Ile na kosmetyki wydają kobiety?

0
563
kosmetyki

Czy wiesz, że to właśnie na kosmetyki kobiety wydają najwięcej, patrząc na wydatki w swoim comiesięcznym budżecie? Okazuje się, że rocznie to nawet 1414 złotych. Wylicza się, że więcej wydają tylko na ubrania. Nie ma wątpliwości, że dbanie o własny wygląd i atrakcyjność zewnętrzną stało się domeną Polek. Co więcej, to właśnie mieszkanki naszego kraju uznawane są za jedne z najpiękniejszych kobiet na całym świecie.

Kosmetyki kolorowe – zakupy

Najczęściej panie kupują tusz do rzęs oraz podkłady, pudry, róże i rozświetlacze. W każdej damskiej torebce znajduje się także szminka. Sam makijaż kobiety wykonują raz dziennie, ale kilka razy w ciągu doby go poprawiają. Ciekawostką jest przy tym fakt, że codzienny makijaż wykonuje aż połowa Polek w wieku od 25 do 34 lat. To głównie mieszkanki dużych miast.

Warto również wiedzieć, że panie decydują się coraz częściej na zakupy lepszej jakości kosmetyków, nierzadko są to te z półki premium. Nabywają je w drogeriach stacjonarnych, ale coraz częściej także w sklepach online, jak https://drogeriapigment.pl/. To w sieci mają dostęp do szerokiego asortymentu, jak również kosmetyków w atrakcyjnych cenach.

Uwagę należy też zwrócić na perfumy. Nie da się ukryć, że to panie są wielbicielkami cudownych zapachów. Flakonik dobrych perfum to wydatek rzędu 200-300 złotych, natomiast kobiety zazwyczaj nie ponoszą z tytułu takich zakupów żadnych wydatków. Perfumy wręczane są im w prezencie.

Kosmetyki do pielęgnacji ciała

Panie wydają nie tylko na kosmetyki do makijażu. Średnio 30 złotych w każdym miesiącu to pieniądze przeznaczane na kremy, balsamy, serum i inne środki do pielęgnacji skóry. Największą uwagę skupia się na twarzy, kobiety też usilnie zwalczają cellulit. Standardem są kosmetyki oczyszczające i nawilżające oraz przeciwzmarszczkowe. Na fali trendu, zgodnie z którym nasza skóra ma być idealnie jędrna, ale też cudownie gładka, kobiety są w stanie wydać naprawdę horrendalne kwoty. Coraz większą popularnością cieszą się zresztą zabiegi medycyny estetycznej, a więc w pełni profesjonalne dbanie o wizerunek zewnętrzny.

Kobiety w SPA

Wzrastają wydatki na profesjonalne zabiegi, ale panie mają dzisiaj znacznie większą świadomość w zakresie konieczności dbania o własny wygląd i zdrowie. Co ważne, atrakcyjność zewnętrzna ma ogromne znaczenie dla komfortu psychicznego. Należy również podkreślić, że zadbanie o ciało w sposób profesjonalny dostarcza odrobinę odprężenia i relaksu.

Panie przeznaczają więc część domowego budżetu na pobyty w salonach piękności, decydują się na weekendy SPA, regularnie chodzą do kosmetyczki oraz wykonują wspomniane już zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Cieszy fakt, że polskie społeczeństwo stale się wzbogaca, stać nas na tego rodzaju spędzanie czasu wolnego, a dbanie o wygląd stało się już powszechne. Nie zawsze chodzi przecież o atrakcyjność zewnętrzną, ale i zdrowie, które różnego rodzaju kosmetykami możemy zachowywać na najwyższym poziomie – każdego roku wydatki na kosmetyki wzrastają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here