Zabiegi zdrowotne w gabinecie kosmetycznym

0
1150
Zabiegi zdrowotne w gabinecie kosmetycznym

Zabiegi zdrowotne są bardzo szerokim pojęciem. Część z nich możliwa jest do wykonania w gabinecie kosmetycznym. Zabiegi zdrowotne w gabinecie kosmetycznym obejmują między innymi takie zabiegi jak zabiegi laserowe, peelingi chemiczne oraz mezoterapię igłową.

Wśród zabiegów laserowych można wymienić depilację, zamykanie naczynek, usuwanie przebarwień, zabiegi odmładzające oraz szereg innych. Peelingi chemiczne są to zazwyczaj takie zabiegi zdrowotne, które złuszczają zewnętrzne warstwy skóry i skłaniają ją do regeneracji. Natomiast mezoterapia igłowa są to zabiegi obejmujące wkłucia w skórę o różnej głębokości.

Wyżej wymienione zabiegi są atrakcyjną ofertą dla wszystkich klientek gabinetów kosmetycznych. Dają one możliwość zobaczenia efektów szybkich oraz przede wszystkim widocznych. Zabiegi te są zabiegami bardzo inwazyjnymi, a więc ważne jest, aby wykonywać je tylko w sprawdzonych i zaufanych gabinetach kosmetycznych.

Wizyta u kosmetyczki powinna być umówiona z wyprzedzeniem. Najpopularniejszym zabiegiem, który można znaleźć w salonach kosmetycznych jest oczyszczanie skóry twarzy. Jest ono przeznaczone dla wszystkich osób, które zmagają się z problemem cery tłustej lub trądzikowej oraz nadmiarem sebum i wągrami na twarzy. Istnieją także zabiegi dedykowane cerze suchej, a nawet cerze naczynkowej. Istnieją różne rodzaje oczyszczania twarzy.

Oczyszczanie manualne polega na ręcznym usuwaniu zaskórników przez kosmetyczkę. Wykonywany jest przy tym peeling oraz nakładany specjalny preparat, którego zadaniem jest zmiękczenie skóry na twarzy. Kolejnym rodzajem oczyszczania jest hydrabrazja. Jest to zabieg, w którym do oczyszczania używa się wody. Naskórek złuszcza się przy użyciu specjalnych głowic przy jednoczesnym chłodzeniu wodą.

Istnieje również zabieg taki jak mikrodermabrazja diamentowa, która jest kontrolowanym peelingiem skóry twarzy. Używane są do tego diamentowe głowice. Oczyszczać twarz można również między innymi laserowo oraz w formie różnego rodzaju peelingów, takich jak peeling kawitacyjny lub chemiczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here