Główki fryzjerskie – co warto o nich wiedzieć?

Główki fryzjerskie

Fryzjerstwo to zawód wymagający ciągłego rozwoju w zakresie zdobywania wiedzy teoretycznej oraz rozbudowywania swoich umiejętności praktycznych. Jest to możliwe poprzez ciągłe trenowanie i doskonalenie nowych technik strzyżenia, modelowania czy koloryzacji przy zastosowaniu fryzjerskich główek treningowych. Sprawdzają się one doskonale jako narzędzie szkoleniowe – zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych fryzjerów.

Główki fryzjerskie – niezbędne narzędzie szkoleniowe

Fryzjerska główka treningowa to podstawowy element szkoleniowy i niezwykle przydatny element wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego. Jest to sprzęt wykorzystywany zarówno przez początkujących, jak i doświadczonych fryzjerów w szkołach, salonach czy na kursach fryzjerskich. Specjalistyczna główka fryzjerska pozwala na trenowanie wiedzy w praktyce oraz ulepszanie swoich umiejętności, dlatego stanowi doskonałą inwestycję i stwarza wiele możliwości w zakresie samorozwoju.

Rodzaje główek fryzjerskich – jakie występują?

Na rynku występuje szeroka gama specjalistycznych główek fryzjerskich, które pozwalają na ćwiczenie swoich umiejętności przez fryzjerów. Proponowane modele różnią się od siebie długością, gęstością oraz strukturą włosów, z jakich zostały wykonane. Pozwala to na ćwiczenie różnorodnych strzyżeń i stylizacji włosów oraz zdobywania umiejętności radzenia sobie z ich różnorodną strukturą. Główki fryzjerskie różnią się od siebie także rodzajem zastosowanych włosów – do ich produkcji wykorzystuje się zarówno włosy sztuczne, jak i włosy naturalne. Oba proponowane rozwiązania posiadają swoje zalety i wady. Główki treningowe z włosów syntetycznych z proteinami wytwarzane przy zastosowaniu nowoczesnych technologii to produkty, które prezentują się niezwykle realistycznie oraz zachowują się podobnie do włosów naturalnych. Przy tym stanowią one znacznie tańsze rozwiązanie. Z kolei główki treningowe z włosami naturalnymi posiadają prawdziwą strukturę włosa ludzkiego oraz zachowują się identycznie, jak włosy klienta. Włosy naturalne na główkach treningowych zapewniają większe możliwości niż ich syntetyczne odpowiedniki. Z powodzeniem można je prostować, kręcić i suszyć. Chcąc zapewnić sobie najlepsze przygotowanie do wykonywania pracy fryzjera najlepiej zdecydować się na zakup kilku modeli, które umożliwią ćwiczenie na różnorodnych długościach, gęstościach i strukturach włosów.

Zastosowanie – do czego służą główki fryzjerskie?

Główki fryzjerskie to akcesoria potrzebne każdemu fryzjerowi. Wykorzystywane są one w szkołach dla początkujących fryzjerów czy podczas szkoleń prowadzonych przez profesjonalistów. Fryzjerskie główki treningowe pozwala na stworzenie najbardziej zbliżonych do rzeczywistości warunków pracy. Ich zastosowanie pozwala na nauką strzyżenia, modelowania czy wykonywania zabiegów chemicznych, takich jak rozjaśnianie, farbowanie czy trwała ondulacja. Główki fryzjerskie z powodzeniem wykorzystywane są także do ćwiczenia splotów i upięć.