Odżywka na porost włosów

0
1450
Odżywka na porost włosów

Piękne i zadbane włosy to podstawa. Niektórzy jednak mają z tym większy problem i dlatego szukają sposobów na to, aby także cieszyć się gęstymi i zdrowo rosnącymi włosami. Na całe szczęście sposobów na przyspieszenie porostu włosów jest coraz więcej i dzięki temu każdy może znaleźć metodę, która idealnie się u niego sprawdzi. Wśród najlepszych metod pełno jest różnego rodzaju wcierek, suplementów diety, a także odżywek, które bezpośrednio wciera się w skórę głowy. Wszystko zależne jest od indywidualnych preferencji oraz cyklu dnia i właśnie na tej podstawie najlepiej jest dobrać metodę odpowiednią dla siebie.

Jaka odżywka na porost włosów będzie najlepsza?

Na pewno warto sugerować się poradami udzielanymi w internecie, albo spytać zaufanego fryzjera bądź dermatologa, którzy na pewno pomogą w dobraniu odpowiedniego sposobu radzenia sobie ze słabymi oraz rzadkimi włosami. Odżywki na porost włosów wymagają jednak naprawdę dużej dawki cierpliwości. Nie wystarczy przecież używać ich przez kilka dni, by włosy natychmiast stały się bujne. Zazwyczaj taka kuracja trwa co najmniej przez kilka tygodni lub nawet miesięcy, aby zauważyć pierwsze odrastające włoski. Oczywiście wszystko zależne jest też od długości, która nas zadowala, ale trzeba pamiętać, że włosy przecież nie rosną wcale tak szybko, jak to wyobrażają sobie niektórzy. To dlatego spora dawka cierpliwości jest tutaj jedyną poradą. Kolejną jest oczywiście systematyczność. Nie wcieranie odżywek regularnie na pewno nie będzie kluczem do rozwiązania problemu, jakim są wypadające i słabe włosy. Tylko odpowiednia odżywka i używanie jej każdego dnia może przynieść efekty o jakich się marzy.
Na pewno też należy zwrócić szczególną uwagę na skład owych odżywek. Warto wybierać tylko te, które zawierają naturalne składniki, które są delikatne dla skóry głowy, a jednocześnie faktycznie posiadają właściwości, które są w stanie zmienić coś pozytywnie w sprawie porostu włosów.
Na pewno w odżywce muszą znaleźć się niezbędne wyciągi roślinne pobudzające mikro krążenie w skórze głowy. To właśnie one są sposobem na to, aby dzięki nim cebulki włosów były zdecydowanie lepiej odżywione, a wtedy włosy szybciej rosną i są w lepszej kondycji.
Na pewno taka odżywka musi zawierać też niezbędne witaminy, które mają wpływ na ogólną kondycję włosów. Na pewno źle na włosy wpływa brak biotyny. Jest to więc jeden z tych składników, których z całą pewnością nie może zabraknąć w odżywkach do włosów. Biotynę można przyjmować też w postaci kapsułek, suplementów diety, ale jednak każda porządna odzywka na porost włosów powinna zawierać sporą dawkę biotyny, aby działać skutecznie i, aby efekty były widoczne jak najszybciej.
Odżywka zawierać powinna także kompleksy składników aktywnych, pobudzających mikro krążenie, o którym była już mowa oraz takich, które skutecznie rewitalizującą cebulki włosów, dzięki czemu pobudzone cebulki włosów doprowadzają do tego, że włosy faktycznie rosną szybciej i są zdrowsze.
Często skóra głowy bywa podrażniona, a co za tym idzie, poruszone są także cebulki włosów. Takie działanie także może wpływać na nie dosyć niekorzystnie i sprawiać, że włosy zaczynają wypadać. To dlatego warto patrzeć, czy dana odżywka zawiera w sobie substancje łagodzące skórę głowy. Najlepszym takim składnikiem, z całą pewnością jest pantenol. Łagodzi on wszelkiego rodzaju zmiany alergiczne, a także podrażnienia czysto mechaniczne. Aplikując odżywkę na porost włosów, warto zdać sobie sprawę także z tego, że liczy się tutaj także jej aplikacja. Można na przykład wpłynąć na to, że działać będzie nieco szybciej i dogłębniej. Można to uczynić chociażby wykonując masaż głowy. Można wykonać go, albo oddzielnymi kosmetykami, na przykład specjalnymi olejkami do masażu skóry głowy, albo właśnie odżywką na porost włosów. Należy wcierać ją okrężnymi ruchami i bardzo powoli, zwracając uwagę na to, aby dokładnie rozprowadzić ją po całej skórze głowy. Po kilku tygodniach na pewno efekty zaczną być już widoczne, a włosy w lepszej kondycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here