Zapoznaj się z...


InformacjeBaza dydaktyczna

                                                                                  
                                                                  Centra dydaktyczno-badawcze          Ogromne znaczenie dla jakości kształcenia w WSZKiPZ ma jej baza dydaktyczna, unikalna na skalę całego kraju. Poza licznymi salami wykładowymi z profesjonalnym wyposażeniem multimedialnym (rzutniki, komputery, tablice interaktywne), Uczelnia dysponuje 10 pracowniami (w tym: pracownia estetyki i makijażu, kosmetyki profesjonalnej, podologii oraz masażu i fizjoterapii), kilkoma laboratoriami chemii kosmetycznej, a także laboratorium metod oceny kosmetyków oraz transportu transepidermanlnego. Studenci korzystają też z dwóch pracowni komputerowych z dostępem do Internetu.

Centrum dydaktyczno – badawcze kosmetyki profesjonalnej

              W ramach centrum działa 5 pracowni kosmetyki profesjonalnej, w których studenci przygotowują się do wykonywania zawodu ćwicząc przeprowadzanie specjalistycznych zabiegów kosmetycznych. Pod okiem instruktora wykonują zabiegi z zakresu pielęgnacji skóry łojotokowej, cery dojrzałej, problematycznej oraz trądzikowej. Mają do dyspozycji kompleksowe wyposażenie nowoczesnego gabinetu.
              
                Od zasadniczego sprzętu jak: wapozony, lampy czy woskownice, po urządzenia wykorzystujące ultradźwięki do peelingu kawitacyjnego i sonoforezy.
Uczelnia dysponuje także urządzeniem IPL, wykorzystywanym podczas zabiegów fotoodmładzania, usuwania zmian naczyniowych, pigmentowych i trądziku oraz depilacji.
           Wyposażenie pracowni stanowią także aparaty do zabiegu liftingu radiowego, masażu endodermalnego oraz rezonansu ultradźwiękowego - zabiegi wykonywane z użyciem tych urządzeń są nowością na rynku kosmetycznym.
         W pracowniach mogą być również wykonywane zabiegi mikrodermabrazji diamentowej (warstwowe złuszczanie naskórka), mezoterapii bezigłowej, peelingu mechanicznego (brushing) czy jontoforezy. W pracowniach kosmetyki profesjonalnej może równocześnie pracować ponad 100 osób.

          W ramach centrum dydaktyczno - badawczego kosmetyki profesjonalnej działa także Pracownia Estetyki i Makijażu, w której prowadzone są zajęcia z podstaw estetyki makijażu oraz pielęgnacji dłoni i paznokci. Sala wyposażona jest w profesjonalne stanowiska i narzędzia: frezarki, parafiniarki oraz sterylizatory. Studenci używają wysokiej jakości kosmetyków, pędzli, cążków i pilników. Pracownia Estetyki i Makijażu mieści 20 osób.

 

 

 

 

 

 

Centrum dydaktyczno – badawcze chemii kosmetycznej

              W Centrum dydaktyczno – badawczym chemii kosmetycznej działają 4 laboratoria chemii kosmetycznej, laboratorium metod oceny kosmetyków z wyposażeniem do dokumentacji fotograficznej oraz cyfrowej analizy obrazu, a także laboratorium transportu transepidermalnego.

Laboratoria chemii kosmetycznej

                 Laboratoria chemii kosmetycznej mieszczą łącznie 66 osób. Wyposażenie stanowisk pracy obejmuje: wagi laboratoryjne, mieszadła magnetyczne i mechaniczne, łaźnie wodne oraz homogenizatory. Ocena stabilności kosmetyków możliwa jest dzięki: cieplarce, lodówce, wirówce, wytrząsarce oraz mikroskopowi wyposażonemu w kamerę przechwytującą obraz. Laboratorium dysponuje także własnym dermatomem i spektrofotometrem, posiada też inkubator - memmert.
               Prowadzone są tu badania dotyczące oceny biodostępności surowców wykorzystywanych do produkcji kosmetyków. W klimatyzowanych pomieszczeniach, w komorach dyfuzyjnych (typu Flynn’a, Franz’a) możliwe jest otrzymywanie powtarzalnych i wiarygodnych wyników transportu przeznaskórkowego. Badania prowadzone są między innymi   
w układach modelowych, w których stosowana jest membrana modelująca cement międzykomórkowy występujący
w ludzkim naskórku. Transport przeznaskórkowy badany jest także z wykorzystaniem membran wycinanych przy pomocy dermatonu ze skóry świńskiej. Zastosowane procedury pozwalają na określenie, w jakim stopniu badana substancja jest w stanie przeniknąć przez warstwę rogową naskórka.

