Glinki do twarzy. Po jakie warto sięgnąć?

Glinki do twarzy

W ciągu ostatnich lat coraz więcej pań zaczęło wybierać dla siebie naturalne kosmetyki. Wśród różnorodnych gotowych preparatów, a także czystych składników, z których można samodzielnie w domu przygotować wybrane kosmetyki, znajdują się między innymi glinki. Zobaczmy, jakie mamy ich rodzaje i kiedy warto wybrać konkretny rodzaj.

Dlaczego stosowanie glinek może być korzystne?

Naturalne glinki to sproszkowane substancje pochodzenia mineralnego, które mają różnorodne zastosowanie w kosmetyce. Warto przy tym pamiętać, że są one pozyskiwane z trudno dostępnych, oddalonych od cywilizacji miejsc: z dna zbiorników wodnych, z jaskiń czy z głębi ziemi, co sprawia, że są wolne od zanieczyszczeń. Jednocześnie środowisko, z jakiego pochodzą, gwarantuje, że znajdują się w nich liczne składniki mineralne, które pomagają w pielęgnacji skóry (a jednocześnie wpływają na kolor glinki). Również sama faktura glinki może korzystnie wpływać na stan cery.

Dodatkowo warto zauważyć, że glinki zazwyczaj przygotowywane są w formie gotowych do użycia kosmetyków, wzbogaconych dodatkowo o cały szereg innych, wartościowych składników. Drogeria Pigment pozwala między innymi na wybieranie z gotowych maseczek zawierających glinkę, past do mycia twarzy, kremów i serum do twarzy czy też wielofunkcyjnych płynów micelarnych.

Biała glinka

Biała glinka jest najbardziej delikatna, dlatego może być stosowana nawet w przypadku cery wrażliwej lub w pielęgnacji skóry dzieci. Wykazuje właściwości regenerujące i zabliźniające, potrafi łagodzić podrażnienia. Delikatnie ściąga skórę i poprawia jej wygląd, niezależnie od tego, jaki rodzaj cery posiadamy.

Czerwona glinka

Jest polecana praktycznie do każdego rodzaju skóry, a w szczególności do cery naczynkowej. Ma właściwości oczyszczające i odświeżające. Dobrze usuwa martwy naskórek, a jednocześnie pomaga w redukcji objawów trądziku różowatego i uszczelnia naczynia krwionośne. Ujednolica cerę i poprawia jej koloryt.

Zmieszana z glinką białą stworzy glinkę różową, która łączy ich właściwości i jest szczególnie dobra w pielęgnacji cery wrażliwej i naczynkowej jednocześnie, z tendencją do przesuszania się i zmian zapalnych.

Glinka zielona

Słynie z głębokiego działania oczyszczającego, antybakteryjnego i dezynfekującego. Te właściwości sprawiają, że jest stosowana przede wszystkim do pielęgnacji cery trądzikowej i tłustej. Mocno oczyszcza, usuwa nadmiar sebum i normalizuje jego wydzielanie. Świetnie sprawdza się jako kosmetyk o działaniu przeciwzapalnym.

Glinka niebieska

Mocno ujędrnia i stymuluje regenerację naskórka. Jest polecana osobom, które walczą z zaskórnikami, rozszerzonymi porami i przebarwieniami, gdyż oczyszcza skórę, ściąga ją i likwiduje przebarwienia. Przeciwdziała niedoskonałościom i delikatnie tonizuje, przywracając skórze naturalny blask.

Glinka fioletowa i czarna

To bardzo silnie działające glinki, które polecane są do głębokiego oczyszczania skóry. Mają działanie rozjaśniające, odświeżające i tonizujące. Idealnie sprawdzają się w przypadku cery tłustej, potrzebującej silnego odblokowania porów, ale też oczyszczenia i relaksu. Pomagają w odnowie skóry zniszczonej i zmęczonej.

Glinka Ghassoul (marokańska)

To ostatni rodzaj glinki, jaką należy wymienić. Jest tak szczególna ze względu na to, że występuje tylko w jednym miejscu na świecie, w północno-zachodniej części Maroko. Jest bardzo skuteczna w oczyszczaniu, a jednocześnie delikatna, dlatego poleca się ją między innymi do skóry wrażliwej i alergicznej. Wspomaga oczyszczanie skóry i walkę z trądzikiem.