Chcesz zapuścić włosy? Zrób to z głową!

0
1879
Chcesz zapuścić włosy

Przepiękne, długie, gęste i lśniące włosy są marzeniem niejednej z nas. Choć będąc dzieckiem ścinałyśmy je bez zastanowienia, teraz ważny jest dla nas każdy centymetr.  Wiele osób nie mogąc się doczekać finalnego efektu podąża drogą na skróty i decydują się na przedłużanie i zagęszczanie włosów w salonach fryzjerskich – jednak jest to niekiedy kosztowna i kłopotliwa inwestycja. Na szczęście uzbrajając się w cierpliwość i odpowiednie produkty, można zapuścić swoje naturalne włosy. 

Podstawa, czyli naturalna pielęgnacja

Nie zapuścimy zniszczonych włosów, ponieważ będą się one łamać, kruszyć i tworzyć nieestetyczne luki w kosmykach, dlatego też w pierwszej kolejności należy zadbać o ich kondycję poprzez pielęgnację odbudowującą. Będą to przede wszystkim kosmetyki zawierające keratynę, która jest naturalnym budulcem włosa. Stosowanie ich regularnie i w zgodny z zaleceniami producenta sposób sprawi, że ubytki w kosmykach będa uzupełnione, włosy znacznie wzmocnione a także zregenerowane. Warto postawić w takim przypadku na profesjonalne kosmetyki, które znajdują się w specjalistycznych hurtowniach fryzjerskich online, takich jak np. Profryzjer.pl, ponieważ zyskujemy tutaj gwarancję oryginalności i jakości asortymentu. 

Zakupy w hurtowniach internetowych są także o wiele tańsze, niż w sklepach stacjonarnych lub w salonach fryzjerskich. Oprócz odżywek i masek, w przypadku zapuszczania włosów warto zaopatrzyć się również w naturalne wcierki, które posiadają składniki wzmacniające nie tylko włosy u nasady, ale także skórę głowy. Jest to zazwyczaj pokrzywa, skrzyp polny, czy też biotyna – komponenty, które nasze włosy po prostu kochają. Przy okazji podczas aplikacji wcierki wykonujemy masaż głowy, który pobudza krążenie, co jeszcze bardziej wpływa na stymulację cebulek do prawidłowego rośnięcia. Bardzo dobre są również do tego celu masażery głowy, a także ampułki wspomagające wzrost włosów. Podczas kuracji na porost włosów w bardzo krótkim czasie, w miejscach przy czole możemy dostrzec tzw. baby hair, czyli małe mieszki włosowe, które zwiastują w tym miejscu rośnięcie nowych kosmyków.   

Zabiegi pielęgnacyjne nie tylko w domu    

Bardzo dobrym sposobem na pomoc naszym włosom w spokojnym rośnięciu, jest zabieg keratynowego prostowania. Ma ono na celu nie tylko prostowanie kosmyków, ale przede wszystkich ich odbudowę. Zabiegi tego typu wykonuje się w profesjonalnych salonach za pomocą specjalnych preparatów. Po odbudowie keratynowej należy stosować tylko i wyłącznie kosmetyki pochodzenia naturalnego pozbawione silikonów i parabenów, tak by nie wypłukiwać z nich keratyny. Bardzo popularnym zabiegiem wzmacniającym włosy jest także botox, czyli zabieg z użyciem mieszanki m.in. jagód Acai i kwasu hialuronowego  (czyli białka kolagenowego), który odbudowuje i odmładza nawet najbardziej zniszczone włosy. 

Jednak najbardziej powszechnym, a zarazem najbardziej ekonomicznym sposobem na utrzymanie kosmyków w bardzo dobrej kondycji, jest olejowanie – inaczej nakładanie odpowiednio dobranego do porowatości włosa oleju. Wybiera się zazwyczaj olej kokosowy, moringa, z nasion malin, tamanu, ze słodkich migdałów, itp. Zabieg można wykonać samodzielnie w domu, wmasowując wybrany olej w kosmyki, następnie nakładając czepek lub folię w celu wytworzenia odpowiedniej do wchłaniania się temperatury. Następnie po kilkudziesięciu minutach lub kilku godzinach, należy dokładnie zmyć z włosów olej – efekt jest spektakularny.   

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here