Zapoznaj się z...


InformacjeTeorię zamieniłam w praktykę


 

Możliwość przejścia od teorii do praktyki, kompleksowo wyposażone laboratoria i młody zespół naukowców – to przekonało mgr Maję Haczyk, absolwentkę biotechnologii Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego do odbycia stażu w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia.

 

Jestem absolwentką biotechnologii Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego. Rok temu rozpoczęłam drugi kierunek studiów – kosmetologię na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie.Już w szkole podstawowej moimi ulubionymi przedmiotami była biologia i chemia, dlatego też w liceum wybrałam klasę o profilu biologiczno – chemicznym. Będąc w trzeciej klasie dowiedziałam się o zupełnie wtedy nowym kierunku studiów – biotechnologii - nauce interdyscyplinarnej łączącej wiedzę m.in. z zakresu biologii i chemii z zastosowaniami technologicznymi. Od razu wiedziałam, że to jest coś dla mnie. I nie pomyliłam się.

 

Wszystko, co usłyszałam podczas wykładów, zajęć praktycznych czy ćwiczeń w laboratoriach – to było jak muzyka dla moich uszu. Jednak najbardziej lubiłam przedmiot Hodowle komórkowe in vitro, a w szczególności tematy hodowli in vitro komórek skóry. Zaczęłam bardziej interesować się tym tematem.

 

Moje zainteresowanie „przekułam” w pracę licencjacką pod tytułem „Techniki biotechnologiczne i różne ich zastosowania w hodowli in vitro komórek skóry”, a następnie magisterską Zastosowanie hodowli in vitro komórek raka jelita grubego linii LoVo i jej sublinii o oporności wielolekowej LoVo/DX w badaniach aktywności przeciwnowotworowej kempferolu”. 

 

Pod koniec studiów magisterskich podjęłam decyzję o rozpoczęciu drugiego kierunku – kosmetologii. Chciałam poszerzyć swoją wiedzę m.in. z zakresu chemii kosmetycznej, farmakologii, dermatologii oraz kosmetologii pielęgnacyjnej.

 

Wyższą Szkołę Zawodową Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia doradziła mi moja koleżanka, która obecnie jest już absolwentką Uczelni. Dowiedziałam się, że WSZKiPZ ma dobrze wyposażone laboratorium hodowli komórkowych oraz specjalistów, którzy pomogą mi przejść od teorii do praktyki. Co ciekawe w całym kraju zaledwie tylko jedna firma ma laboratorium działające w tym zakresie.

 

Postanowiłam złożyć dokumenty aplikacyjne. Po dwóch tygodniach dostałam pozytywną odpowiedź. W ramach stażu prowadzę badania substancji stosowanych w kosmetykach na hodowlach komórek naskórka – keratynocytach linii HaCaT. Obecnie wraz z mgr inż. Karoliną Leleń-Kamińską oraz mgr inż. Michałem Stepulakiem – moimi opiekunami – pracuję nad analizą doświadczeń przeprowadzonych podczas stażu. Mam nadzieję, że wyniki te uda się nam zaprezentować w artykule naukowym.

 

Poza tym w ramach praktyk, które muszę odbyć na kierunku kosmetologia, uczę się wykonywania profesjonalnych zabiegów w Akademii Urody działającej w WSZKiPZ, czyli gabinetu gdzie pod nadzorem instruktorek studentki mają możliwość pracy z klientami.

 

Mam nadzieję, że w mojej przyszłej pracy zawodowej wykorzystam wiedzę z zakresu biotechnologii oraz kosmetologii. Połączenie pracy kosmetologa w gabinecie oraz biotechnologa w laboratorium byłoby dla mnie idealne.Co najbardziej podoba mi się w WSZKiPZ? Przede wszystkim warunki i atmosfera pracy. Moi opiekunowie cały czas byli bardzo życzliwi, otwarci i chętnie dzielili się swoją wiedzą. Zresztą wszyscy pracownicy Uczelni są bardzo pomocni. Na poczucie komfortu pracy mają wpływ także doskonale wyposażone laboratoria oraz możliwość korzystania z nowoczesnego sprzętu.szkoła kosmetyczna | kosmetologia studia | kosmetologia warszawa |studia magisterskie kosmetologia | spa wellness |
Polityka prywatnosci

JEDYNE W WARSZAWIE STUDIA PODYPLOMOWE W MODUŁACH: CHEMIA I TECHNOLOGIA KOSMETYKÓW, KOSMETOLOGIA W MEDYCYNIE, PROFILAKTYKA I TERAPIA OTYŁOŚCI. SAM UKŁADASZ PROGRAM STUDIÓW! REKRUTACJA TRWA.