Jakie maseczki z miodu używać na włosy?

0
289719
Jakie maseczki z miodu używać na włosy?

Miód od zawsze był uważany za bardzo zdrowy. W starożytności uznawany był za posiłek bogów, tak zwana „ambrozja”. Istnieje wiele jego rodzajów. Lipowy, rzepakowy, akacjowy. Składa się on z takich węglowodanów jak fruktoza i glukoza. Każdy działa podobnie na walkę z przeziębieniem, poprawiają pracę serca, dzięki zawartym w sobie składniku takim jak acetylocholina, działają też bakteriobójczo, ale w innych sprawach radzą sobie inaczej. Rzepakowy na przykład pomaga w problemach z nerkami. Istnieją również masaże relaksacyjne z wykorzystaniem miodu. Wytwór pszczół jest szeroko rozpowszechniony i można z niego robić różne spożywcze rzeczy. Ciasta, babeczki, można nim zastąpić cukier do herbaty, koktajli, lodów i tym podobnych smacznych wyrobów. A jak się sprawdzi maseczka na włosy z miodu ? Bardzo dobrze! Ponieważ słodki wytwór pszczół ma także właściwości nawilżające! Jak zatem zrobić z niego maseczkę? Można dodać go do odżywki w stosunku 1:2 łyżek sklepowej maski. Kolejnym sposobem jest połączenie naturalnych składników takich jak mleko, miód i cytryna. W takim roztworze niegdyś kąpała się Kleopatra władczyni Egiptu! Ten naturalny specyfik ma ekstra nawilżające właściwości. Należy taką substancję nałożyć na umyte, osuszone ręcznikiem włosy. Należy zostawić go na kilka minut. Najlepiej założyć na głowę foliowy woreczek i na to ręcznikowy turban. Można także podgrzać zrobioną maskę, puszczając na ręcznik strumień gorącego powietrza z suszarki. Dobrą opcją jest też połączenie samego miodu i cytryny, nałożenie ich na czuprynę i spłukanie. Podobno ten roztwór ma właściwości rozjaśniające włosy. Najbardziej na takie naturalne rozjaśnianie będą podatne brązowowłose i blondynki. Kolejną maseczką z użyciem miodu jest połączenie z nim oleju na przykład lnianego, albo rzepakowego. Wygładzi to nasze włosy, nawilży, odżywi i nada im pięknego blasku. Naukowcy niedawno stwierdzili, że w miodzie znajdują substancje, które pochodzą ze śliny pszczół. Między innymi to dlatego jest taki zdrowy. W pszczelim złocie znajduje się wiele witamin i mikroelementów takich jak: A, B1, B2, B6, B12, biotyna, C, kwas foliowy i patontenowy, kobalt, fosfor, żelazo, wapń, magnez, chlor, potas, molibdan i mangan. Miód też idealnie zachowuje się w towarzystwie ziół, takich jak aronia, melisa. Dobrego smakołyku nigdy za dużo, a już na pewno nie za dużo pysznego miodku. Najlepiej sprawdza się też w kosmetyce, leczeniu ran, zmian trądzikowych. Skupmy się na razie na kosmetykach z tego drogocennego i naturalnego produktu. Miód wykorzystuje się do produkcji pomadek, kremów do pięt, rąk i twarzy, do maseczek i masek nawilżających. Poniżej załącze kilka domowych sposobów i przepisów na miodowe kosmetyki.
Przepis na domową pomadkę:
Składniki:
– Miód, najlepiej skrystalizowany.
– Cytryna.
– Olej, który znajdziemy w kuchennej szafce.
Sposób przygotowania:
Wszystkie składniki łączymy w proporcji 2 łyżki miodu, 12 kropel soku z cytryny i pół nakrętki oleju. Wszystko zmieszać i nakładać na spierzchnięte wymagające nawilżenia usta.
Przepis na domowy peeling do skóry głowy:
– Niewielka ilość miodu (pół łyżki).
– Fusy z kawy.
– Troszkę wody.
Wszystko razem zmieszać. Nakładać przed umyciem głowy. Wykonując koliste ruchy wmasować na całej głowie. Dokładnie spłukać.

Maseczka nawilżająca do twarzy:
– 1 duża łyżka miodu.
– 1 szklanka mleka.
Połączyć oba składniki i nakładać na twarz przy użyciu płatków kosmetycznych z bawełny. Wmasowywać na całą twarz, można też nałożyć na szyję. Takie zabiegi stosować co dwa albo trzy dni. Skóra zostanie ultra odżywiona i z pewnością poprawi się jej wygląd. Naturalna pielęgnacja ciała ostatnio robi ogromną sławę na całym świecie. Ogrom kosmetyków na całym świecie jest produkowana z substancji, które mogą nas uczulać. Dlatego powinniśmy wracać do produktów, które używały nasze babcie. Płukanki do włosów z ziół, powyższe maski z użyciem miodu, naturalne farbowanie włosów przy użyciu henny, ważne jest też olejowanie co jakiś czas naszej czupryny. Na pewno poprawi to jej kondycję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here