Jak dobrać twarzową fryzurę

0
1593
Jak dobrać twarzową fryzurę

Dobór odpowiedniej fryzury powinien być w dużej mierze uzależniony od rysów twarzy oraz rodzaju urody. Tylko w taki sposób można dobrać odpowiednią fryzurę i być pewnym, że będzie ona idealnie współgrać z całą twarzą. Zawsze należy pamiętać o tym, że osobom o delikatnej, bardzo dziewczęcej urodzie, zupełnie inaczej będzie w konkretnych fryzurach niżeli kobietom o mocno zarysowanych rysach twarzy. To dlatego dobór fryzury powinien być uzależniony od konkretnej budowy twarzy. Tylko w taki sposób można mieć pewność, ze wybór był w stu procentach dobry.

Jaka fryzura do twarzy okrągłej?

Twarz okrągła jest jedną z najczęściej spotykanych. W gruncie rzeczy jest to bardzo dobry model twarzy, ponieważ pozwala na zabawę różnymi fryzurami. Większość klasycznych cięć wygląda u takich osób bardzo dobrze, a więc generalnie dobór odpowiedniej fryzury nie powinien być specjalnie kłopotliwy. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów i kierować się nimi przy doborze najlepszego rozwiązania. W przypadku twarzy okrągłej, dużo osób chce ją lekko wysmuklić oraz wyszczuplić. Jak najbardziej można uzyskać taki efekt właśnie dzięki odpowiednio dopasowanym cięciom oraz uczesaniom. Warto jedynie wiedzieć, jakie rozwiązania będą słuszne.
W przypadku twarzy okrągłej, dobrym wyborem będą włosy lekko dłuższe, a więc na pewno warto je zapuścić. Jeśli takie włosy swoją długością zejdą już poniżej linii brody, twarz będzie wydawała się znacząco szczuplejsza. Najkorzystniej w przypadku kobiet z okrągłą buzią prezentują się na przykład włosy do ramion ze skośną grzywką, która delikatnie i optycznie wyszczupla twarz. Mając okrągłą twarz, komponując swoją fryzurę warto wprowadzić do niej przynajmniej trochę asymetryczności, ponieważ to zawsze optycznie wydłuży taką twarz. Z tego też powodu u takich osób dobrze sprawdza się uczesanie z przedziałkiem z boku, które dzieli twarz tak jakby na pół, co sprawia, że wydaje się ona po prostu nieco dłuższa.
W przypadku okrągłej twarzy liczy się też konkretne cięcie i wymodelowanie takich włosów. Nic nie można zostawić tutaj przypadkowi, jeśli chce się wyglądać zjawiskowo przy każdej okazji. To dlatego włosy powinny być lekko pofalowane. Nie warto przesadzać zbytnio z ich objętością. Doskonale sprawdzą się po prostu klasyczne fale ułożone blisko twarzy lub lekko zmierzwione, ale tak by ich objętość zwiększała się pod linią podbródka. Na pewno warto przemyśleć cięcie tak zwanego boba, ale w wersji nieco dłuższej, która sięga do ramion. Jest to super modne rozwiązanie i na pewno szczególnie warto wziąć je pod uwagę.

Jaka fryzura do twarzy kwadratowej?

Dobranie odpowiedniej fryzury do twarzy kwadratowej być może nie jest najłatwiejszym rozwiązaniem, ale to nie oznacza, że nie jest możliwe! Liczy się dobre cięcie i ukrycie tego, co powinno pozostać zakryte. Jeśli jesteś posiadaczką kwadratowej twarzy, to tym bardziej powinnaś pamiętać o tym, że najlepsze są dla ciebie wszystkie fryzury, które zakrywają w sposób znaczący kości żuchwy. To dlatego lepiej uniknąć odsłaniania całej twarzy poprzez gładkie zaczesywanie włosów oraz cięcia włosów na wysokości linii żuchwy, co jeszcze bardziej ją uwydatni. Osoby z kwadratową twarzą zazwyczaj mają dość masywne kości, dlatego też najlepiej jest je odrobinę zakamuflować, aby tak znacząco nie rzucały się one w oczy. Lepiej wybierać fryzury nieco dłuższe, z grzywką przez środek, tak aby opadające pasma naturalnie zakrywały te części twarzy, które chce się wysmuklić. Najgorszym wyborem będzie cięcie do linii żuchwy i tym samym podkreślenie wydatnych kości i mocnej szczęki.

Jaka fryzura do twarzy owalnej?

Posiadaczki twarzy owalnej mają zdecydowanie najlepszą sytuację, ponieważ w ich przypadku sprawdzi się większość klasycznych fryzur. Mogą to być, zarówno długie włosy z grzywką na wprost, choć warto pamiętać, aby była ona rzadsza, niżeli taka toporna i gęsta, jak i włosy z grzywką przez środek. Mogą to być także krótkie cięcia, które podkreślą w sposób naturalny rysy twarzy oraz jej cały owal.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here