Marsowe czoło z lwią zmarszczką – co, jak i dlaczego?

0
2537
Jak dbać o kręcone włosy

Zmarszczki to naturalny objaw dojrzewania naszej cery, nieodzownie związany ze starością. Najwcześniejsze zmiany można zaobserwować już około 25 roku życia. Pierwsze pojawiają się zmarszczki mimiczne. Powstają one na skutek wszystkich ruchów twarzy czyli uśmiechów, mrużenia oczu czy nawet przeżuwania. Są one całkowicie naturalne i bardzo często dodają uroku. Spośród nich jedna zyskała szczególną nazwę, jest to tak zwana lwia zmarszczka lub zmarszczka gniewu. Za tą groźną nazwą kryje się pionowa linia, która pojawia się na czole, między łukami brwiowymi. Może być pojedyncza, tak jest najczęściej, ale zdarza się, że są to dwie lub trzy równoległe do siebie linie. Bardzo często delikatny zarys tej rysy można zauważyć już po 25 roku życia, natomiast po 35 staje się wyraźnie widoczna.

Lwie zmarszczki powstają na skutek mimiki twarzy, nieprawidłowej pielęgnacji cery, złej diety oraz wady wzroku. Nie bez winy są również uwarunkowania genetyczne. O ile na geny nic poradzić się nie da, to z innymi czynnikami można spróbować walczyć. Przede wszystkim warto zbadać wzrok, bo może waśnie tutaj tkwi problem. Osoba słabo widząca mruży oczy, przez co marszczy czoło w charakterystyczny sposób. W lecie natomiast dobrze wyposażyć się w porządne okulary przeciwsłoneczne, ochronimy w ten sposób swój wzrok i nie będziemy niepotrzebnie narażać się na lwią zmarszczkę. Następnie warto zwrócić uwagę na mimikę. Czasem człowiek wykonuje wiele gestów nie potrzebnie, warto spróbować ich unikać. Miny odpowiedzialne za zmarszczki gniewu nie należą do najmilszych, dlatego można je sobie całkiem odpuścić. Jest to sprawa trudna, ale do wypracowania. Nie chodzi o to, aby całkiem wyzbyć się wszystkich ruchów twarzy. Można jednak tak akcentować odczucia, aby nie zaginać cery bardziej niż to potrzebne. Trzeba poćwiczyć przed lustrem. Co się tyczy prawidłowej pielęgnacji cery, należy pamiętać o odpowiednim kremie przeciwzmarszczkowym, dobrym nawilżeniu, dokładnym oczyszczeniu oraz chwili na regenerację. Zadbana cera w dobrej kondycji to najlepsza ozdoba i makijaż dla kobiety. Lekkiego kremu przeciwzmarszczkowego powinno się zacząć używać już po 20 roku życia. Dobrze jest korzystać z kosmetyków najwyższej jakości, skierowanych do naszej grupy wiekowej. Ważnym punktem w codziennej pielęgnacji powinien być masaż twarzy. Jest to wspaniały relaks i dobry sposób na zwiększenie witalności skóry twarzy. Odpowiednia i zrównoważona dieta ma zbawienny wpływ dla całego naszego organizmu, dla cery również. Prawidłowo odżywiona skóra dłużej zachowa młody wygląd. Warto zaznaczyć jeszcze, że palenie papierosów ogólnie wpływa bardzo niekorzystnie na człowieka, na jego wygląd i zdrowie.

Co jednak gdy omawiana bruzda już jest na czole, a my bardzo chcemy się jej pozbyć? Z delikatną rysą poradzimy sobie odpowiednimi masażami, jogą oraz bardzo dobrym kremem przeciwzmarszczkowym. Aby efekt był widoczny potrzeba stosować metody nieinwazyjne regularnie i przez jakiś czas. Szybsze skutki da medycyna estetyczna. Można wypełnić zmarszczkę kwasem hialuronowym lub wstrzyknąć toksynę botulinową, popularnie zwaną botoxem. Obie te metody są w pełni bezpieczne, oczywiście pod warunkiem, że są przeprowadzane przez specjalistę. Aby skorzystać z którejś z nich musi być przeprowadzony szczegółowy wywiad. Obie są bezbolesne, a same zabiegi nie trwają długo. Pamiętajmy jednak, że żadna z tych substancji nie jest magiczną różdżką, po jakimś czasie czoło wróci do poprzedniego wyglądu i zmarszczki ponownie będą widoczne.

Marsowe czoło to inaczej gniewne, ponure i wrogie oblicze. Taka właśnie mina odpowiada za powstanie lwich zmarszczek. Nie jest to przyjemny wygląd i nie wiąże się z pozytywnymi emocjami, wręcz przeciwnie. Bruzda gniewu sprawia, że twarz wygląda surowo, poważnie, a osoba o takim wyrazie sprawia wrażenie zagniewanej i ponurej. Nie są to cechy, którymi chcemy być opisywani, dlatego warto postarać się spróbować uniknąć tych rys, szczególnie jeśli jesteśmy nimi obciążeni genetycznie. Dużo milej wyglądają zmarszczki od uśmiechu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here