesać i układać delikatne włosy.
Przed ważną uroczystością,na przykład przyjęciem weselnym czy komunijnym uczesanie dziecka warto zlecić profesjonaliście, który wykona trwałą, modną i odpowiednią do kształtu twarzy fryzurę.
Zazwyczaj taka usługa kosztuje od 40 do 100 złotych w zależności od wybranego salonu fryzjerskiego.
Hitem ostatnio są kolorowe pasma włosów, które można w błyskawiczny sposób stworzyć dzięki kolorowej farbie do włosów w sprayu. Taka farba ma bardzo delikatny i bezpieczny skład, dzięki temu można ją stosować nawet na włosach dzieci. Nie jest to koloryzacja trwała, kolor wypłukuje się już po kilku myciach włosów. Do wyboru są między innymi odcienie fioletu, błękitu, różu, pomarańczy, zieleni oraz czerwieni.
Pasemka bez trudu można wykonać w domu. Tego rodzaju farba dostępna jest w drogeriach, sklepach chemicznych, dyskontach, supermarketach oraz w wielu sklepach internetowych. Opakowanie kosztuje kilkanaście, bądź kilkadziesiąt złotych w zależności od producenta. Produkt jest bardzo wydajny, często wystarcza na kilka aplikacji. Co istotne, farba w sprayu nie wymaga spłukiwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here