Jak dbać o włosy zimą?

0
1328
Jak dbać o włosy zimą?

Okres jesienno- zimowy nie jest sprzyjający dla naszych włosów. Bardzo niskie temperatury oraz silny wiatr sprawiają, że na naszej głowie rozgrywa się istny dramat. Również czapki, pod którymi staramy się chronić nasze głowy i uszy, nie robią dobrze naszej czuprynie. Jak temu zaradzić, i czy w ogóle można zregenerować włosy podczas zimowej aury? Oczywiście! Wystarczy przestrzegać kilku ważnych zasad i stosować specjalistyczne preparaty, które nie tylko zregenerują już zniszczone włosy, ale również zadbają, aby zima nie była im straszna. Oto kilka cennych wskazówek dla wszystkich, którzy borykają się z włosowymi problemami w okresie jesienno- zimowym.

Przede wszystkim zawsze warto odwiedzić swojego zaufanego fryzjera. On dobrze zna nasze włosy i potrafi najlepiej ocenić ich kondycję na dany moment. Należy pamiętać, że dobry specjalista nie tylko potrafi pięknie czesać, ale również posiada wiedzę na temat fizjonomii włosa. Dlatego tak ważne jest, aby ufać swojemu fryzjerowi i korzystać z jego porad. Fryzjer wskaże nam nasz największy problem i dopomoże w jego rozwiązaniu. Może też polecić nam lun nawet sprzedać specjalistyczne kosmetyki, dzięki którym nasze włosy będą mogły się odbudować i będą pięknie wyglądały bez względu na to, jaka aura panuje akurat za oknem. A kosmetyki profesjonalne maja zdecydowanie silniejsze działanie niż nawet najdroższe preparaty z drogerii czy nawet z apteki. Warto mieć takie preparaty na swojej półce pomimo, że czasami są one dość drogie. Zawarte w takich specjalistycznych, fryzjerskich produktach składniki maja bardzo duże stężenie składników odżywczych, dlatego nawet ich mała ilość , może zdziałać cuda na naszych włosach. Po jakimś czasie może się okazać, że inwestycja nie tylko się zwróciła, ale nawet na niej nieco zaoszczędziliśmy, bo produkty profesjonalne są zdecydowanie bardziej wydajne.

W jesienno- zimowej pielęgnacji włosów najistotniejsze jest to, aby być bardzo regularnym i konsekwentnym. To właściwie zasad, którą powinniśmy się kierować, ale w zimie jest to bardzo ważne, ponieważ nasze włosy są szczególnie narażone na działanie niesprzyjających czynników. Kluczową kwestia jest oczywiście odpowiednie nawilżanie włosów, gdyż zimna temperatura bardzo je wysusza. Pomogą nam w tym różnorodne nawilżające maski i odżywki. Ale należy zwrócić uwagę na ich skład i sposób nakładania na włosy. Bo nawet najdroższa i najbardziej odżywcza maska nie zadziała, jeśli nie będziemy jej odpowiednio aplikować. Nasze kosmetyki nakładamy zawsze na lekko podsuszone włosy, inaczej całe dobro zawarte w produktach spłynie z nich całkowicie, a przecież nie o to tutaj chodzi. Działanie masek i odżywek warto wzmocnić poprzez efekt sauny. Wystarczy szczelnie owinąć głowę czepkiem, a następnie ręcznikiem. Wysoka temperatura sprawi, że zawarte w produkcie substancje łatwiej przedostaną się wnętrza włosów.

Równie istotny jest wybór odpowiedniego szamponu, chociaż wielu z nas o tym zapina. Dlaczego to tak istotne? Ponieważ szampon jest właśnie tym preparatem, który ma najczęściej styczność z naszymi włosami. Warto wybierać więc mądrze i z rozsądkiem. Składy co niektórych szamponów są wręcz zatrważające. Nasze włosy naprawdę nie potrzebują aż takich ilości konserwantów i silikonów. Bardzo ważne jest dokładne i skrupulatne sprawdzanie składów szamponów. Im jest tego mniej, tym lepiej dla naszej czupryny. Szczególnie, gdy myjemy włosy bardzo często. Warto wówczas postawić na kosmetyki o jak najkrótszym składzie. Dobrym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju naturalne produkty, których skład opart jest na roślinnych wyciągach. Szampon z czarnej rzepy, pokrzywy, owsa, aloesu, czy rumianku będzie działał wzmacniająco, ale delikatnie. A delikatność jest tu bardzo ważna, bo agresywne składniki, czy tez nadmiar silikonów, mogą wywołać różnego rodzaju alergie, problemy skórne, łupież, itp.

Warto również pomyśleć o odpowiedniej suplementacji. Ale to już temat na inną rozmowę, bo tabletki muszą być stosowane bardzo długo, aby dały jakkolwiek pozytywny i widoczny rezultat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here