Powiększanie ust kwasem hialuronowym

0
1794
Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Powiększanie ust kwasem hialuronowym od paru lat jest bardzo modne i cieszy się ogromną popularnością. Zabieg taki sprawia, że usta są powiększone, nawilżone i pełniejsze. Oczywiście, jak wszystko ma swoje plusy i minusy. Na zabieg powiększania ust, najczęściej decydują się kobiety, które mają kompleksy na punkcie swoich własnych, naturalnych ust, gdyż są one zbyt wąskie, asymetryczne czy bardzo wysuszone. Zabieg ten jest nieinwazyjny i jest przeprowadzany w każdej placówce medycyny estetycznej. Dzięki niemu możemy: powiększyć usta, wyrównać asymetrię ust, unieść kąciki, wywinąć usta, odtworzyć granicę między czerwienią wargową, a skórą oraz stworzyć odpowiednie proporcje między wargami. Aby to wszystko móc osiągnąć, musimy poddać się zabiegowi, wstrzyknięcia w usta ampułek zawierających kwas hialuronowy. Oczywiście wcześniej powinnyśmy mieć omówione i ustalone z osobą wykonującą zabieg, jaki efekt chcemy osiągnąć. Zabieg ten, nie musi nam wykonywać lekarz medycyny estetycznej. Może to zrobić każda osoba, która skończyła odpowiedni kurs i posiada uprawnienia. Może to być kosmetolog, kosmetyczna, lekarz, jak i osoba nie związana z tą branżą, a wystarczy, że posiada dowody na ukończenie takiego kursu. Pamiętajmy jednak, że warto wybrać tą osobę z głową i najlepiej z polecenia, gdyż jest wiele niezadowolonych klientek i prawdą jest, że bez odpowiedniej wiedzy, bardzo łatwo zepsuć zabieg. Gdy już zdecydujemy się na poddanie zabiegowi, musimy liczyć się z jego konsekwencjami.
Usta po kwasie hialuronowym mają obrzęk i nieliczne krwiaki. Jest to natomiast tylko chwilowe i po kilku dniach dolegliwości mijają. Usta wtedy mamy jędrne, nawilżone i pełne. Pamiętajmy, że powiększanie ust nie jest zabiegiem stałym i z czasem jego efekty będą co raz mniej widoczne.
Cena takiego zabiegu jest zależna od miejsca, w którym zabieg wykonujemy oraz od ilości ml kwasu hialuronowego, jaki zdecydujemy się wstrzyknąć. Ceny wahają się od 800 złotych, nawet do 2,5 tysiąca złotych za jedną wizytę. W przypadku, gdyby podczas zabiegu coś poszło nie tak, osoba wykonująca zabieg ma obowiązek zrobić nam poprawki, bez dodatkowych opłat.
Przeciwwskazania do zabiegu powiększania ust.
Nie każda z Pań, może poddać się temu zabiegowi. Przeciwwskazaniami są: choroby układu immunologicznego, terapia antybiotykowa, oczywiście nadwrażliwość na kwas hialuronowy, opryszczka na ustach oraz inne zmiany skórne w okolicach ust, ciąża i karmienie piersią.
Decydując się na zabieg, musimy być świadome powikłań, które mogą ale nie muszą wystąpić po zabiegu. Najczęściej zdarza się swędzenie ust, zaburzenia w czuciu, krwiaki, przebarwienia, złe samopoczucie, objawy grypopodobne.
Idealny efekt po zabiegu powiększania ust.
Idealny efekt uzyskamy, gdy usta będą jędrne, pełne i będą wyglądały na naturalne. Jeśli chcemy, aby zabieg ten się dłużej utrzymywał, to powinnyśmy poddawać się jemu regularnie. Najlepiej co 6 miesięcy.
Co jeszcze powinnyśmy wiedzieć przed poddaniu się zabiegowi powiększenia ust?
Na trzy dni przed zabiegiem, nie można przyjmować aspiryny ani leków przeciwzapalnych. Natomiast w dniu zabiegu musimy unikać nagrzewania się ciała, czyli nie możemy iść na saunę czy do solarium. Powinnyśmy się także powstrzymać przed wysiłkiem fizycznym. Pamiętajmy o zmyciu makijażu przed zabiegiem.
Zabieg trwa około 30 minut i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, w postaci kremu lub osoba wykonująca zabieg, może użyć silniejszego znieczulenia przewodowo-dentystycznego.
Kwas hialuronowy jest dokładnie wprowadzany w skórę właściwą ust, za pomocą igły i ampułko-strzykawki.
Po poddaniu się zabiegu, przez parę dni musimy pamiętać, aby nie chodzić na siłownię, nie umawiać się do dentysty, unikać promieni słonecznych i przegrzewania ciała. Efekt jest widoczny po 2-3 dniach, natomiast po miesiącu od daty wykonania zabiegu jest zalecana wizyta kontrolna.
Zabieg sam w sobie, nie jest straszny i jeśli tylko ma sprawić, że same ze sobą będziemy się czuć lepiej, to jak najbardziej warto się mu poddać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here