Stylizacja brwi w domu i nie tylko

Jak utrwalić męską fryzurę?

Chcąc zadbać o siebie w taki sposób, by podobać się sobie, swojemu partnerowi i po prostu dobrze się czuć w swoim ciele, trzeba poświęcić na to trochę wolnego czasu. Pielęgnacja w zaciszu własnego domu, a także w salonie kosmetycznym, jest nie tyle obowiązkiem, co i przyjemnością. Ciało jak i twarz, wymagają szczególnej pielęgnacji, jeśli będzie się o nie dobrze dbało, przez długie lata będzie się wyglądało młodo, modnie i stylowo. Bo wizerunek to nie tylko odpowiednia stylizacja i dodatki, ale także zadbane ciało i twarz.
Twarz na pierwszym miejscu
Przy codziennej pielęgnacji, twarz powinna być na pierwszym miejscu. Oczyszczanie skóry na twarzy, nawilżanie jej, tuszowanie niedoskonałości, to proces, któremu każda kobieta powinna się codziennie rano poddawać. Bardzo ważną kwestią jest również makijaż, który powinno się nakładać tak by pasował do typu urody a także do sytuacji. Odpowiednio nałożony i dopasowany makijaż, będzie pięknie podkreślał wszystkie atuty urody, ale jeśli będzie nieumiejętny, wtedy zamiast upiększyć, może oszpecić. Jeśli ma się bardzo mało czasu na codzienny makijaż, to powinno się zainwestować w zabiegi kosmetyczne, którą pozwolą oszczędzić czas przy malowaniu się. Jeśli chodzi o makijaż brwi, które są oprawą oczu, to warto skusić się na wykonanie henny na brwiach. Co ciekawe można taki zabieg wykonać zarówno w salonie kosmetycznym, jak i w własnym domu. Wystarczy kupić gotową hennę, przygotować ją zgodnie z zaleceniami na opakowaniu i nałożyć na brwi. Najbardziej popularna jest henna proszkowa, która kosztuje dosłownie grosze. Rozrabia się ją ze specjalnym płynem dołączonym do opakowania i tworzy się z tego papkę, którą następnie bardzo ostrożnie i powoli nakłada się na brwi. Hennę nakłada się specjalnym aplikatorem dołączonym do henny, albo patyczkiem kosmetycznym. Trzeba zachować linię brwi, którą się posiada i uważać by nie pobarwić skóry wokół brwi. Jeśli coś takiego się zdarzy, należy szybko przemyć te miejsca wilgotnym wacikiem, by skóra nie zdążyła się zabarwić. To jak długo powinno się trzymać hennę na brwiach, zależy od efektu jaki chce się uzyskać. Jednak nie powinno to być dłużej niż 20 min. Jeśli chce się mieć delikatnie podkreślone brwi, wystarczy hennę potrzymać na nich około 10 min a nawet krócej. Hennę proszkowaną można kupić w różnych odcieniach, ale najpopularniejsze są henny w kolorze czarnym i w kolorze brązowym. Efekt henny utrzymuje się nawet kilka tygodni, w zależności od tego, czemu są one poddawane. Jeśli na przykład często robi się piling twarzy, chodzi się na basen, czy się opala, wtedy efekt utrzyma się nieco krócej. Wszystko więc zależy od stylu życia, jaki się prowadzi.
Brwi po wykonaniu henny, wyglądają bardzo naturalnie i ładnie. Jest to najlepsza forma podkreślenia brwi, bez nakładania na nie kredki czy cienia do brwi. Można tak oszczędzić czas i pieniądze na kosmetyki, tym bardziej że henna w sklepie bardzo mało kosztuje. Henna nikogo nie uczula ani nie podrażnia, nie ma więc żadnych obaw przy jej aplikacji. Jeśli zaś zdecydujemy się na zabieg nakładania henny w salonie kosmetycznym, wtedy możemy liczyć na dodatkowy relaksujący masaż twarzy, w czasie gdy henna jest nałożona. Co ciekawe hennę można nałożyć nie tylko na brwi, ale także na rzęsy. Jest to idealna propozycja dla osób, które nie lubią malować oczu, a mają jasne, cienkie i rzadkie rzęsy naturalne. Podkreślenie ich henną, zapewni taki efekt, jakby się cały czas miało wytuszowane rzęsy. Poza tym nakładanie henny jest bezbolesne i szybkie, tyle że w przypadku rzęs, trzeba poprosić o pomoc drugą osobę, lub skorzystać z usług kosmetyczki, bo samemu aplikacja henny na rzęsy jest bardzo trudna i niewygodna.
Wykonanie henny w salonie kosmetycznym, również jest bardzo tanie, nic więc dziwnego, że tyle osób się decyduje na taki zabieg. Można ją wykonać w każdym wieku, nawet nastolatki mogą z takiego bezpiecznego zabiegu spokojnie korzystać. Henna jest więc bardzo dobrym sposobem, na podkreślenie brwi na dłuższy okres czasu.