Twarz pociągła

0
3643
Nowy kolor włosów na lato!

Każdy człowiek ma inny kształt twarzy. Powoduje to jego unikalny wygląd. Nie ma brzydkich ludzi. Każdy jest na swój sposób piękny. Wyróżniamy cztery podstawowe kształty twarzy. Do każdego kształtu pasuje coś innego. Tak samo jest z kształtem sylwetki. Ubrania zazwyczaj dopasowujemy do naszego kształtu. W kwestii kolorystyki możemy poszaleć. Różne wzory na bluzkach czy spodniach potrafią optycznie wyszczuplić lub poszerzyć sylwetkę. Podobnie jest z twarzą i makijażem. Do każdego pasuje coś innego. Różnymi trickami i metodami można na przykład wyszczuplić sobie twarz. U mężczyzn do każdego z kształtu twarzy pasuje też inny rodzaj zarostu. Nie każdy się stosuje do ogólnych zasad. Niektórzy niezależnie od kształtu buzi czy sylwetki noszą to, co im się podoba. Nie zwracają uwagi na to, czy wyglądają w czymś dobrze czy nie.
W jaki sposób rozpoznać swój kształt twarzy? To nie jest takie proste jak się może wydawać. Idealnym kształtem twarzy jest owalny. Wszystkie niedoskonałości zawsze możemy zatuszować odpowiednią fryzurą czy makijażem. Przed wizytą u fryzjera i zmianą fryzury powinniśmy stwierdzić jaki właściwie mamy kształt twarzy. Pomóc nam w tym może stylista.
Każda twarz ma swoje specyficzne rysy i nietypowe kształty. Jeśli chcemy prawidłowo określić jaki mamy kształt twarzy to najpierw powinniśmy zaczesać wszystkie włosy na gładko do tyłu. Następnie należy przykryć uszy dłońmi i popatrzeć na wprost w lustro. Cechami charakterystycznymi dla rozpoznania kształtu twarzy są między innymi wystające kości policzkowe, wielkość czoła, kształt podbródka czy okrągłe policzki.
Przy wyborze najlepszej fryzury dla siebie musimy wziąć pod uwagę typ urody. Włosy mogą poprawić nasz ogólny wygląd i zniwelować mankamenty urody. Występuje kilka rodzajów kształtów twarzy.
1. Twarz pociągła, owalna
To najbardziej pożądany kształt twarzy. Kości policzkowe w tym typie twarzy są najszerszym jej miejscem. Kobiety o takim kształcie twarzy powinny dla siebie wybierać fryzury takie, które odciągają uwagę od szczupłej budowy. Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku fryzury o dużej objętości. Wszelkiego rodzaju grube loki, artystyczny nieład czy wycieniowane włosy będą dobrym rozwiązaniem.
2. Twarz trójkątna
Charakteryzuje się szerokim i prostokątnym czołem. Na linii włosów często występują zakola. Ten typ twarzy ma wysoko osadzone kości policzkowe oraz szerokie usta. Oczy zazwyczaj są malutkie. Dobrze dobraną fryzurą poleca się złagodzenie kształtu podbródka. Fryzurami, które między innymi sprawdzą się przy tym kształcie twarzy to wszelkiego rodzaju cięcia asymetryczne, przedziałki na środku czy loki.
3.Twarz czworokątna
To najczęściej występujący kształt twarzy. Twarz o kształcie czworokąta ma taką samą szerokość na górze i na dole. Występują w tym przypadku pełne usta co uznawane jest za duży atut. Charakterystyczne również są duże oczy. Wybierając fryzurę dla takiej twarzy warto wziąć pod uwagę to, aby uczesaniem zniwelować ostre rysy twarzy. Najlepszymi fryzurami dla tego kształtu twarzy są miękkie fale, krótka wycieniowana fryzurka czy zakryte czoło grzywką.
4. Twarz okrągła
Charakterystyczne w tym przypadku są szerokie i duże oczy. Policzki są pełne a usta wydają się za duże. Przy tym kształcie twarzy polecane są wszelkiego rodzaju zabiegi, które optycznie wydłużą twarz. Najlepsze fryzury dla osób z okrągłą twarzą to włosy długie, pofalowane, krótkie, asymetryczne czy średniej długości.
Czasami ciężko jest nam określić nasz kształt twarzy, ponieważ nie wpasowuje się on w żaden z typowych kształtów. Wtedy może okazać się, że mamy kształt mieszany. To bardzo ciekawe i nietypowe.
Jeżeli nie jesteśmy do końca zadowoleni ze swojego kształtu twarzy to zawsze są jakieś rozwiązania. Możemy spróbować to zrobić wybierając się do dobrego fryzjera, który zaproponuje nam taką fryzurę, w której będziemy się dobrze prezentować. Kobiety mogą poprawić owal twarzy za pomocą makijażu. Wystarczy zastosować odpowiednie i umiejętne konturowanie, aby złagodzić zbyt mocne rysy twarzy, wyszczuplić ją lub poprawić ogólny wygląd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here