Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Wybór odpowiednich oprawek do okularów znacząco wpływa na to, jak wyglądamy. Kształt szkieł, a także kolor i konstrukcja oprawek zmieniają naszą twarz, dlatego też dla wielu osób ich wybór jest bardzo ważną kwestią. Zdradzamy zatem kilka wskazówek, która pozwolą podjąć właściwą decyzję przy wyborze okularów Gucci. Wiemy, że dobrze dobrane oprawki to gwarancja dobrego samopoczucia i większa pewność siebie. To jak się prezentują ma przecież wpływ na to, jak wyglądamy my sami.

Dobór okularów a kształt twarzy

Pamiętajmy, że prawidłowo dobrane okulary nie muszą być kompleksem. Odpowiednie dopasowanie pozwala nawet na zatuszowanie wielu mankamentów swojej urody. Dodadzą nam uroku, podkreślą nasze naturalne piękno i odciągną uwagę od niedoskonałości. W pierwszym krokiem w wyborze okularów Gucci jest określenie kształtu swojej twarzy. Możemy udać się do specjalisty lub spróbować swoich sił na własną rękę. Przedstawiamy sposób, dzięki któremu samodzielnie, łatwo i szybko dowiesz się, jaki masz kształt twarzy, aby dobrać do niego idealnie pasujące okulary. Niezbędne do wykonania tego zadania będą dwie rzeczy: lustro i szminka. Wystarczy stanąć przed lustrem i na podstawie kształtu twarzy, jaki widzimy u siebie obrysować jej kontury na tafli lustra. Dzięki temu uzyskamy figurę geometryczną, która pozwoli na odpowiednie dopasowanie okularów.

Twarz okrągła

Przy takim typie twarzy warto jest wziąć pod uwagę wszystkie prostokątne i kwadratowe modele oprawek z kanciastymi bokami. Dzięki temu nasza twarz zostanie odpowiednio wyszczuplona i wydłużona. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, czy modele zwężają się do dołu.

Owalna twarz

Ten kształt twarzy ma wiele osób, a jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami idealnych proporcji, to w takim przypadku możemy wybrać dowolny kształt oprawek. Warto jednak pamiętać, aby okulary Gucci nie były szersze, niż szerokość naszej twarzy.

Kwadratowa twarz

Cechuje się ostrymi rysami, dlatego warto, aby oprawki mogły ją delikatnie złagodzić. W takim przypadku postawmy na oprawki okrągłe z ciemniejszą górą, a także jaśniejszym dołem. Pozwolą na optyczne złagodzenie rysów kwadratowych twarzy.

Twarz trójkątna

W takim przypadku najczęściej jesteśmy posiadaczami zbyt wydatnego czoła, dlatego też warto wybrać takie okulary Gucci, które w skuteczny sposób odwrócę uwagę od górnej części twarzy. Okulary, szczególnie korekcyjne powinny być delikatne, jasne o owalnym lub okrągłym kształcie. Doskonale będą się prezentować również modele pozbawione oprawek.