Suszenie to nie taka prosta sprawa

0
1937
Jak wybrać prostownicę do włosów?

Suszarki odstępne na polskim rynku możemy podzielić na dwa rodzaje: amatorskie i profesjonalne. Modele amatorskie, jak nietrudno się domyślić, służą głównie do użytku domowego. Charakteryzuje je przede wszystkim niższa cena (zazwyczaj można się w zamknąć w kwocie do stu pięćdziesięciu złotych) i mniej funkcji. Z drugiej jednak strony, po co komu w domu wymyślny sprzęt za kilkaset złotych, jeśli ma się do obsłużenia jedną, dwie głowy?

Profesjonalna suszarka do włosów to zupełnie inna bajka. Ich ceny mogą sięgać kwoty nawet dwóch i pół tysiąca złotych. Wyżej są już tylko wielkie stojące suszarki, które widuje się w salonach fryzjerskich.Te suszarki są zazwyczaj większe i posiadają trwalszą obudowę.
Zupełnie osobną kategorię tworzą suszarki turystyczne, które, dzięki swoim gabarytom, z łatwością można zmieścić w torbie podróżnej, plecaku a nawet w torebce.

Kupując suszarkę, czy to do zastosowań amatorski, czy profesjonalnych musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Pierwszym i zarazem najważniejszym parametrem jest moc suszarki podawana w watach. Decyduje ona o sprawności urządzenia i ma największy wpływ na proces suszenia. Im wyższa moc, tym wyższa temperatura, którą suszarka może wygenerować. Patrząc na moc, trzeba również zwrócić uwagę na włosy, do których suszarka ma być stosowana. Nie odkryjemy Ameryki, stwierdzając, że im krótsze włosy, tym mniejsza temperatura będzie potrzebna, a co za tym idzie mniejsza moc i mniejsza cena. Profesjonalna suszarka do włosów na pewno będzie miała funkcję zmniejszenia mocy, dzięki czemu będzie się nadawała do włosów każdego rodzaju. Moc profesjonalnych suszarek dochodzi do dwóch i pół tysiąca watów. Do zastosowań domowych tysiąc dwieście w zupełności wystarczy.

Drugim parametrem, nad którym warto się pochylić, jest możliwość regulacji temperatury. Amatorskie egzemplarze zazwyczaj oferują trzy stopnie – zimny, cieplejszy i gorący. Z tym ostatnim należy uważać, zwłaszcza w przypadku suszenia dziecięcych głów, bo może dojść do podrażnienia skóry, a nawet poparzenia. Profesjonalna suszarka do włosów będzie posiadała płynną regulację temperatury i zabezpieczenie przed przegrzaniem. Regulowanie temperatury ma szczególnie znaczenie w przypadku włosów słabych i wrażliwych, które, potraktowane zbyt wysoką temperaturą, mogą ulec całkowitemu zniszczeniu.

Następnym aspektem jest regulacja prędkości. Ta w największym stopniu wpływa na prędkość suszenia. Jednak zbyt wysoka prędkość może doprowadzić do zburzenia fryzury. Trzeba zatem być ostrożnym w dostosowywaniu prędkości. Amatorskie suszarki zazwyczaj posiadają dwa stopnie. Profesjonalna suszarka do włosów stopni będzie miała cztery, a nawet i sześć.

Ostatnią cechą, na którą powinno się zwrócić uwagę, są dodatkowe funkcje. Mowa tutaj na przykład o jonizowaniu. Dzięki temu włosy są bombardowane jonami ujemnymi, co zapobiega ich elektryzowaniu i pomaga przy układaniu.

Ważną, a jednocześnie często pomijaną kwestią, jest sama budowa urządzenia. Dobrze, by korpus suszarki został wykonany z powłoki ceramicznej, co pozwoli na równomierne rozprowadzanie temperatury. W amatorskich urządzeniach najczęściej spotkamy obudowy z tworzyw sztucznych odpornych na wysokie temperatury.

Przy zakupie zwróćmy jeszcze uwagę na dodatkowe wyposażenie. Bardzo przydatne mogą okazać się filtry ochronne, które zapobiegają dostawaniu się do wnętrza suszarki włosów, pyłu i zanieczyszczeń. Dobrym uzupełnieniem będą uchwyty antypoślizgowe, dzięki którym suszarka będzie pewnie leżeć w dłoni, przez co operowanie nią będzie o wiele wygodniejsze. Miłymi gadżetami będą dodatkowe, wymienne nakładki, pomagające w formowaniu fal i loków oraz w prostowaniu włosów. Większość modeli w zestawie oferuje dyfuzor, za pomocą którego możemy zwiększyć objętość włosów.

Tak więc, kupując suszarkę, musimy przede wszystkim zastanowić się nad jej przeznaczeniem. Profesjonalna suszarka do włosów zapewni nam niebywały komfort użytkowania, ale wątpliwe jest, że w czterech ścianach własnego domu wykorzystamy cały jej potencjał. Dla własnych potrzeb najlepszym wyborem będą urządzenia amatorskie lub półprofesjonalne, które oferują optymalne parametry i funkcje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here