Co możesz zrobić, aby depilacja woskiem była mniej bolesna?

0
1555
depilacja woskiem

Szybka i bezbolesna depilacja woskiem. Ręce i nogi

Depilacja woskiem to niezwykle skuteczna forma walki z niechcianym owłosieniem, która pomaga pozbyć się go na okres nawet kilku tygodni! Sam zabieg jest bardzo szybki, a efekt idealnie gładkiej skóry z pewnością Cię zachwyci. Niestety, wiele kobiet nie decyduje się na depilację przy użyciu wosku, gdyż boi się bólu, który może towarzyszyć podczas trwania zabiegu. To, jak intensywnie będziesz go odczuwała, jest całkowicie uzależnione od Twojego progu bólu oraz cyklu menstruacyjnego, w którym aktualnie się znajdujesz. W trakcie oraz przed miesiączką może być on bardziej intensywny, gdyż Twoja skóra staje się bardziej delikatna i wrażliwa. Na szczęście, istnieje kilka sposobów i ciekawych trików, które sprawią, że depilacja woskiem przestanie sprawiać duży ból – może nawet być dla Ciebie całkowicie bezbolesna! Zapraszamy do zapoznania się z artykułem!

Najlepsze studio depilacji woskiem? Time for Wax!

Musimy również wspomnieć o tym, że bardzo częstym powodem tego, że depilacja woskiem jest bardzo bolesna, jest kosmetyczka, która przeprowadza zabieg. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie proste. Istotne jest, aby odpowiednio przykleić wosk do skóry – zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, a następnie umiejętnie go zerwać. Jeżeli osoba, która przeprowadza zabieg, robi to niepoprawnie, to może narazić swoją klientkę na dyskomfort i ból. W salonach Time for Wax, które są największą siecią w Polsce, która zajmuje się tego typu usługami depilacji, zatrudniane są tylko wykwalifikowane specjalistki, które przed rozpoczęciem pracy, brały udział w licznych szkoleniach, gdzie zdobywały wiedzę merytoryczną oraz wszelkie niezbędne umiejętności. Dzięki ich dużemu doświadczeniu depilacja woskiem jest całkowicie bezpieczna dla Twojej skóry – zarówno pod kątem odczuwanego dyskomfortu, jak i podrażnień, które nie wystąpią po przeprowadzonym zabiegu.

Co robić, aby depilacja woskiem była bezbolesna?

Przede wszystkim – zadbaj o prawidłowe nawilżenie skóry. Niezwykle ważne jest, aby była ona perfekcyjnie gładka, gdyż depilacja suchej skóry jest dużo bardziej bolesna. Może nawet dojść do nieprzyjemnych sytuacji, np. przerwania jej ciągłości i zerwania naskórka. Dzień przed wizytą zalecane jest wykonanie peelingu gruboziarnistego, który nie tylko pozwoli Ci na dokładne oczyszczenie ciała i usunięcie martwego naskórka, ale także na odsłonięcie wszystkich włosków. Gwarantujemy, że odsłonięte włosy, wyrywają się dużo lepiej i bardziej dokładnie. Każdy salon depilacji woskiem Wrocław Time for Wax ma w swojej ofercie niezwykły produkt, czyli Magic Wax, który został stworzony z myślą o kobietach, które mają niski próg bólu. Jego innowacyjna formuła nie przykleja się do skóry, tylko do samych włosków, dzięki czemu depilacja staje się dużo mniej bolesna. Jeżeli naprawdę boisz się bólu to przed samym zabiegiem możesz również zażyć tabletkę przeciwbólową, która osłabi układ nerwowy i sprawi, że zabieg przestanie boleć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here