Zastanawiacie się jak dopasować fryzurę do twarzy?

0
1083
Cienie do powiek w kremie

Wiele osób nie raz w życiu stanęło przed wyzwaniem jak dopasować fryzurę do twarzy. Co zrobić by fryzura podkreślała nasza urodę, a nie uwydatniała to co chcielibyśmy ukryć? Ile razy przeglądaliśmy czasopisma, strony internetowe w znalezieniu inspiracji, tej jednej idealnej fryzury, w której będziemy nie tylko dobrze się czuli ale i będzie dopasowana do naszych rysów? Wszyscy doskonale wiemy, że dobrze dopasowana fryzura dodaje atrakcyjności a także podkreśla nasz charakter. Doskonale dobrana fryzura tuszuje mankamenty urody i potrafi wydobyć z twarzy jej atuty.
Nie każdy wie jak dopasować fryzurę do twarzy, na pomoc wychodzi nam internet z masą podpowiedzi i rozwiązań a także pisma modowe. A jeżeli nie odnajdujemy się w gąszczu porad dotyczących cięć, loków, fal, pomocny będzie dobry fryzjer. W profesjonalnych salonach fryzjerskich możemy liczyć na pomoc fryzjera – stylisty. Zazwyczaj zaczyna się od rozmowy z klientką na temat jej wyobrażeń, oczekiwań a nawet stylu życia. Fryzjer jednocześnie analizuje kształt głowy klientki aby za pomocą perfekcyjnego cięcia czy koloryzacji uzyskać perfekcyjny efekt. Niejednej z nas zdarzało się przyjść do fryzjera ze zdjęciem fryzury, który sobie wymarzyłyśmy, a później okazało się, że fryzura zupełnie by do nas nie pasowała.
Na co więc zwracać uwagę i jak dopasować fryzurę do twarzy?
Przede wszystkim musimy odrzucić myślenie, że możemy na głowie mieć wszystko, oraz, że ogranicza nas tylko wyobraźnia. Zdarza się, że fryzjer spełnia życzenie błagającej i przeświadczonej o swojej wizji klientki, lecz to na ogół nie kończy się dobrze, a winą niesłusznie obarczamy fryzjera.
Rysy twarzy i idealnie dobrana do nich fryzura to klucz do dobrego samopoczucia i zwiększenia poczucia atrakcyjności oraz pewności siebie.
Jeżeli pragniemy osiągnąć efekt idealny powinniśmy wiedzieć jak dopasować fryzurę do twarzy, aby podkreślić urodę. A żeby to zrobić warto przeanalizować kształty twarzy.
Za idealny kształt uznaje się twarz owalną, posiadaczki takich rysów mogą o wiele śmielej eksperymentować z różnego rodzaju cięciami czy upięciami. Na ogół klientka atrakcyjnie wygląda w wielu fryzurach więc wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji czy stylu życia. Owal postrzegany jest jako kształt idealny i symetryczny ale jak wiemy jesteśmy różne i być może nasza twarz jest okrągła.
A jak dopasować fryzurę do twarzy okrągłej? Przede wszystkim staramy się twarz wysmuklić czy wydłużyć. Bardzo dobrze spisują się tu wszelkiego rodzaju asymetryczne cięcia, które przełamią kształt twarzy zaburzając okrąg. Zdecydowanie unikamy cięć do brody, które sprawią, że twarz jeszcze bardziej się zaokrągli.
Podobne zadanie czeka nas w przypadku twarzy kwadratowej, często z uwydatnioną żuchwą. Też działamy by umiejętnie rozprawić się z kształtem i podobnie jak w przypadku twarzy okrągłej decydujemy się na asymetryczne cięcia, zaczesywane na bok grzywki i unikamy strzyżenia do brody.
Kolejnym wyzwaniem jest twarz pociągła, która charakteryzuje się tym, że jest jest bardziej wydłużona, często posiadaczki pociągłej twarzy mają tez wysokie czoła cy wydłużone szczęki. Jak działać w takim przypadku? Oczywiście optycznie skracać twarz, wybierać fryzury, które nadadzą subtelniejszego charakteru. Ciekawym rozwiązaniem jest perfekcyjnie prosta grzywka, delikatne fale, czy modny i nieśmiertelny bob mniej więcej do linii brody.
Są jeszcze posiadaczki twarzy o kształcie trójkątnym, czy inaczej nazywanym kształtem serca. Zastanawiając się jak dopasować fryzurę do twarzy trójkątnej zwróćmy uwagę na szerokie czoło i wąski podbródek. Naszym zadaniem jest poszerzenie dolnej części twarzy, w takim przypadku sprawdzają się długie włosy, fryzury cieniowane, loki nadające objętości a także przedziałek na środku głowy.
Odpowiedź na pytanie jak dopasować fryzurę do twarzy wcale nie jest taka trudna. Przyjrzyjmy się uważnie kształtom naszych twarzy, spokojnie przeanalizujmy i spośród setek możliwości wybierzmy taką, która sprawi, że będziemy czuły się wyjątkowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here