Pedicure – rzeczy, które powinnaś wiedzieć

0
2227
Pedicure - rzeczy, które powinnaś wiedzieć

Pedicure to jeden z bardziej popularnych – nie tylko latem – zabiegów kosmetycznych. O ile część kobiet paznokcie dłoni maluje samodzielnie w domu, o tyle na pedicure chętniej umawiamy się do profesjonalisty. Dzieje się tak dlatego, że wykonany przy użyciu odpowiednich narzędzi i preparatów pedicure nie ogranicza się do troski o estetykę płytki paznokciowej, ale staje się kompleksowym zabiegiem SPA dla stóp.

1. Na czym polega pedicure?

2. Rodzaje zabiegów

3. Dla kogo?

Można, rzecz jasna, podstawowe działania wykonać samodzielnie w domu. Usługa wykonana w salonie sprawi jednak, że efekt będzie lepszy i trwalszy, koszty zaś wcale nie będą wysokie.

Na czym polega pedicure?

Profesjonalnie przeprowadzony pedicure nie koncentruje się wyłącznie na malowaniu paznokci. Zawsze rozpoczyna się od działań złuszczających, usunięcia zrogowaciałych elementów i nawilżenia stóp. Efektem jest miękka i gładka w dotyku skóra. Ten etap może być przeprowadzony metodą tradycyjną lub przy użyciu specjalnej frezarki. Następnie kosmetyczka skraca paznokcie, wyrównuje je, odsuwa skórki. Wówczas płytka gotowa jest do nałożenia bazy oraz kolorowego lakieru.

Rodzaje zabiegów

Zabieg można wykonywać przy użyciu różnych technik i sposobów. Najważniejsze z nich wymienione zostały na http://metamorfozabemowo.pl/pedicure-hybrydowy/. Od tego, na jakiego rodzaju zabiegu się zdecydujemy, zależy jego koszt. Orientacyjnie wynosi on około 90-100 złotych.

Najpopularniejszy ostatnio jest pedicure hybrydowy, którego efekt utrzymuje się około 3 tygodni. Nie tylko wytrzymałość przemawia za hybrydami. Klientki cenią tę metodę również ze względu na spore możliwości dekoracyjne, zarówno w zakresie wzorów i zdobień, jak i faktur: od klasycznego i eleganckiego pedicure’u francuskiego po bardziej śmiałe kolory idealne na lato.

Dla kogo?

Pedicure to zabieg dla każdego, nawet dla osób, które zaniedbują swoje stopy w okresie jesienno-zimowym. Ten czas jest szczególnie problematyczny ze względu na zabudowane obuwie nie służące pielęgnacji. Nawet jeżeli płytka paznokcia nie jest w najlepszym stanie lub gdy naskórek mocno rogowacieje, pedicure jest sposobem na poradzenie sobie z tym stanem rzeczy. Służy także osobom o genetycznych skłonnościach do powstawania tego rodzaju zmian. Odpowiednie preparaty oparte na kwasach rozmiękczają zgrubienia, a paznokcie zyskują blask i piękny wygląd.

Zadbane stopy to nie tylko kwestia kosmetyczna, ale również zdrowotna. Jeśli stopy bolą lub stawianie ich w naturalnej pozycji sprawia dyskomfort, skutkuje to nieprawidłowym ustawieniem ciała, a w skrajnych przypadkach trwałymi zwyrodnieniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here