Mammoplastyka – na czym polega ten zabieg?

0
1287
Mammoplastyka - jakie są wskazania?

Mammoplastyka jest to zabieg chirurgiczny, który polega na zmniejszeniu piersi. Redukcji ulega tkanka tłuszczowa, część gruczołu piersiowego oraz nadmiar skóry. Dla większości może być to dziwne, że ktoś się decyduję zmniejszyć biust, bo z reguły bywa tak, że kobiety wykonują operację powiększenia piersi. Czasami jednak istnieją pewne dolegliwości, które skłaniają do wykonania takiego zabiegu. O jakich mowa?

Jakie są wskazania do mammoplastyki?

Zwykle głównym powodem, dla którego kobiety decydują się na zabieg mammoplastyki są dolegliwości zdrowotne. Prawidłowo zbudowana pierś zwykle ma wagę około 500 gramów, a w przypadku kobiet cierpiących na gigantomastię, ich jedna pierś waży około 2,5 kilograma. W wyniku tego takie kobiety zmagają się z bólami kręgosłupa, wtedy zarówno skóra, jak i mięśnie klatki piersiowej nie są w stanie udźwignąć nadmiernego ciężaru. W przeciwieństwie do zabiegu powiększenia biustu, jak widać zabieg mammoplastyki nie przeprowadza się ze względów estetycznych, tylko głównie zdrowotnych.

Jaki jest okres rekonwalescencji po zabiegu mammoplastyki?

Po wykonanym zabiegu mammoplastyki kobieta, powinna pozostać w szpitalu przez okres 1-2 dni. Na początku odczuwalny jest dość silny ból, dlatego podawane są silne leki przeciwbólowe. Gdy pacjentka wyjdzie już ze szpitala, ma obowiązek noszenia specjalistycznego stanika chirurgicznego przez okres 14 dni. Zwykle po około tygodniu można wrócić do wykonywania codziennych obowiązków.

Szwy są usuwane po około 20 dniach. Jeżeli chodzi o całkowity okres rekonwalescencji może on wynosić nawet rok. Wtedy też są zauważalne efekty zabiegu. Kobiety, które poddały się zabiegowi zmniejszenia biustu powinny unikać noszenia ciężarów oraz wykonywania intensywnej aktywności fizycznej. Przez pół roku należy również unikać promieni słonecznych.

Przeczytaj też: http://www.normalsi.pl/lipoliza-iniekcyjna-czy-warto-ja-wykonac/

Czy są możliwe powikłania po mammoplastyce?

Mammoplastyka, praktycznie jak każdy zabieg niesie za sobą możliwość pojawienia się powikłań. Może skutkować nie tylko krwotokami, ale i stanami zapalnymi. Może dojść również do pojawienia się zakrzepu.

Oprócz wyżej wymienionych powikłań może dojść również do obumarcia brodawki, czucia lub asymetrii piersi. Może dojść również do uszkodzenia przewodów mlekowych. Co może być kłopotliwe w przypadku, gdy kobieta będzie chciała karmić piersią swoje dziecko w przyszłości.

Źródło: https://www.bebello.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here