Stylizowanie brwi

0
1958
Stylizowanie brwi

Od wielu sezonów stylizacja brwi cieszy się ogromną popularnością. Z jednej strony to fajne, bo przecież ładnie wystylizowane brwi zdecydowanie poprawiają nasz wygląd, sprawiają, że rysy wydaje się bardziej zdefiniowane, oko otwarte, większe i bardziej rozświetlone. Niestety, jak zawsze bywa z tego typu trendami, pojawiają się to i ówdzie osoby, które źle interpretują modę i robią sobie okropną krzywdę. Na ulicach pełno jest dziewczyn (i facetów również, choć zdecydowanie mniej), które zupełnie nie radzą sobie z makijażem brwi. Dlaczego? Ponieważ wybierają one złe produkty, nie zwracają uwagi na kształt własnych łuków brwiowych, chcą koniecznie naśladować wygląd innych dziewczyn, których zdjęcia widza na rozmaitych portalach społecznościowych.

A źle zrobione brwi szpecą niesamowicie, ponieważ nadają twarzy ostrych rysów, sprawiają, że cera wydaje się brzydka i ma nieatrakcyjny odcień, a nasza twarz wygląda karykaturalnie i nienaturalnie. Niestety bardzo trudno z tym walczyć, ponieważ wiele młodych dziewczyn ślepo podąża za modą i nie zastanawia się nad tym głębiej. A warto poświecić chwile na dokładną analizę tego, w czym nam będzie do twarzy, aby uniknąć właśnie tego typu modowych wpadek.

W stylizacji brwi najważniejszy jest umiar i zdrowy rozsądek. Każda z nas jest inna, ma inny kształt twarzy, inne oczodoły, inne łuki brwiowe, różne karnacje i różne kolory włosów. Brwi powinny być dokładnie dopasowane do wszystkich tych parametrów, aby wyglądały ładnie i estetycznie. I nie jest to aż tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy chwila zastanowienia i dobór odpowiednich preparatów. Czasem zapominamy, że najprostsze rozwiązania są najlepsze. W pogoni za moda łatwo się zagubić. A przecież trendy nie są po to, aby je bezwzględnie realizować, ale po to, aby wybierać z nich to, co dla nas najlepsze. Dzięki tej selekcji, każdy może znaleźć swój własny sposób na bycie modnym.

Dziewczyny, które posiadają bardzo ładne, gęste łuki brwiowe, mogą w ogóle zrezygnować z makijażu brwi, ponieważ najnormalniej w świecie nie jest on im potrzebny do szczęścia. W takiej sytuacji wystarczyłoby jedynie zastosować delikatna koloryzacje, jeśli brwi wydaja się być mało widoczne. Henna na brwi poradzi sobie z tym w parę minut. A jest naturalna, zupełnie nieszkodliwa, i bardzo prosta w aplikacji. Nawet jeśli przypadkiem ręka nam się zatrzęsie i coś wyjdzie nie do końca tak, jak byśmy sobie tego życzyły, henna zejdzie po paru dniach, a już po kilku godzinach będzie znacznie mniej widoczna. Najważniejsze, aby wybrać odpowiedni odcień, który nie będzie podkreślał mankamentów naszej cery, i będzie idealnie współgrać z kolorem włosów.

Jeśli zaś czujemy, że henna to za mało, w drogeriach łatwo znajdziemy mnóstwo produktów dedykowanych właśnie do brwi. Istotne, aby zachować rozsądek i nie kupować od razu całego arsenału środków. Dokładnie też sprawdzajmy właściwości danego preparatu, bo nie każdy nada się do naszego rodzaju brwi. Dla osoby, która nigdy wcześniej nie miała styczności ze stylizowaniem brwi, najlepiej nada się po prostu cień. Można użyć oczywiście tego, który akurat mamy w palecie z cieniami do powiek, bo mają one niemal takie same właściwości. Ale cienie dedykowane do brwi mogą się tu sprawdzić lepiej, gdyż mają nieco lepszą konsystencję. Są bardziej suche i twarde, aby lepiej osadzać się pomiędzy włoskami i nie rozmazywać za bardzo podczas aplikacji. Wystarczy teraz jedynie umiejętnie nałożyć je na brwi, zachowując umiar. Najlepiej robić to małym, ściętym pędzelkiem, bi jest bardzo precyzyjny.

Jeszcze lepszą opcją są kredki do brwi. Na rynku mamy różne, ale generalnie różnią się one od zwykłych kredek do kresek tym, że mają w sobie dodatek wosku, który ujarzmia i układa brwi niczym pomada. Wosk nadaje również nieco blasku. Kredki należy również używać z rozsądkiem, bo nadmiar koloru będzie bardzo widoczny, a kredę woskową znacznie trudniej usunąć i poprawić niż zwykły cień. Po aplikacje zawsze warto przeczesać włoski małą spiralką, aby usunąć nadmiar produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here