Męskie włosy

0
2689
Fryzury dla kręconych włosów

Włosy na głowie to dla wielu facetów ważna rzecz. Niestety loteria genetyczna czasami daje nam w prezencie zakola czy wysokie czoło. Innym razem dostajemy kręcone włosy – mimo, że wolelibyśmy proste. W jeszcze innym przypadku rodzimy się brunetami, a niekoniecznie lubimy ten kolor i z zazdrością patrzymy na kruczoczarnych czy blond kolegów. Jak widać włosy męskie to temat długi i szeroki. W tym artykule opiszę 3 podstawowe filary dotyczące tego tematu, począwszy od najważniejszego.

I Higiena
To najważniejsza sprawa dotycząca włosów męskich. Nieważne jak świetną czy słabą masz fryzurę – jeżeli o nią nie dbasz, wyglądasz gorzej niż mógłbyś dzięki samemu umyciu włosów. Przetłuszczone włosy to naprawdę nieprzyjemny widok. Myj włosy odpowiednim dla Twojej skóry głowy oraz włosów szamponem i nie zapominaj o odżywce. Warto dodać, że nie ma przeciwwskazań do stosowania środków myjących przeznaczonych dla kobiet.

II Fryzura i fryzjer
Wiesz już, że Twoje włosy muszą być świeże, czyste i odżywione. Czas więc na dobór fryzury. W zależności od linii włosów, ich gęstości, ewentualnych zakoli i osobistych preferencji możesz wybierać spośród różnych uczesań.

Na początek jednak zastanów się nad stylem, w jakim ma być zrobiona fryzura. W wielkim skrócie – jeżeli lubisz ostre, męskie, konserwatywne cięcie, brzytwy, pomady i steampunkowy klimat – wybierz barbera. Jeśli wolisz łagodniejszy, bardziej zliberalizowany styl – idź do fryzjera-stylisty. To oczywiście ogromne uśrednienie, bowiem dobry fryzjer i dobry barber obetną Cię równie świetnie, ale sznyt będzie inny.

Jeżeli znasz już rodzaj salonu, do którego chcesz się udać, zasięgnij języka wśród znajomych. A nuż trafisz dzięki któremuś z nich do dobrego specjalisty.

Nadchodzi dzień wizyty. Wchodzisz do swojego specjalisty, siadasz na fotel i pokazujesz fryzurę którą chcesz. Musisz jednak przedtem wiedzieć o dwóch rzeczach. Po pierwsze – pamiętaj, że fryzura może nie zostać idealnie odwzorowana choćby ze względu na różnice w gęstości włosów między Tobą, a osobą ze zdjęcia. Po drugie – rozmawiaj z fryzjerem. Upewniaj się, że dobrze Cię zrozumiał i nie bój się zwrócić mu uwagi, gdy robi coś źle.

Jeżeli żadna z niżej wymienionych fryzur nie przypadnie Ci do gustu to nic straconego – fryzjer na miejscu pomoże dobrać Ci coś odpowiedniego.

Lista uniwersalnych fryzur dla każdego:

Side Part
Czyli zaczes. Boki cieniowane, góra dłuższa i układana na ten bok, w który naturalnie układają się włosy lub przeciwny, aby nadać im objętości. Przydatne kosmetyki: guma/pomada/pasta, lakier.
Pompadour
Klasyka. Długa grzywka, wysoka góra, przerzedzana aby nadać jej objętości boki strzyżone lub przycięte i razem z górą czesane do tyłu. Górę włosów czesze się od tyłu do przodu, aby krótsze włosy podnosiły dłuższe. Przydatne kosmetyki: puder, lakier.

Caesar Cut
Coś dla miłośników krótkich fryzur z grzywką. Boki strzyżone i cieniowane, góra stosunkowo krótka. Do tego krótka grzywka ścięta równo z linią czoła lub lekko poszarpana. Przydatne kosmetyki: guma.

Classic Fringe
Fryzura z grzywką. Boki strzyżone lub obcinane nożyczkami, góra kładziona na czoło prosto lub od boku. Musisz trochę zapuścić włosy do tej fryzury. Jeżeli nie masz zakoli albo nie są one bardzo duże – świetnie nada się do ich zamaskowania. Podobnie z wysokim czołem. Przydatne kosmetyki: pasta, lakier.

Undercut
Bardziej „płaska” wersja pompadoura. Boki strzyżone i cieniowane, a góra czesana do tyłu. Przydatne kosmetyki: guma/pomada/pasta, lakier

Bald
Po prostu łysina. Nie bój się ogolić głowy na łyso, jeżeli masz bardzo duże zakola. Podobno kobiety lubią łysych….

Każdą z tych fryzur (no dobra, może oprócz ścięcia na łyso) możesz modyfikować w zależności od własnych preferencji.

III Kosmetyki do stylizacji

Większość już za Tobą. Wiesz jak dbać o włosy, jak dobrze działać z fryzjerem oraz wiesz mniej więcej, jaką fryzurę chciałbyś sobie zrobić. Pozostaje kwestia tego, żeby jakoś wyglądała. Pomogą w tym odpowiednie kosmetyki. Najpierw jednak umyj i wysusz włosy.

Żel – unikaj lub używaj w małej ilości, uprzednio mocząc włosy. Dla krótkich włosów
Guma – mocne utrwalenie i duże możliwości modelujące. Dla wszystkich długości włosów
Pasta/wosk – lekka, nie obciążą włosów w przeciwieństwie do gumy. Dla krótkich i średnich włosów. Przy długich może okazać się za słaba.
Pomada – w zależności od bazy (wodna/woskowa) lżejsza lub cięższa, zapewnia mocny chwyt. Dla wszystkich rodzajów włosów
Puder – główne zadanie to dodanie objętości i puszystości włosom. W zasadzie do wszystkich rodzajów włosów.

Do utrwalenia kosmetyków stylizujących użyj kosmetyku utrwalającego, czyli lakieru o dostosowanej mocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here