Jak colostrum może pomóc sportowcom?

0
265

Chociaż sport ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowie człowieka, to jednak w określonych sytuacjach może stanowić duże obciążenie dla organizmu. Dzieje się tak przede wszystkim w przypadku uprawiania sportu wyczynowego, który niejednokrotnie  może prowadzić do powstawania poważnych schorzeń. Dlatego tak dużą rolę odgrywa odpowiednie wsparcie medyczne. Rolę takiego wsparcia spełnia właśnie colostrum. Sprawdź, w jaki sposób może ono przynieść wytchnienie intensywnie eksploatowanemu organizmowi.

Na jakie obciążenia jest wystawiany organizm sportowca?

Organizm osoby uprawiającej sport wyczynowy jest narażony na wiele zagrożeń. Po pierwsze aktywności fizycznej często towarzyszą niesprzyjające warunki termiczne i wilgotnościowe. Może to prowadzić do pojawiania się infekcji. Sportowcy wyczynowi są narażeni na ogromny wysiłek fizyczny o wysokim stopniu natężenia. To z kolei obciąża pewne partie układu kostno-szkieletowego. Bolączką sportowców wyczynowych jest niedostateczny czas na regenerację organizmu. To powoduje jeszcze większe ryzyko wystąpienia urazów mięśniowych. Warto przy tym zaznaczyć, że wyczynowe uprawianie sportu obciąża nie tylko ciało, ale także psychikę zawodnika. Zaciekła rywalizacja może mieć negatywny wpływ na organizm, powodując wzmożone napięcie psychiczne. Kolejnym czynnikiem, który obciąża organizm sportowca, jest rygorystyczna dieta i suplementacja, której zadaniem jest uzyskanie zwiększonej wydolności i wytrzymałości organizmu. Suplementacja nie zawsze pokrywa zapotrzebowanie organizmu na składniki, które są niezbędne do prawidłowego przebiegu pozostałych funkcji organizmu.

Co to jest colostrum dla sportowców?

Colostrum to naturalny suplement, który wraz z mlekiem matki dostarczany jest do organizmu młodych ssaków. Colostrum określane jest także mianem siary. Siara odgrywa ogromną rolę tuż po porodzie, ponieważ wspiera organizm dziecka w chwili, kiedy jest on najbardziej narażony na wpływ niekorzystnych czynników z otoczenia. Colostrum wykazuje właściwości immunomodulacyjne, ochronne, odżywcze i energetyczne. Siara zapewnia prawidłowe działanie tzw. bariery jelitowej. Dzięki colostrum wzrasta wytrzymałość organizmu. To z kolei znacznie skraca okres regeneracji po intensywnym wysiłku. Siara wykazuje również silne działanie oksydacyjne. Ponadto powoduje zwiększenie motywacji podczas długotrwałego wysiłku fizycznego.

Jakie zalety przynosi przyjmowanie colostrum dla sportowców?

Preparaty, które zawierają colostrum, wydatnie wpływają na układ odpornościowy organizmu. Ich działanie polega na regulacji pracy jelit i wsparciu innych części układu immunologicznego. Dzięki regularnej suplementacji colostrum można kilkukrotnie zwiększyć poziom ochrony przed infekcjami dróg oddechowych. Colostrum podane już w trakcie infekcji wyraźnie skraca proces leczenia.

Stosując preparaty zawierające colostrum, można dostarczyć do organizmu niezbędne materiały budulcowe i regulacyjne. Dzięki nim możliwa jest odbudowa i rozbudowa struktur, które warunkują prawidłową pracę mięśni. Preparaty z colostrum stanowią bogate źródło aminokwasów egzogennych.

Nie da się ukryć, że colostrum dla sportowców ma ogromny potencjał, który skutecznie chroni przed pogłębianiem urazów wywołanych stanem zapalnym lub tzw. stresem oksydacyjnym. Faktem jest, że żaden sportowiec nie jest w stanie uniknąć mikro i makro urazów. Kluczem do sukcesu jest jednak intensyfikacja tempa regeneracji.

Firma Genoscope oferuje szeroki wybór preparatów zawierających colostrum. Wśród nich znajdują się także produkty dedykowane dla osób zawodowo uprawiających sport. Pełna oferta suplementów zawierających siarę znajduje się na stronie genoscope.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here