Lokówki — na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Lokówki

Piękne loki to marzenie niejednej kobiety, jednak nie każda z nas została nimi obdarzona przez naturę. Stworzenie tej efektownej fryzury, która świetnie sprawdzi się zarówno na co dzień do pracy, czy do szkoły jak i na większe wyjścia umożliwia lokówka. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli, dlatego wybór tego jednego dla wielu osób jest wyzwaniem. Na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu? Podpowiadamy.

Rodzaje lokówek

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów lokówek, które różnią się między sobą funkcjami i budową. Najczęściej stosowane są klasyczne modele, wyposażone w boczny klips przytrzymujący pukle podczas ich nawijania. Występują w wielu różnych średnicach, które pozwalają uzyskać drobne, mocno skręcone loki lub delikatne fale. Im grubszy wałek, tym luźniejszy skręt otrzymamy.

Dostępne są też modele stożkowe, które są pozbawione klipsa, przez co włosy muszą być przetrzymywane ręką podczas kręcenia. Z tego powodu należy z nich korzystać, jedynie używając specjalnych, dołączonych do zestawu rękawiczek.

Coraz więcej producentów w swojej ofercie posiada również lokówki automatyczne, które pozwalają na uzyskanie identycznych loków, ponieważ pasmo jest wkręcane w specjalny mechanizm i nie wymaga od nas ręcznego nakładania kosmyków na stożek. Obsługa takiego urządzenia na początku może sprawiać pewne problemy, jednak z czasem dla wielu osób jest znacznie prostsze niż tradycyjnych lokówek. Wszystkie te modele znajdziemy na https://hairpro.pl/lokowki .

Rodzaj powłoki grzewczej

Kolejnym aspektem, który warto wziąć pod uwagę, decydując się na zakup lokówki, jest rodzaj zastosowanej w niej powłoki grzewczej. To właśnie ona styka się z naszymi włosami, dlatego powinna być wykonana z najwyższej jakości materiałów, które nie zniszczą ich i nie przypalą. Obecnie najczęściej na rynku znajdziemy modele z powłoką ceramiczną. Jest ona stosunkowo bezpieczna dla włosów, ponieważ równomiernie się nagrzewa i eliminuje prawdopodobieństwo przypalenia pukli.

Z kolei tytanowa powłoka jest bardziej wytrzymała niż ta pierwsza. Z tego powodu polecana jest szczególnie posiadaczką bardzo grubych włosów. Nie powoduje skoków temperatury, przez co chroni je przed uszkodzeniem.

Modele z powłoką turmalinową w krótkim czasie równomiernie się nagrzewają, a dodatkowo zamykają łuski włosów, dzięki czemu zapewniają im modelowanie bez niszczenia. Nie poleca się stosowania lokówek teflonowych, a także metalowych lub aluminiowych, które mają tendencję do przegrzewania się, przez co powstają na ich powierzchni gorące punkty powodujące niszczenie kosmyków.