Szkolenia prowadzone są metodą E – LEARNING lub BLENDED LEARNING, która łączy w sobie nauczanie zdalne (e-learning) z tradycyjnymi metodami nauczania (bezpośredni kontakt z prowadzącym – zajęcia kontaktowe).
Absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia wybranego przez siebie modułu (z przypisaną liczbą punktów ECTS) w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie.
Chemia i technologia kosmetyków
Celem szkoleń modułowych z zakresu chemii i technologii kosmetyków jest zapoznanie z praktycznymi aspektami wiedzy o kosmetykach: projektowaniu i zasadach ich tworzenia, właściwościach, ocenie działania, substancjach czynnych, zakresie i sposobie oraz efektach i metodach oceny tych efektów. Dodatkowo słuchacze uzyskują wiedzę na temat aspektów prawnych stosowania kosmetyków i uczą się oceny rzeczywistej przydatności kosmetyków na podstawie informacji zawartych na opakowaniach.
Kosmetologia praktyczna
Celem szkoleń modułowych z zakresu kosmetologii praktycznej jest przygotowanie słuchaczy do wykonywania zabiegów kosmetycznych na twarz i ciało, współpracy z lekarzem dermatologiem, specjalistą dietetykiem i specjalistą fizjoterapeutą. Słuchacze zapoznają się z działaniem i skutecznością zabiegów kosmetycznych, wpływem diety i trybu życia na urodę, organizacją pracy salonu kosmetycznego i ośrodków SPA, zasadami marketingu, sprzedaży i reklamy usług kosmetycznych.
Kosmetologia w medycynie
Celem szkoleń modułowych z zakresu kosmetologii w medycynie jest zapoznanie słuchaczy z działaniem i skutecznością zabiegów kosmetycznych, przygotowanie do współpracy z lekarzem dermatologiem, specjalistą dietetykiem, fizjoterapeutą i kosmetologiem. Słuchacze zapoznają się z organizacją pracy salonu kosmetycznego i ośrodków SPA, zasadami marketingu, sprzedaży i reklamy usług kosmetycznych.
Podologia kosmetyczna
Celem szkoleń modułowych z zakresu podologii kosmetycznej jest zapoznanie z praktycznymi aspektami wiedzy dotyczącej diagnozowania i rozpoznawania podstawowych zmian patologicznych na stopach m.in. przeprowadzania badań umożliwiających wykrycie objawów Zespołu Stopy Cukrzycowej.
Szkolenia modułowe przygotowują słuchaczy do planowania i wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych takich jak: usuwanie odcisków i modzeli, korekcję wrastających i zdeformowanych paznokci, rekonstrukcję płytki paznokciowej, zaopatrywanie pęknięć skórnych oraz dobierania specjalistycznych produktów, które odciążą bolesne miejsca na stopie.
Słuchacze będą posiadali wiedzę na temat stosowania odpowiednich kosmetyków, podstawowych środków farmakologicznych i opatrunkowych w terapii stóp.