Fryzury męskie o średniej długości

0
3475
Cienie do oczu.

Wielu z nas ma jakieś kompleksy. Jeden dostał w genetycznej loterii zakola, inny wysokie czoło, jeszcze innemu nie pasuje kształt głowy, wystająca kość potyliczna czy linia włosów. Jednym z wyjść jest, o ile pozwalają nam na to nasze geny, zapuszczenie długich włosów do ramion maskujących niedoskonałości, czy też nieco krótszych, ale układanych w taki sposób, aby ukryć co nieco. Jest jednak grono mężczyzn (i to dosyć znaczne), które albo nie może albo nie chce mieć długiego uczesania. Tutaj z pomocą przychodzą fryzury męskie średnie – czyli złoty środek między długim upierzeniem, a krótkim, żołnierskim cięciem.

Zacznijmy jednak od początku, czyli od wyboru miejsca, w którym przejdziemy swoją małą metamorfozę.

Należy wiedzieć, że na rynku, uśredniając, funkcjonują dwa typy specjalistów od włosów – barberzy (co z angielskiego oznacza golibrodę i fryzjera) oraz fryzjerzy-styliści. Pewnie częściej trafiałeś do tych drugich i wiesz, że możesz tam liczyć na wszelakie cięcia, bardziej i mniej wymyślne. W zasadzie u barbera jest całkiem podobnie (no chyba, że trafisz na fryzjerskiego konserwatystę). Różnica polega na klimacie miejsca oraz sznycie, jaki daje się zauważyć we fryzurze. Barbershopy, bo tak mówi się na miejsca, w których pracują barberzy, lubią prezentować np. steampunkowy, męski klimat. Fryzury które są tam wykonywane również posiadają „to coś” – widać, że to prawdziwie męskie fasony. Inną cechą charakterystyczną barberstwa są używane narzędzia. Barberzy, oprócz maszynek elektrycznych, mechanicznych (używanych jako ciekawostka) czy nożyczek, chętnie stosują brzytwy, a do utrwalenia fryzur pomady.

Skoro wiesz już, na kogo pastwę chcesz wystawić swoje włosy, czas na zdobycie wiedzy co możesz zrobić z tymi włosami. Poniżej znajdziesz kilka modeli fryzur o średniej długości, które nie dość, że praktyczne, to jeszcze nikt nie osądzi Cię w nich o zniewieściałość (jeżeli się tego obawiasz).

Side Part
Klasyczny, niewychodzący z mody zaczes w bok, znany od lat. Nosili go gentlemani w Wielkiej Brytanii, polscy oficerowie w międzywojniu i pewnie Twój dziadek w PRL-u. Jeżeli nie masz zbyt dużych zakoli (przy małych i średnich nie ma problemu) – śmiało przywdziej tę fryzurę. Góra musi być dłuższa od boków. Je z kolei można dowolnie strzyc, obcinać nożyczkami i cieniować. Wszystko zależy od Twoich preferencji.

Irokez
Równie klasyczna fryzura, szczególnie kojarzona z ciężką muzyką. Aby jednak nie wyglądać kiczowato, musisz pamiętać o kilku rzeczach.
Po pierwsze – nie powinieneś mieć zakoli.
Po drugie – pas włosów powinien być stosunkowo szeroki.
Po trzecie – jeżeli nie wyglądasz jak Jean-Claude Van Damme to nie wygalaj do zera boków. Niech będą trochę dłuższe i cieniowane.
Po czwarte – za żadne skarby nie używaj do stylizowania żelu. Włosy wyglądają jak przetłuszczone albo w lepszym przypadku mokre. Lepiej użyć pasty.

Undercut
Świetny do średnich włosów. Włosy są czesane do tyłu, więc dobrze byłoby, abyś nie miał zbyt dużych zakoli. Poza tym góra musi być na tyle długa, aby położyć się do tyłu. Boki są dowolnie strzyżone i cieniowane.

Classic Fringe
Czyli grzywka. Świetna dla panów o niezbyt dobrej linii włosów czy zakolach, które jednak mają taki rozmiar, że można je estetycznie zakryć. Boki mogą być dość krótko strzyżone, aby nadać całemu fasonowi męskości, a góra niezbyt długa. Włosy z góry głowy w zależności od preferencji kłaść bokiem na czoło lub prosto.

Caesar Cut
Krótsza wersja powyższej fryzury, również świetna dla mężczyzn z zakolami czy wysokim czołem. Boki są strzyżone dość krótko i cieniowane. Góra w zależności od preferencji długa lub średnia. Grzywka jest krótka i kładziona prosto na czoło oraz przycinana na prosto lub nieco strzępiona. Bardzo praktyczny fason.

Jeśli chodzi o pielęgnację i stylizację to pamiętaj o następujących zasadach:
1. Myj włosy szamponem odpowiednim dla Twoich włosów, po którym nie występują u Ciebie żadne zmiany skórne itp.
2. Używaj odżywki.
3. Możesz stosować damskie szampony i odżywki. Czasami są one nawet lepsze od tych przeznaczonych dla mężczyzn.
4. Do stylizacji używaj w zależności od potrzeb:
– gumy, jeśli zależy Ci na mocnym chwycie
– pudru, jeśli chcesz nadać włosom objętości
– pasty/wosku, jeśli zależy Ci na lekkości i swobodnym przeczesywaniu włosów
– pomady, zależy Ci na mocnym chwycie i widoczności kosmetyku na włosach
– lakieru do utrwalenia fryzury

Pamiętaj, aby stylizować włosy umyte i wysuszone. Susz je chłodnym powietrzem – to dla nich zdrowsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here