         W laboratoriach chemii kosmetycznej studenci uczą się wykorzystywania surowców do produkcji kosmetyków oraz fizykochemii form kosmetycznych. Zapoznają się z podstawowymi właściwościami składników stosowanych do produkcji, a także zdobywają wiedzę w zakresie tworzenia i optymalizowania receptur kosmetycznych. Zajęcia stanowią praktyczne uzupełnienie wiedzy zdobytej w trakcie wykładów: na temat surowców, fizykochemii form kosmetycznych oraz kosmetykologii.
 

 

 

 

 

 

Laboratorium hodowli kultur komórkowych

             Odbywają się tu badania z dziedziny biologii molekularnej. Zaplecze sprzętowe umożliwia prowadzenie hodowli komórek naskórka (keratynocyty) i skóry właściwej (fibroblasty) oraz ocenę wpływu surowców kosmetycznych na takie parametry, jak żywotność, zdolność proliferacyjna czy produkcję cytokin. Można więc ustalić, czy dany surowiec kosmetyczny jest w stanie oddziaływać z elementami żywych obszarów skóry oraz jakie są skutki tego wpływu. Laboratorium wyposażone jest w komorę laminarną, autoklaw, inkubator do hodowli komórek, mikroskopy marki NIKON, wirówkę laboratoryjną oraz zestawy do elektroforezy.

Laboratorium oceny działania produktów kosmetycznych

                    Tu, w kontrolowanych warunkach temperatury i wilgotności powietrza, możliwa jest ocena parametrów skóry, tj. nawilżenia, natłuszczenia, transepidermalnej utraty wody, etc. W tym celu wykorzystywane są:

  • Korneometr - przyrząd badawczy pozwalający na pośrednią ocenę nawilżenia skóry na podstawie oceny zawartości wody w powierzchniowych obszarach warstwy rogowej naskórka
  • Sebumetr - przyrząd badawczy pozwalający na pośrednią ocenę stopnia natłuszczenia powierzchni skóry
  • Tewametr - urządzenie pozwalające na pośrednią ocenę stanu bariery naskórkowej na podstawie oceny gradientu prężności pary wodnej nad powierzchnią naskórka
  • Wizjoskan - przyrząd pomiarowy pozwalający na obserwację powierzchni skóry i włosów w powiększeniu, w świetle normalnym i spolaryzowanym
  • pH-metr - z elektrodą płaską, która pozwala mierzyć pH powierzchni skóry i jego zmiany pod wpływem różnych produktów kosmetycznych
  • Chromametr – urządzenie do oceny barwy w trójchromatycznej skali, w systemie L*a*b pozwala bardzo precyzyjnie oceniać zmiany koloru skóry i włosów
  • Profilometr cyfrowy – jest urządzeniem pozwalającym na ocenę szorstkości skóry i głębokości zmarszczek. Można go użyć w celu sprawdzenia czy dany kosmetyk skutecznie wygładza zmarszczki albo czy profesjonalne zabiegi kosmetyczne przyniosły oczekiwany efekt
  • Zestaw do cyfrowej, obiektywnej oceny połysku włosów


Centrum dydaktyczno – badawcze przedmiotów medycznych

              Funkcjonują tu 2 pracownie podologii, pracownia masażu i fizjoterapii, w której odbywają się również zajęcia ze SPA & wellness, oraz pracownia wychowania fizycznego. Pracownie podologii stanowią doskonałe zaplecze do nauki specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjno - kosmetycznych stóp (usuwanie zrogowaciałego naskórka, nagniotków, modzeli, techniki radzenia sobie z dolegliwościami, takimi jak wrastające paznokcie czy pękające pięty). Pracownia ta dysponuje podoskopem komputerowym - specjalistycznym urządzeniem służącym do diagnozowania wad stóp oraz postawy, a także minidopplerem, który wykorzystywany jest do badań naczyniowych stopy cukrzycowej.
      
               Każde stanowisko wyposażone jest w fotel pneumatyczny, frezarkę firmy Gerlach (pracującą z pochłanianiem pyłu i „na mokro”), lampy, myjki ultradźwiękowe, autoklaw oraz wszystkie niezbędne akcesoria, jak cęgi, dłutka czy klamry korekcyjne. W pracowniach podologii może jednocześnie pracować 16 osób.


 szkoła kosmetyczna | kosmetologia studia | kosmetologia warszawa |studia magisterskie kosmetologia | spa wellness |
Polityka prywatnosci

JEDYNE W WARSZAWIE STUDIA PODYPLOMOWE W MODUŁACH: CHEMIA I TECHNOLOGIA KOSMETYKÓW, KOSMETOLOGIA W MEDYCYNIE, PROFILAKTYKA I TERAPIA OTYŁOŚCI. SAM UKŁADASZ PROGRAM STUDIÓW! REKRUTACJA TRWA.