Jak nie postarzyć się makijażem?

0
1811
Jak nie postarzyć się makijażem?

Celem makijażu jest podkreślenie urody i uwydatnienie naszych walorów. Jednak nieumiejętne podejście do sprawy niestety bardzo często kończy się nieciekawym efektem. Niewłaściwie zastosowane kosmetyki lub nieumiejętnie wykonany makijaż czasami spowoduje, że wyglądamy karykaturalnie lub bardzo niekorzystnie. Niestety błędy w makijażu potrafią spowodować, że wyglądamy na o wiele starsze niż w rzeczywistości mamy w metryce. Zatem jak nie popełnić makijażowego „faux pas”?

Nie trzeba być profesjonalistą
Osoby, które nie miały za wiele do czynienia z makijażem i kosmetykami nie powinny bać się tego tematu. Makijaż jest bardzo fajną zabawą, do której należy podchodzić z pewnym luzem i nie bać się podjąć pierwszych kroków. Jeśli zupełnie nie czujemy tematu, warto na ważniejsze okazje zapisać się na makijaż do kosmetyczki, dzięki czemu unikniemy wpadki, a po drugie będziemy mogły podglądnąć na czym rzecz polega. Najlepszą drogą do uzyskania umiejętności malowania się jest trening, im więcej razy będziemy same próbować, tym szybciej dojdziemy do wprawy. Wiele porad i wskazówek można znaleźć w internecie oraz od koleżanek znających się na rzeczy. Nawet największy antytalent artystyczny, który będzie chciał się nauczyć malowania i będzie dużo ćwiczył opanuje tę misterną sztukę.

Odpowiednio dobrane kosmetyki
Kosmetyki kolorowe, tak samo, jak i pielęgnacyjne produkowane są z przeznaczeniem dla różnego rodzaju cer oraz klientek w różnym wieku. Dlatego mając cerę dojrzałą skupmy się na produktach przeznaczonych dla kobiet dojrzałych, które mają właściwości wygładzające optycznie zmarszczki i odżywiające skórę. Jeśli chodzi o makijaż oka, to nie ma raczej podziału na kosmetyki dla osób dojrzałych. Tutaj należy kierować się złotą zasadą, która mówi, że jeśli posiadamy oznaki starzenia się skóry, należy w miejscach ze zmarszczkami omijać szerokim łukiem większość błyszczących kosmetyków. W takim przypadku najbezpieczniej będzie zastosować cienie do powiek matowe, które wygładzą i nie uwydatnią nierówności na naszej skórze.
Osoby mniej zaawansowany powinny hołdować zasadzie, że mniej znaczy więcej. Zatem zaczynając przygodę z malowaniem się zawsze miejmy w głowie to, że malujemy delikatnie i nakładając kosmetyk kolorowy róbmy to z umiarem.

Tanio nie znaczy źle
Wybierając kolorówkę nie warto kierować się ceną, ponieważ bardzo często tanie kosmetyki są bardzo dobrej jakości. Zanim dokonamy zakupu warto zrobić rozeznanie na stronach internetowych oraz wśród koleżanek, czy polecają jakieś szczególne produkty, ponieważ asortyment na rynku jest tak duży, że ciężko jest coś wybrać. Dla skóry dojrzałej wybieramy podkład i puder rozświetlający tak, aby uniknąć efektu przesuszonej skóry, która będzie wydawała się niezadbana i stara. Do makijażu oka cienie do powiek matowe o naturalnych beżowych kolorach, tusz do rzęs pogrubiająco-wydłużający. Ponadto, róż do policzków, który doda zdrowego blasku nawet najbardziej zmęczonej buzi. Podkreślając usta zwróćmy uwagę na to, że zbyt matowe i zbyt brokatowe pomadki czy błyszczyki niekorzystnie wyglądają, jeśli posiadamy zmarszczki lub niewypielęgnowane usta.

Akcesoria mają znaczenie
Pędzle, gąbeczki i szczoteczki używane w makijażu nie są żadną fanaberią wymyśloną przez firmy kosmetyczne które chcą zarobić. Podkład nałożony przy pomocy gąbeczki do makijażu pięknie wygładzi naszą cerę i sprawi, że makijaż będzie wyglądał bardzo naturalnie. Pędzle pozwolą na roztarcie zarówno cieni na powiekach, jak i pudru czy różu tak, aby powstała subtelna smużka koloru bez ostrych krawędzi, które psują efekt ładnego makijażu. Szczoteczka pozwoli dobrze wyczesać brwi przed i po nałożeniu cienia, żelu czy pomady je podkreślających. Zatem zwróćmy uwagę na to, czym i w jaki sposób nakładamy makijaż, ponieważ nie jest to takie bez znaczenia jakby się nam wydawało. Zwłaszcza że kupując akcesoria makijażowe wydajemy pieniądze raz na wiele miesięcy. Jeśli odpowiednio o nie dbamy, czyli regularnie myjemy w delikatnych preparatach będą nam służyły bardzo długo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here