Podkład

0
1848
Henna brwi - ile się utrzymuję?

Podkład pod makijaż jest nie zwykle ważną jeśli nie najważniejszą częścią malowania się. Dobry podkład pod makijaż to podstawa sukcesu. Jeżeli zepsujemy naszą pracę nad malowaniem twarzy od początku, u podstawy nasz makijaż będzie nie taki jaki powinien być bardzo ciężko będzie nam naprawić zepsuty pierwszy element make-upu i osiągnąć ogólny bardzo dobry efekt makijażu. Jeżeli natomiast nas podkład pod makijaż będzie bardzo dobrze rozprowadzony, tak dobrze, że aż niemal niemożliwym będzie odróżnienie naturalnego wyglądu i cery od podkładu, to mamy bardzo duże szanse na zrobienie widowiskowego efektu końcowego. Otóż gdy wszystko pójdzie gładko. Kiedy zarówno podstawa makijażu jak i jego wykończenie będą doskonale dopracowane, mamy szanse na osiągnięcie efektu zjawiskowości. Przecież oto właśnie chodzi w makijażu, aby poczuć się piękną, a przez to bardziej dowartościowaną i szczęśliwszą osobą. Przecież jedną z funkcji makijażu jest sprawienie radości kobietom poprzez wywołanie u nich pozytywnych odczuć odnośnie samej siebie i swojego piękną. Mówi się, że nie ma brzydkich kobiet, są jedynie zaniedbane. Ta myśl zdaje się że po raz pierwszy wykiełkowała w głowie Coco Chanel, a przynajmniej jej jest przypisywany ten cytat. Otóż malowanie się jest owym wspomnianym zadbaniem. Dzięki dobremu makijażowi każda z nas, każda kobieta może poczuć się tą jedyną, piękną, wyjątkową i wartościową osobą, ponieważ dobry makijaż jest owym zadbaniem wspomnianym przez Gabrielle Chanel.

Nie zawsze nakładając podkład pod makijaż musimy kończyć naszą pracę, nasze malowanie się. Czasem dobrze jest mieć na buzi sam podkład. Chociażby wtedy, kiedy jest okres jesienno-zimowy, ponieważ wtedy nasza skóra jest szczególnie narażona na bardzo niekorzystne działanie zimnego powietrza. Wtedy podkład pod makijaż służy ochronie naszej buzi, naszej cery. Jak zapewne wszyscy zdają sobie sprawę podkłady pod makijaż są wzbogacane różnymi wartościowymi mikroelementami jak na przykład jonami złota, srebra, platyny czy witaminami A i/lub C. A więc makijaż nie tylko służy poprawieniu urody, ale odpowiedni podkład zapewnia ochronę naszej buzi, naszej cery w przeróżnych niekorzystnych warunkach aury pogodowej.

Ostatnio w ogromnej ilości mediów – na internetowych portalach ogólnospołecznościowych takich jak onet.pl, interia.pl czy wirtualna polska, w przeróżnych programach telewizyjnych, jak na przykład „Dzień dobry TVN” czy „Pytanie na śniadanie”, emitowane na antenie Telewizji Polskiej (TVP 1) w przeróżnych audycjach radiowych stawiano pytanie „Czy kobiety bez makijażu są brzydkie?” i nawiązywała się ognista dyskusja na ten temat. Padały argumenty z obydwu stron. Jedne mówiące, że tak kobiety bez makijażu są brzydkie, a inne natomiast przeczyły tej tezie i mówiły wręcz przeciwnie „Nie, kobiety bez makijażu w cale nie są brzydkie.” A Wy jakie macie stanowisko w tym temacie? Do zdania której ze stron się przychylacie? Ja osobiście uważam, że kobiety bez makijażu w cale nie są brzydkie. Gdybym mogła i miała więcej czasu malowałabym się dużo częściej, ale w cale nie uważam że bez makijażu jestem brzydka i nie mam kompleksów z tego powodu.

Podsumujmy to co dotychczas zostało stwierdzone, a mianowicie:
– Podkład pod makijaż dobrze rozprowadzony jest bardzo ważny, aby całość makijażu prezentowała się pięknie i wzbudzała podziw i zachwyt u innych osób.
– Podkład pod makijaż służy nie tylko dowartościowaniu kobiety, sprawieniu by poczuła się jeszcze piękniejszą, bardziej zadbaną i atrakcyjną osobą. On również jest przeznaczony do ochrony naszej cery przed warunkami szkodliwymi takimi jak zanieczyszczenia powietrza (wszechobecny smog!) czy zimne powietrze (uwaga na okres jesienno-zimowy!). Podkład również o czym watro wspomnieć, nie tylko warto, a wręcz należy może odżywić i nawilżyć naszą cerę, a ten efekt jest szczególnie korzystny dla suchej i wrażliwej skóry twarzy.

Należy również pamiętać, żeby z podkładem pod makijaż nie przesadzać. Wszyscy zapewne wiedzą, nie można z nim spać tylko pod koniec dnia usuwać specjalnym tonikiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here