Henna do brwi – najważniejsze informacje

0
2549
Środki do układania włosów

Jeżeli twoje naturalne brwi nie do końca ci się podobają, dosłownie każdego dnia musisz coś z nimi robić. Tracisz na tym mnóstwo czasu. Już taki typowy dzienny makijaż zajmuje ci przynajmniej dwadzieścia minut, bo zanim ukryjesz te wszystkie swoje niedoskonałości, mija cały kwadrans, a tu trzeba jeszcze wydłużyć rzęsy, podkreślić bronzerem kości policzkowe i nadać policzkom przyjemnego różowego odcieniu, by cera wyglądała na świeżą i zdrową. Dawniej nie za bardzo przejmowałaś się wyglądem brwi, ale teraz, gdy panuje moda na te grube i wyraziste, jakoś tak się stało, że zaczęłaś się do niej dostosowywać i nie wyobrażasz już sobie wyjścia z domu bez mocno podkreślonych włosków. Możesz jednak spokojnie zrezygnować z ich codziennego malowania, zastępując te wszystkie kredki, cienie i pomady jednym produktem – henną do brwi. Henna cena jest tak niska, że na pewno z przyjemnością ją zapłacisz, zamiast po raz kolejny inwestować w tonę preparatów, które i tak w większości przypadków trafiają potem do kosza. Zapoznaj się więc z najważniejszymi informacjami na temat tego produktu, aby się do niego przekonać. Już nigdy więcej nie sięgniesz wtedy po zwykłą kredkę do brwi!

Zajmijmy się najpierw zaletami tego produktu. Zapewne bowiem to one interesują cię najbardziej, skoro nigdy wcześniej nie korzystałaś z niczego podobnego, a teraz próbujesz przekonać się do zastosowania henny. Masz przed nią pewne obawy i jest to najzupełniej normalne. Przeraża cię myśl, że przypadkowo zdecydujesz się na zbyt ciemny odcień henny i zakończysz swoje upiększanie się z dwoma czarnymi plamami na czole, które nijak nie będą zgrywać się niemalże blado trupią karnacją i praktycznie srebrnymi włosami. Jeśli jednak uda ci się wybrać dobry dla ciebie kolor, efekt zabiegu będzie w stu procentach zadowalający. Zaskoczysz się nie tylko tym, że twoje brwi nagle staną się ciemniejsze i bardziej wyraziste, ale przede wszystkim poprawą ich kondycji. Bo henna nie służy wyłącznie do upiększania. Posiada szereg naturalnych właściwości pielęgnacyjnych, dzięki czemu wzmacnia strukturę włosków i sprawia, że stają się one twardsze oraz odporne na uszkodzenia. Twoje brwi będą rzadziej wypadać, a ty będziesz mogła cieszyć się ich idealnym kształtem i perfekcyjnym wypełnieniem przez cały rok. O ile tylko zdecydujesz, że będziesz regularnie korzystać ze swojej henny.

Henna cena też nie powinna jakoś specjalnie zniechęcić cię do sięgnięcia po ten produkt. Jest ona porównywalna do cen typowych kredek i cieni do brwi, tyle że płacisz ją raz, a efekt zabiegu utrzymujesz przez kolejnych kilka tygodni. Zanim jednak zachęcona pozytywnymi recenzjami wyruszysz do swojej ulubionej drogerii po ten nowy produkt, zapoznaj się z jego różnymi odmianami, by wytypować dla siebie najlepszą jego wersję. Najpierw ustal, czy wolisz hennę o naturalnym pochodzeniu, czy jednak tą syntetyczną. Organiczne produkty kosmetyczne są oczywiście trochę droższe od tych wytwarzanych ze sztucznych składników, ale za to w bezpieczny sposób dbają o twój wygląd, jednocześnie nie szkodząc twojemu otoczeniu. Sprawdź również formę wybranego produktu. Ten w kremie będzie dobry na początek, ale ten o strukturze proszku może ci zapewnić odrobinę lepsze efekty. Pamiętaj też o kluczowej sprawie, czyli o dopasowaniu koloru henny do naturalnego odcienia włosków. Na pewno chcesz je przyciemnić, ale nie możesz tego zrobić zbyt dosadnie. Efekt wciąż ma być przecież naturalny.

O ile jeszcze zakup dobrej henny nie będzie aż tak trudną i wymagającą sprawą, to już samo jej nałożenie może być dla ciebie nieco problematyczne. W jaki sposób powinnaś zatem ją zaaplikować? Najpierw swoją hennę powinnaś wymieszać z odpowiednią ilością wody utlenionej. Najprawdopodobniej znajdziesz ją w opakowaniu swojego produktu, ale wcześniej to sprawdź, by nie musieć nagle pędzić do najbliższej drogerii czy apteki. Następnie zafarbuj swoje włoski zgodnie z instrukcjami podanymi przez producenta. Jeśli wszystko wykonasz tak jak zostało to opisane, na pewno efekt będzie zadowalający.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here