Naturalna, czyli zdrowa i bezpieczna pielęgnacja naszej skóry

Naturalna, czyli zdrowa i bezpieczna pielęgnacja naszej skóry

Jak bardzo jest wymagająca nasza skóra, nie trzeba nikogo przekonywać. Do tego dołóżmy jej wrażliwość i delikatność naturalnej bariery ochronnej, a wynik uzyskamy sami. Jaki wynik? Otóż taki, że o ten największy pod względem powierzchni narząd ciała, musimy dbać szczególnie. Jeśli liczymy na pielęgnację, która będzie bezpieczna i zdrowa, wybierajmy naturalne produkty.

Naturalne produkty, czyli jakie?

Produktów kosmetycznych i pielęgnacyjnych, które oferowane są pod mianem naturalnych, nie brakuje na naszym rynku. Skąd zatem kłopoty z ich wyborem, nieefektywnym działaniem i skutkami ubocznymi stosowania? Niestety, marketing robi swoje, a my zamiast czytać informacje na opakowaniach, zwracamy uwagę głównie na cenę, kolorowe i kształtne pudełeczka, a także ładne zapachy.

Przyjmijmy do wiadomości, że naturalne i najbezpieczniejsze dla skóry produkty, wcale nie muszą posiadać długiego składu, którego w 3/4 wcale nie rozumiemy. Nie są im potrzebne substancje zapachowe czy barwiące, by były efektywne w działaniu. I wreszcie wcale nie muszą kosztować majątku, choć i na takie produkty rynek jest otwarty, ale skupmy się na artykułach ze średniej półki cenowej.

Chcąc pielęgnować naturalnie i bezpiecznie, musimy zwracać uwagę przede wszystkim na składniki wymienione na etykiecie. Liczy się zawartość tego związku czy substancji, która ma za zadanie poprawić kondycję skóry lub zaoferować inny pożądany efekt. Jeśli decydujemy się na kosmetyki z zawartością aloesu, nie może on znajdować się gdzieś na końcu składu, w znikomych ilościach, bo nic nam po jego obecności. Sprawdzone marki? Tutaj warto rozejrzeć się pośród produktów Aloe Vera Forever Living Polska.

Czy eko znaczy zdrowo i bezpiecznie?

To zależy. Przepisy odnośnie produkcji, zawartości danych składników, ich sposobu działania w konkretnych dawkach, są bardzo rygorystyczne, jeśli pod uwagę bierzemy kosmetyki. Jeszcze więcej wymogów muszą spełniać artykuły, które będą oznaczane jako eko, ale i organiczne czy bio.

Nie dajmy się nabrać na sam przedrostek eko czy słowo ekologiczne, jeśli na opakowaniach nie ma stosowanych oznaczeń, a skład wydaje się być daleki od naturalnego. Chcąc mieć pewność, co wybieramy, warto poszukać w sieci poradników, w jaki sposób powinny być oznaczane kosmetyki. To również wiedza odnośnie sposobu działania poszczególnych składników, także tych o obco brzmiących nazwach. Nie wszystko, co w pierwszej chwili wydaje się być czystą chemią, zaszkodzi naszej skórze.

Naturalne kosmetyki dla skóry wrażliwej i problematycznej

Naturalne kosmetyki w szczególności polecane są skórze wrażliwej i problematycznej. Nie znajdujemy w nich bowiem wielu składników, w tym kompozycji zapachowych czy barwiących, alkoholu, SLES-u czy parabenów, które są bardzo szkodliwe dla zdrowej skóry, a co dopiero wrażliwej.

Zmagając się z atopią, przetłuszczaniem, łuszczycą, nadmierną suchością, ale i innymi schorzeniami skórnymi, wyeliminowanie wymienionych przed chwilą czynników drażniących to konieczność!

Pielęgnujmy swoją skórę nie tylko decydując się na profesjonalne zabiegi przeprowadzane w gabinetach kosmetycznych, ale i świadomie oraz rozsądnie wybierając produkty, których będziemy używać każdego dnia.