Mama dba o dziecko i siebie

2099
Mama dba o dziecko i siebie

Kobiety stają się coraz bardziej „sztuczne”. Sztuczne rzęsy, dopinki w pofarbowanych włosach, wypełnione usta, sztuczne paznokcie, mocny makijaż. Chłopak poznaje taką lalę, zostaje u niej na noc, a rano budzi się obok zupełnie innej osoby… Znasz to? A tak na poważnie, każda kobieta chcę wyglądać pięknie, cały sęk w tym żeby nie przesadzić. Wszystko jest dla ludzi, ale trzeba korzystać z tego z umiarem.
Doczepiane włosy lepiej zostawić na specjalne okazje. Wypełniacze w ustach są mega modne, ale nie rób z siebie glonojada, powiększ usta subtelnie. Jeśli sztuczne rzęsy to nie tak gęste i długie żebyś nie widziała przez nie świata. Niech chłopak zobaczy w Tobie też naturalne piękno, uwierz w to, że każda kobieta je w sobie ma. Jest wiele upiększających, subtelnych trików na poprawę Twojego wyglądu, a tym samym też i Twojego samopoczucia. Zacznij od wyjścia do fryzjera, nie od dziś wiadomo jak bardzo potrafi to poprawić kobiecy nastrój. Stylista fryzur dobierze coś specjalnie dla Ciebie, w czym będziesz wyglądać świetnie. Z chandrą muszą mierzyć się szczególnie kobiety w ciąży. Hormony i stale powiększająca się masa ciała nie sprzyja dobrym humorom przyszłych mam. Oczywiście są też takie kobiety, które w ciąży kwitną i czują się doskonale, ale to raczej wyjątki. Jak więc poprawić sobie nastrój będąc w ciąży? Kiedy wydaje się nam, że coraz bardziej zaczynamy przypominać „wieloryba”? Nie na wszystkie zabiegi możemy sobie pozwolić będąc w stanie błogosławionym, oczywiście ze względu na dobro naszego nienarodzonego dziecka. Jednym z zabiegów na które jednak można sobie pozwolić jest farbowanie i ścinanie włosów w ciąży. Nie wierz przesądów, ścinając włosy, nie skrócisz dziecku rozumu. O ile z cięciem można naprawdę poszaleć, o tyle z farbowaniem musimy postępować ostrożnie. Najlepiej poinformować fryzjera o swoim stanie, a on zadba o odpowiedni kosmetyk do koloryzacji. Kobietą w ciąży nie poleca się farb z amoniakiem, który może być szkodliwy dla płodu, zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży. Najdelikatniejsze farby to te na bazie ziół i henny. W ciąży zadbaj o siebie i swoją skórę. Nawilżanie odpowiednimi kosmetykami dla ciężarnych pomoże Ci zapobiec rozstępom. Rozstępy to niestety bardzo częsty problem młodych mam. W kobiecie podczas ciąży szaleje burza hormonów. Może ona pozytywnie wpływać na stan naszej cery, włosów, paznokci, ale może być też niestety odwrotnie. U ciężarnej może pojawić się trądzik, przetłuszczające się włosy i rozdwojone paznokcie, dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja u przyszłych mam. Na szczęście jest w czym wybierać, kosmetyków dedykowanych ciężarnym jest naprawdę całe mnóstwo. Wygląd jest ściśle powiązany z samopoczuciem młodych mam. Właśnie teraz, zanim jeszcze na świecie pojawiło się Twoje dziecko, masz czas dla siebie. Zrelaksuj się, rozpieszczaj się. Dbaj o swoje ciało nie zapominając też o duszy. Umów się z koleżankami na kawę, idź do kina, do teatru. Spędź czas oczekiwania na rozpieszczaniu samej siebie. Później będziesz musiała się skupić głównie na dziecku. Nie mówię że to coś złego, bo zobaczysz zakochasz się w swoim maleństwie niemal od pierwszego wejrzenia. Sama będziesz chciała spędzać z nim jak najwięcej czasu. W szale codziennych zajęć i obowiązków przy nowo narodzonym nietrudno zapomnieć o sobie. Kiedy będąc świeżo upieczoną mamą „dojrzejesz” już do tego aby się rozstać choć na chwilę ze swoim dzieckiem, zrób coś dla siebie. Pamiętaj że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Żeby dobrze zaopiekować się swoją kruszynką, sama najpierw musisz być zaopiekowana. Spróbuj znaleźć chodź trochę czasu także dla siebie, dbając o swój wygląd, ale także dbając o swój dobry stan ducha. Nie zapomnij o swoich pasjach… i o swoich przyjaciołach.
Macierzyństwo to wspaniały czas, ciesz się każdą chwilą i zachowuj jak najwięcej wspomnień. Czas ten mija bardzo szybko i dzieci rosną w mgnieniu oka, a chwile są ulotne. Dbaj o siebie i o dziecko a będziesz wspominała go jako najlepszy czas w Twoim życiu. Życzę Wam szczęśliwego macierzyństwa i szczęśliwego dziecka.