Jakie pasemka do czarnych włosów?

0
6657
Jakie pasemka do czarnych włosów?

Osoby, które mają ciemne włosy często narzekają na to, że ich fryzura jest nudna. Nic dziwnego: bardzo ciemne kolory dodają wyraźnie lat. Uwypuklają niedoskonałości cery. Szczególnie wśród kobiet, które mają tendencję do powstawania zaczerwienienia twarzy. Osoby, które mają trądzik różowaty lub skłonność do występowania wyprysków na twarzy przed okresem, powinny rozjaśnić nieco losy – nawet pasemkami. Jakie pasemka pasują do czarnych włosów?

Ile czasu trwa zrobienie pasemek na ciemnych włosach?
Pasemka do czarnych włosów mogą przybierać najróżniejsze formy. Nie musza to być tylko jasne odcienie. Czasami bardzo dobry efekt można osiągnąć, gdy zrobi się miodowe, lekko rudawe pasemka na czarnych włosach. Jednak aby osiągnąć dobry efekt, potrzebne jest kilkukrotne powtarzanie zabiegu: po pierwszym prawdopodobnie włosy będą miały kolor żółty-jajeczny i nie będzie to wyglądało wcale efektownie. Jeśli jednak powtórzymy rozjaśnianie kilkukrotnie i skorzystamy przy tym z usług bardzo dobrego fryzjera, wówczas jak najbardziej będzie można liczyć już po kilku sesjach na doskonałej jakości fryzurę, bez taniego efektu.

Jasne pasemka na czarnych włosach?
Jasne pasemka na ciemnych włosach sprawią, że rysy twarzy złagodnieją, a fryzura nabierze lekkości. Nie będzie wydawała się tak sztuczna i toporna. Jednak pasemka na czarnych włosach nie musza być tylko blond. Czasami ciekawie może wyglądać zabieg polegający na stworzeniu pasemek w kolorze ciemnej czerwieni lub modnego ostatnio petrol blue. Podobnie jak odcień ciemnego turkusu. Warto dobrać kolor pasemek do odcienia naszych oczu oraz do tego, jaki kolor mają nasze oczy.

Jak ocenić jakość usług w konkretnym salonie fryzjerskim?
Wybierając się do fryzjera, aby zrobić pasemka, sprawdźmy jak wyglądają fryzury, które zrobił w przeszłości. O fachowości fryzjera świadczy przede wszystkim jego portfolio. Warto więc wejść nie tylko na stronę salonu fryzjerskiego, ale także na wizytówki Google, w których są zdjęcia wysyłane przez klientki z zewnątrz: fryzjer nie ma możliwości moderowania takich zdjęć. W ten sposób zobaczymy, jakie są realne możliwości i warto tutaj zwrócić szczególnie na to, jak wyglądają kolory na ciemnych włosach. Jeśli włosy są mocno przesuszone lub jeśli kolory wyglądają nieudanie, wówczas jasne jest, że fryzjer akceptując taką fryzurę podpisuje się pod nią i pokazuje, że był to prawdopodobnie szczyt jego możliwości. Warto takich fryzjerów omijać.
Jeśli jednak choć raz na takich zdjęciach zobaczymy piękne przejścia kolorów, naturalnie wyglądające pasemka, które są bardzo cienkie i mienią się wieloma odcieniami, wówczas możemy być pewni, że fryzjer wie co robi. O fachowości fryzjera powie nam też wiele pierwsza wizyta i wstępna rozmowa o naszych włosach.

Dobierając odcień pasemek do ciemnych włosów, trzeba uważnie przyjrzeć się naszej skórze oraz kolorowi oczu. Jeśli kobieta ma bardzo jasną cerę, a oczy są niebieskie lub zielone, wówczas jasne pasemka na czarnych włosach nie będą wyglądały dobrze. Zdecydowanie lepiej sprawdza się kolory takie jak szarość, ciemny rudy lub burgund, tudzież oberżyna. W niektórych przypadkach być może orzech. Jeśli jednak kobieta ma ciemną karnację i dodatkowo ciemne oczy, czyli czarne lub brązowe, wówczas można spokojnie zrobić jasne pasemka na czarnych włosach. Zawsze jednak warto wybierać wśród odcieni, które są jaśniejsze maksymalnie o trzy tony. Tworzenie zbyt dużej kontrastu rzadko jest dobre. Chyba, że chodzi o zrobienie ombre, gdzie kolory bardzo delikatnie przechodzą, od ciemniejszego na górze, po bardzo jasne na dole.

Czy ombre i sombre to dobre metody rozjaśniania ciemnych włosów?
Ombre i sombre nie zawsze dobrze wyglądają na czarnych włosach. Zwykle trzeba rozjaśnić ciemne włosy do nieco jaśniejszych odcieni, a następnie zrobić ombre. Wymaga to dużej cierpliwości, bo zabieg trzeba powtarzać w pewnych odstępach czasu nawet przez 4 miesiące, aby uzyskać efekt taki,jakim poszczycić się mogą modelki na zdjęciach magazynów. Zdecydowanie nie poleca się robienia sobie samodzielnie ombre na czarnych włosach w domu, bo efekt może być opłakany. Uzyskiwanie pięknej fryzury z ombre wymaga oczywiście regularnego uzupełniania odrostu. Niestety, robienie ombre na ciemnych włosach wymaga zabiegów, które nie pozostaną bez wpływu na kondycję włosów. Wszystko dlatego, że na początku trzeba dokonać dekoloryzacji włosów. Następnie, konieczne jest nałożenie ładnej brązowej farby, następnie dopiero można przejść do kolorowania końcówek na jasno. Wszystko wymaga oczywiście regularnego farbowania odrastających włosów na czubku głowy. Jest to zabieg na kilka miesięcy i może kosztować nawet 2 tyś zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here