Zimowa pielęgnacja włosów

0
2042
Brązowa farba do włosów - do jakiej karnacji pasuje najbardziej?

Zimą nasze włosy są narażone na mnóstwo szkodliwych czynników. Chłodne powietrze, mróz, bardzo niska temperatura, wiatr i śnieg mogą je niszczyć i przesuszać. Piękne i modne nakrycia głowy, które chronią nas przed zimnem, również nie sprzyjają zdrowiu naszej czupryny. Warto w tym okresie pomyśleć o odpowiedniej pielęgnacji. dobrze dobrane kosmetyki wzmocnią nasze włosy, pobudzą cebulki do działania i sprawią, że włosy odzyskają blask.

Suplementy
Suplementacja to jedna z bardziej skutecznych metod dbania o włosy. Dzięki dobrym specyfikom, bogatym w cenne składniki odżywcze, możemy bardzo poprawić kondycję naszych włosów. Tabletki na wzmocnienie włosów warto kupować w aptece, ponieważ mamy wówczas pewność, że zawarte w nich składniki będą miały maksymalne możliwe stężenie. A należy pamiętać, że tylko mocne uderzenie da jakikolwiek efekt, jeśli ma on być wyraźnie widoczny.

Wiadomo, że największy wpływ na nasz wygląd ma oczywiście dieta. Podobnie jest z włosami. Dlatego warto wzbogacić swój jadłospis o potrawy i produkty, które będą sprzyjały zdrowemu wyglądowi naszej czupryny. Sprawdzą się tutaj wszelkie zielone warzywa rośliny strączkowe, kasze i chude mięsa. Suplementacja może nas skutecznie wspomóc, ponieważ uzupełni wszelkie niedobory.

Żadna odżywka, wcierka czy inne produkty, które nakłada się na powierzchnię włosów, nie działają tak, jak dobrze dobrane tabletki. Suplementy bowiem działają od samego wnętrza. Odżywiają cebulki, przyspieszają porost włosów, oraz sprawiają, że wyglądają one zdrowiej i są gęstsze. Ważne, aby stosować suplementy zgodnie z zalecaną przez producenta dawką. A kluczową kwestią jest oczywiście regularność i konsekwencja. Żadne tabletki nie zadziałają od razu po spożyciu. Najczęściej na pierwsze efekty przyjdzie nam poczekać nawet trzy, czy cztery miesiące. Warto jednak być cierpliwym, bo raz wzmocnione włosy, zachowają swój wygląd na długi czas.

Wcierki i sera do włosów i skóry głowy
Wcierki to prawdziwa magia dla włosów. Wprawdzie nie działają aż tak intensywnie jak suplementy, ale mają niewątpliwie wielką moc. Wcierki są bardzo bogate w substancje odżywcze, jeśli będziemy ich używać mądrze i regularnie, dadzą spektakularne efekty. Wcierki należy wmasowywać w skórę głowy oraz same włosy. Owy masaż jest tutaj kluczowy. Dzięki niemu, nie tylko wcieramy cenne składniki w skórę, ale też poprawiamy ukrwienie skóry głowy. Włosy rosną szybciej, są mocniejsze i bardziej lśniące, a cebulki bardziej odżywione.

Najważniejsze jest optymalne stosowanie wcierek i odpowiednia technika nakładania. Masaż powinien być powtarzany, przynajmniej trzy razy w tygodniu. Powinien też trwać dość długo, nawet kilkanaście minut. Po wcierki i sera (które działają na podobnej zasadzie), powinniśmy również udać się do apteki i dokładnie sprawdzać ich skład, bo wcierka wcierce nierówna.

Odżywki i maski
Odżywki i maseczki to najprostsza metoda na pielęgnację zniszczonych i przesuszonych zimą włosów. Ważne, aby stosować je regularnie i idealnie dobrać do naszych potrzeb. Maseczki należy stosować przynajmniej kilka razy w miesiącu. Nakładamy je na wilgotne włosy i pozostawiamy na kilka dobrych minut. Aby wzmocnić ich działanie, można zawinąć głowę w foliowy czepek, lub po prostu ręcznik. Ciepło sprawi, że składniki zawarte w masce będą się szybciej i skuteczniej wchłaniać.

Odżywki stosujemy po każdym myciu włosów, po skutecznie nawilżają oraz ułatwiają rozczesywanie. Tutaj również ważny jest sposób aplikacji. Jeśli nałożymy odżywkę na bardzo mokrą czuprynę, z której skapują strugi wody, to nie to najmniejszego sensu. Przed nałożeniem preparaty, warto lekko podsuszyć włosy ręcznikiem, nawet wówczas, gdy jest to odżywka ekspresowa i nie wymaga długiego czasu oczekiwania. Damy w ten sposób szanse cennym składnikom na wniknięcie w struktury włosa.

Bardzo ważne, aby dobrać rodzaj odżywki do potrzeb naszych włosów. Źle dobrany preparat może nam tylko zaszkodzić. Jeśli mamy włosy przetłuszczające, gęsta odżywka może je jeszcze bardziej przetłuścić i obciążyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here