Gdzie wykonać rezonans magnetyczny w Warszawie i jak przygotować się do badania

0
635

Czy rezonansu magnetycznego w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie czy Gdańsku lub dowolnym innym polskim mieście należy się bać? Oczywiście, że nie. Bardzo często, pacjenci, gdy słyszą skomplikowane nazwy badań lekarskich i procedur medycznych, wpadają w panikę i przekładają termin wizyty u specjalisty na jak najpóźniej. Nie pozwól, żeby strach decydował o Twoim zdrowiu! 

Dowiedz się, gdzie bez kolejek, ze skierowaniem lub bez wykonać rezonans magnetyczny w Warszawie. Mimo dziwnej i skomplikowanej nazwy, rezonans magnetyczny jest w pełni bezpieczny dla zdrowia i nie powinien budzić strachu wśród pacjentów. Sprawdź, co musisz wiedzieć, zanim udasz się na badanie rezonansem magnetycznym. Odpowiadamy na najczęściej zadawane przez pacjentów pytania! 

Czym jest rezonans magnetyczny?

Rezonans magnetyczny zarówno w Warszawie, jak i w całej Polsce i na świecie, nazywany jest też obrazowaniem metodą rezonansu magnetycznego lub w skrócie MRI. Jest całkowicie nieinwazyjną i bezbolesną metoda obrazowania wnętrza ludzkiego ciała. Jest obecnie jedną z najpopularniejszych technik diagnostyki obrazowej. 

Dzięki rezonansowi magnetycznemu w Warszawie i innych miastach, można w nieinwazyjny i nieszkodliwy dla organizmu sposób ocenić stan wszystkich narządów wewnętrznych i tkanek.Ogromna precyzja rezonansu magnetycznego pozwala wskazać zmiany chorobowe w układzie mięśniowym i szkieletowym, a nawet w szpiku kostnym. Takie badanie wykonuje się zazwyczaj w diagnostyce planowej i profilaktycznej chorób ośrodkowego układu nerwowego oraz zmian nowotworowych. 

Co można zbadać rezonansem? 

W ramach rezonansu magnetycznego można wykonać wiele badań, praktycznie każdej części ciała. W ofercie warszawskich placówek rezonansu magnetycznego znajdziesz badania takie jak: angiografia, cholangiografia, badanie głowy, jamy brzusznej, kości i stawów kończyny dolnej i górnej, kręgosłupa lędźwiowego, kręgosłupa piersiowego, kręgosłupa szyjnego, miednicy małej, badanie czynnościowe mózgu, badanie oczodołów, piersi, przysadki, szyi, twarzoczaszki, Whole Body Scan oraz badanie zatok. 

Ile trwa badanie?

Czas trwania całej procedury wykonania badania rezonansem magnetycznym, zależy od diagnozowanej okolicy anatomicznej. Inny będzie czas wykonania badania w przypadku rezonansu magnetycznego głowy, a inny w przypadku Whole Body Scan. Przeważnie takie badania trwają od 20 do 60 minut. W tym czasie pacjent musi pozostać we wnętrzu tomografu komputerowego w bezruchu, tak aby nie zakłócić obrazu. Należy mieć na uwadze, że podczas badania we wnętrzu urządzenia jest dość głośno. Nie należy się jednak niczego bać, ponieważ badanie jest bezbolesne i nieinwazyjne.

Jeśli otrzymałeś skierowanie na rezonans magnetyczny w Warszawie lub nie masz skierowania, ale pilnie musisz wykonać takie badanie, podpowiadamy do której placówki warto się udać. Koniecznie odwiedź stronę  stronę specjalistów z tomma.com.pl, którzy posiadają kilkadziesiąt placówek rezonansu magnetycznego na terenie całej Polski i specjalizują się w rezonansie magnetycznym w Warszawie. Zaufaj sprawdzonej kadrze i już dziś umów się na wizytę. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here