Róż do policzków – niezbędnik kobiety

0
1721
Pięknie wypełnione usta do późnych lat życia

Na rynku kosmetyków kolorowych do makijażu jest bardzo bogaty wybór różu do policzków. Każdy producent kosmetyków produkuje róż do policzków. Do wyboru są róże do policzków różnego rodzaju, w tym róże pudrowe oraz róże kremowe.
Róż do policzków w zasadzie znajduje się w kosmetyczce każdej kobiety, obok korektora, pudru, podkładu, szminki, cieni do powiek oraz kredki do oczu. Czasem kobiety używają tylko samego różu do policzków, nie robiąc pełnego makijażu. Wówczas twarz staje się świeższa i dosłownie w kilka minut, nie tracąc czas na pracochłonny makijaż, można wyglądać świeżo i ponętnie.
Róż do policzków jest stosowany, aby podkreślić kości policzkowe lub aby odświeżyć i nadać cerze promienny rumieniec. Bez względu na to, w jakim celu będziemy stosować róż do policzków, powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę indywidualne charakterystyki oraz kolorystykę naszej cery. Kosmetyk ten powinien być dopasowany do koloru naszej cery. Jeżeli mamy ciemną, śniadą cerę, wówczas wybierzmy róż do policzków w kolorach czerwonych. Jeżeli skóra nasza jest jasna i delikatna, wybierajmy róż do policzków ciepłego różowego koloru. Osoby z kolorem oliwkowym powinny sięgnąć po róż do policzków w ciepłych odcieniach, np. w odcieniu dojrzałej brzoskwini. Jednak jest jedna żelazna zasada, każdy róż do policzków powinien być wypróbowany, abyśmy mogły się przekonać co do koloru. Najlepiej udać się do dobrej drogerii lub do dobrego sklepu z perfumami, żeby wypróbować wybrany odcień różu do policzków. Można go wypróbowywać na skórę czystą, bez makijażu, a można nanieść na zrobiony już makijaż, aby upewnić się jak będzie wyglądał. Jest jedna żelazna zasada, najlepiej próbować nowe róże do policzków w świetle dziennym. Więc, po umalowaniu się, trzeba wyjść na zewnątrz oraz sprawdzić efekt wybranego różu do policzków.
W związku z różnorodnością oferty może powstać pytanie, a jaki róż w końcu wybrać? Najlepiej przeprowadzić własny research, czyli zacząć od lektury magazynów w których możemy znaleźć opinie wizażystów oraz fachowców od makijażu. Mogą one być w formie opinii do konkretnego produktu, a mogą być w formie wywiadów, tematem których będzie np. róż do policzków. Później warto sięgnąć też do forów internetowych. Jest to prawdziwa skarbnica informacji. Temat róż do policzków na pewno znajdzie się na każdym forum. Kobiety dzielą się opiniami na temat poszczególnych marek, omawiają sposoby naniesienia różu na policzki oraz typują swój róż do policzków. Po zapoznaniu się z opiniami, można udać się już do sklepu, aby skorzystać z testerów udostępnianych przez prawie wszystkie sklepy. Dobrym rozwiązaniem jest też udział w sesji makijażu. Wiele sklepów kosmetycznych przeprowadzają darmowe pokazy makijażu, podczas których doświadczeni wizażyści robią zainteresowanej osobie makijaż oraz udzielają wskazówek co do jego wykonania. Można wtedy zasięgnąć opinie jaki róż do policzków będzie odpowiedni do naszej cery oraz karnacji.
Róż do policzków pudrowy jest stosowany przy pomocy pędzelka pudrowego. Pędzelek jest dołączany do każdego opakowania różu do policzków. Fachowcy jednak twierdzą, że pędzelek dołączany przez producenta nie jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż jakość takich pędzelków pozostawia wiele do życzenia. Więc, dobrze jest zainwestować w pędzel specjalistyczny do nakładania różu. Najlepsze zdaniem fachowców są pędzle okrągłe, specjalne wyprodukowane dla nakładania różu.
Jeżeli chodzi o opakowania, to również tu jest kilka opcji do wyboru. Dostępne są róże do policzków w opakowaniach pojedynczych, np. terakota, brzoskwinia, odcienie czerwienia. Wybrać też możemy opakowania składające się z kilku odcienie różu do policzków. Mogą to być różne kolory, a mogą być odcienia tego samego koloru. Są także zestawy, składające się z wielu rodzajów kosmetyków: pudru, cienie do powiek, szminek oraz różu do policzków. Takie zestawy jednak możemy stosować raczej tylko w domu. Do zabrania ze sobą najlepszy jest pojedynczy róż do policzków w poręcznym opakowaniu, który bez problemu można schować do torebki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here