Zapoznaj się z...


InformacjeOd prototypu do aplikacji mobilnej

16-09-2015

 

Od marzenia do realizacji. Od prototypu do aplikacji mobilnej.

Jak startup może liczyć na wsparcie Uczelni w których zdobywał wiedzę i innych dużych firm.

 

WSTĘP:

Początki realizacji marzeń zawsze są trudne– brak wystarczających środków na koncie i duże marzenia mogą spowodować rezygnację. W moim przypadku podczas takiego czasu zawsze pojawiają się ludzie, ludzie którzy powodują, że idę krok na przód i nie poddaję się.

 

NARODZINY POMYSŁU:

Pomysł pojawił się podczas wykładów MBA i z pasji do kosmetyków oraz chęci dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z zakresu szeroko rozumianej kosmetyki, której fundamenty przekazali mi wykładowcy z Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia. Tak naprawdę skłoniły mnie do tego powtarzające się pytania przyjaciółek i koleżanek przyjaciółek: Który kosmetyk jest dla mnie? Co wybrać z tak dużego asortymentu? Czy kosmetyki które są drogie są lepsze? Na co zwracać uwagę podczas wyboru kosmetyku? Często ktoś do mnie dzwonił stojąc w drogerii przed półką trzymając konkretny kosmetyk i czytając mi do słuchawki skład kosmetyku(łamiąc przy tym często język). Ja wówczas mówiłam ten kosmetyk jest ok, albo nie szukaj dalej.

 

Firma Procosmetics Sp z o.o. jest właścicielem portalu internetowego www.lupakosmetyczna.pl, który jest platformą informacyjną i edukacyjną tworzącą kulturę kosmetyczną kobiet i mężczyzn.

 

Obecnie przygotowuje się do stworzenia aplikacji mobilnej dzięki której każdy zarówno kobieta jak i mężczyzna będzie mógł określić rodzaj skóry, wyszukać dla siebie kosmetyk i sprawdzić jego skład. A po czasie bedzie można ocenić czy kosmetyk działa (czy zmarszczki się wygładziły).

 

W dniu 19.09.2015 r. organizuję na Akademii Leona Koźmińskiego grupę, która będzie tworzyć prototyp aplikacji mobilnej, kosmetycznej. Warsztaty te będą prowadzone przez Pana Rafała Kołodzieja, który jest ekspertem budowania strategii usług.

Pani Ewa Olczak – studentka III roku studiów licencjackich  na kierunku kosmetologia w WSZKiPZ weźmie udział w tworzeniu prototypu aplikacji kosmetycznej podczas warsztatów.

 

Do 12-15 osobowej grupy tworzącej prototyp planuję zaangażować blogerki (2 osoby), dziennikarki (2 osoby) i ekspertów kosmetyków (2 osoby). Pozostałe miejsca będą stanowiły nagrodę w konkursie, który został już zamieszczony na FB https://www.facebook.com/events/1482598892042467/.

 

REALIZACJA POMYSŁU:

Firma Procosmetics Sp z o.o. otrzymała wsparcie od  Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia,  Akademii Leona Koźmińskiego, Greenhat. Strategy & Service Design,  Jazzy Innovations Sp. z o.o. Listonic Sp. z o.o., sher.ly.

Akademia Leona Koźmińskiego udostępniła salę do prowadzenia warsztatów, Wyższa Szkoła Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia spojrzy na aplikację pod kątem profesjonalnym,  Właściciel Greenhat. Strategy & Service Design poprowadzi warsztaty tworzenia prototypu aplikacji kosmetycznej.

Dzięki portalowi wspieram to będziemy zbierać pieniądze, które pozwolą nam stworzyć aplikację mobilną przez firmę Jazzy Innovations Sp. z o.o.

 

 

 Kinga Marciniakszkoła kosmetyczna | kosmetologia studia | kosmetologia warszawa |studia magisterskie kosmetologia | spa wellness |
Polityka prywatnosci

JEDYNE W WARSZAWIE STUDIA PODYPLOMOWE W MODUŁACH: CHEMIA I TECHNOLOGIA KOSMETYKÓW, KOSMETOLOGIA W MEDYCYNIE, PROFILAKTYKA I TERAPIA OTYŁOŚCI. SAM UKŁADASZ PROGRAM STUDIÓW! REKRUTACJA TRWA.